Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

18 minutes ago, theanswer said:

OK, nije moglo drugačije, pa sad mora ovako

 

jebeno nisu normalni 

 

Pa sad neka nastavi da im ide niz dlaku i kenja kako je Russian interference velika pretnja po presvetu američku demokratiju :isuse: 

 

Može i da drop out iz predostrožnosti...

Link to comment
15 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa sad neka nastavi da im ide niz dlaku i kenja kako je Russian interference velika pretnja po presvetu američku demokratiju :isuse: 

 

Može i da drop out iz predostrožnosti...

o cemu ti pricas?

 

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

Sa tim da je Tramp imao winner take all države gde dobiješ sve delegate ako dobiješ kao Floridu recimo. Ohajo jeste dobio Kasić. 

Na taj način se olakšava izbor kandidata. Demokrate nemaju winner take all države, ako me sećanje dobro služi. Tako da je verovatnije da nijedan kandidat ne osvoji potrebnu većinu delegata.

Link to comment

Ma, dobro, kacili su Berniju da je mizgoen, da ima antisemite u stabu, mislim da je bilo u proslom ciklusu da ga ne vole Afroamerikanci.

Sve standardno.

 

No, prilike se jesu malo promenile, uobicajena skola vise ne fercera tako kao ranije.

 

Ovo je komicno.

 

 

 

Edited by Budja
Link to comment
11 hours ago, Facundo Orellana said:

Na taj način se olakšava izbor kandidata. Demokrate nemaju winner take all države, ako me sećanje dobro služi. Tako da je verovatnije da nijedan kandidat ne osvoji potrebnu većinu delegata.

 

Tako je. Sve je proporcionalno prema državi i prema kong distriktima

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

Ma, dobro, kacili su Berniju da je mizgoen, da ima antisemite u stabu, mislim da je bilo u proslom ciklusu da ga ne vole Afroamerikanci.

Sve standardno.

 

No, prilike se jesu malo promenile, uobicajena skola vise ne fercera tako kao ranije.

 

Ovo je komicno.

 

 

 

videcemo danas. ja ocekujem da deda ubode 30% u Nevadi... 25-30 je nako, malko losije, ispod 25 katastrofa, preko 30 je vec jako dobro, a ako dodje do 35 to ce vec biti senzacija i naznaka da bi trka mogla biti gotova nakon super tuesday  

do sada je svaki pokusaj da se deda diskredituje zapravo boostovo dedu. problem je sto se sve demokrate(osim dede) obracaju klasicnom republikancu. Rusija je zla, komunisti ce nas unistiti, bolje da jedete nasa govna nego da ne jedete nista,  itd, itd... Bernie na drugoj strani se obraca mladima koje u velikoj vecini slucajeva zabole kurac i za Rusiju i za komunizam, ali im se nikako ne jedu nicija govna, working classu koje ne interesuje sto Bidenov twitter normalnji nego Trumpov ali ih itekako zanima social justice i nece da prihvate da super za njih to sto placaju veci porez od raznih milionera i bilionera i ne misle da je Obama spasio americku eknomiju tako sto je bespovratno dao novac bankama i investicionim fondovima 2008, pa onda isplivalo da su CEO tih banaka i investicionih fondova sebi davali milionske bonuse te 2008...

jednostavno, u vreme kada je ogromna vecina mladih do 35 godina na socijalnim mrezama i odatle se informise, price o zlom dedi i dobrom DNC vise ne piju vodu... i sve ove gluposti od DNC i njihovih kandidata su ono sto je theanswer spominjao, a to je da su oni operisani od stvarnosti i bave se politikom 80ih

Link to comment

Mislim da je skoro svima jasno da DNC je skoro pa isto što i GOP, barem što se ekonomije i big business interesa tiče.

 

Usput, Biden nema šanse da dodje do 25%. Ako nabaci 20 da se šuta u dupe od sreće. 

Link to comment

Problem kod tih 30+ u Nevadi je što je opet u pitanju kokus i ima realignment posle prvog glasanja i ti county delegati ko u ajovi mogu biti zajebani i prenaglašavaju ruralna područja za razliku od urbanih. Tako je Obama 2008 dobio u suštini Nevadu po delegatima iako je izgubio za čak 6% popular vote. Uz to Nevada je jedna od najtežih država u Americi za polling. 

 

A Bajdena očekujem pre na 15ak posto, sa tim da mislim i da Voren i Butiđeđ mogu preko 15. 

 

Sanders na kraju na nekih 27%, a drugoplasirani ispod 20% i bio bih umereno zadovoljan. 

Edited by theanswer
Link to comment

mislio sam na 30 u popular vote... delegate sam odavno prestao i da pokusam skapirati kako se racunaju :D pogotovo u jebenoj Nevadi koja ima cirka 3 miliona ljudi, od cega dobra polovina zivi u Rinou i Las Vegasu sa okolinom

Link to comment

Guardian je juče imao live update (sa onim crvenim "Live" banerom) ruske podrške Sandersu.

 

Sanders proziva Ruse, valjda misli da će tako da slegne prašinu ali hoće malo sutra. Od danas pa do dana izbora Russiagate mašina ima da paralelno melje Trampa sa jedne strane i bilo koga ko ne viri iz anusa HRC sa druge strane.

 

 

 

Link to comment
11 hours ago, Budja said:

Ma, dobro, kacili su Berniju da je mizgoen, da ima antisemite u stabu, mislim da je bilo u proslom ciklusu da ga ne vole Afroamerikanci.

Sve standardno.

 

No, prilike se jesu malo promenile, uobicajena skola vise ne fercera tako kao ranije.

 

Ovo je komicno.

 

 

 

 

Budala, bolje bi bilo da ga hoće, ionako im je izabrao prethodnog :fantom:

 

Jbt, ladno furaju Red Scare priču 2020. kad se svijet raspada po hiljadu drugih šavova

 

Link to comment
15 hours ago, 3opge said:

o cemu ti pricas?

 

O Sandersovom debilnom tanciranju #russiagate maniji još od 2017, koje nastavlja i danas:

Quote

Bernie Sanders denounces Russia's reported efforts to aid his campaign
Frontrunner condemns interference and says: "Unlike Trump, I do not consider Vladimir Putin a good friend. He is an autocratic thug"

 

Deda misli da će ga ovo spasiti medijskog linča, ali vara se. Moraće da odgovara na milion i jedno pitanje tipa:

- Zašto mislite da Putin gura vašu kampanju?

- Da li Putin zna da ćete izgubiti od Trampa?

- Ili možda Putin misli da ćete mu još bolje služiti nego Tramp?

- Koje prednosti nudite Putinu u odnosu na ostale kandidate?

- Kako običan Amerikanac da vam veruje kad vas podržavaju Sovjeti™?

- Ako superdelegati nominuju kandidata sa manje glasova od vas, zar neće to imati smisla imajući u vidu da baš vas gura Putin?

 

Sanders na ovo prosto nema adekvatan odgovor, jer se od početka slagao sa Russiagate narativom. Može samo da kaže "Ne znam zašto me Rusi guraju, verujte mi na reč" što neće ubediti apsolutno nikoga.

 

Adekvatan odgovor bi bio samo "Ne prihvatam nikakve zaključke vezane za tzv ruski uticaj na izbore, zanimaju me samo američki uticaji - Blumberg koji bi da kupi kandidaturu, Butičić i njegove aplikacije, sveopšte DNC muljanje... zajebite me Rusa i Putina, jahali ste tu priču četiri godine i samo doveli Trampa do rekordne popularnosti."

 

Mediji bi ga naravno opleli kao ruskog špijuna, ali opleće ga i ovako - razlika je u tome da li se tom narativu aktivno protiviš i slabiš mu efekat, ili sležeš ramenima i puštaš da ti unište kampanju.

Link to comment
2 hours ago, freakns said:

mislio sam na 30 u popular vote... delegate sam odavno prestao i da pokusam skapirati kako se racunaju :D pogotovo u jebenoj Nevadi koja ima cirka 3 miliona ljudi, od cega dobra polovina zivi u Rinou i Las Vegasu sa okolinom

 

izlaznost na kokusima ne bi trebalo da bude veća nego u ajovi, a dovoljno je reći da postoje neka mesta gde nema nijedan registrovan demokrata tipa u severnoj nevadi i gde je dovoljno da na dan kokusa dođeš, reg se kao isti i ako budeš jedini, dobijaš jednog tog delegata.. 

Link to comment
×
×
  • Create New...