Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

3 hours ago, Weenie Pooh said:

Jesu te ubedili da ga glasaš? 

 

Ako nisu, ima da ide svakih 15 sekundi.

 

:laugh:

al papira sta dobijam u posti majko mila, koje bacanje para i drveca

 

ubice ga sanders u ca, stikeri na branicima kola samo bernie

Link to comment

Pa nije samo Bloomberg, bukvalno se svi osim Sandersa nadaju da bi superdelegati mogli da ih nominuju u drugom krugu, iako ne budu imali najviše glasova:

 

 

MSNBC je ovo pitanje inače isekao iz svog recapa debate :isuse: 

Link to comment

Ja mislim da je Blumberg cao, prosto, mnogo je los kandidat za demokrate cijom bi se kandidaturom partija skoro sigurno raspala, a nisam nesto siguran da bi DNC za njega muvao kao za Hilari.

 

Sa druge strane, nasuprot analiticarima, ja mislim da bi Vorenova mogla da preuzme dobar deo glasaca Sandersa u Super Tuesday. Ova trka je vrlo volatilna.

 

 

Link to comment

Generalno je politička scena i ti politički konsultanti toliko out of touch sa običnim ljudima, jednostavno je tačno da žive ljudi u bubbleu i to je to. Pogledajte samo šta  konvencionalna mudrost tih ljudi i skoro možete biti sigurni da je to dijametralno suprotno. Počev od Voreninog rasta i njenog pada kada je promenila poziciju na M4A što je većina ovih stručnjaka procenila da je zato što je otišla too far left umesto da je upravo tada počela da gubi podršku na konto Sandersa jer baš ide ka centru a ne too far left. Pa totalno otpisivanje Bernija iako je konstantno pokazivao da ima gomilu volontera i gomilu para. Samo to bi bilo dovoljno da ga ne otpišeš unapred. Pa Bajdenova cela kampanja zasnovana na činjenici da on nije Tramp i nije Sanders i da tom kampanjom može da dobije primary pa i general. Sa kampanjom uperenom u glasače starije od 65 godina bez ikakvog entuzijazma i slično. Pa Hilari koja se ubacuje da satra Bernija i naravno postiže dijametralno suprotni efekat. Pa Vorenka koja pokušava isto da uradi umesto da je uradila ono što je uradila Blumbergu, da uradi slično Bajdenu ili Butiđeđu ili Klobučarki svejedno. Pa onda Blumberg koji pokušava navodno da spreči Sandersa ili Vorenku da budu nominovani tako što će da uđe i uzme glasove Bajdenu ili Butiđeđu. Gomila idiota jebote. I sad verovatno neko misli kako će sve biti ok ako Sanders umesto 1990 delegata bude imao 1800 a prvi sledeći 1000 i da će da prođe da ne bude Sanders nominovan. Kako da ne, videćeš kako će da prođe. Meni ovde deluje jedino da Butiđeđ vodi neku iole normalnu kampanju u smislu da ne pravi mnogo grešaka ali je njegova politika takođe nula i tako će i da prođe. 

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Ja mislim da je Blumberg cao, prosto, mnogo je los kandidat za demokrate cijom bi se kandidaturom partija skoro sigurno raspala, a nisam nesto siguran da bi DNC za njega muvao kao za Hilari.

 

Sa druge strane, nasuprot analiticarima, ja mislim da bi Vorenova mogla da preuzme dobar deo glasaca Sandersa u Super Tuesday. Ova trka je vrlo volatilna.

 

 

mnogo ces se gadno prevariti ako mislis tako... demokrate su vece politicke kurve od republikanaca. republikance uglavnom cine ljudi koji na svaki nacin pokusavaju da ocuvaju svoje bogatstvo. likovi kao Kelly Loeffler, Williams ili Gianforte ili sami Trump su imali uspesne biznise kada su usli u politiku. ili likovi kao Hollingsworth koji su investicioni bankari... na drugoj strani imas klasicne kurvare. Nancy Pelosi i Dianne Feinstein imaju radnog staza koliko i Vucic i dovoljno para da od dzeparca kupe baticu Andreja, Slinu i tatu mu, Batu Gasica i makar 95% cele srpske opozicije... a to se nije sticalo tako sto se ne podrzavaju likovi ko Blumberg kada im isti zatrazi

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

Generalno je politička scena i ti politički konsultanti toliko out of touch sa običnim ljudima, jednostavno je tačno da žive ljudi u bubbleu i to je to. Pogledajte samo šta  konvencionalna mudrost tih ljudi i skoro možete biti sigurni da je to dijametralno suprotno. Počev od Voreninog rasta i njenog pada kada je promenila poziciju na M4A što je većina ovih stručnjaka procenila da je zato što je otišla too far left umesto da je upravo tada počela da gubi podršku na konto Sandersa jer baš ide ka centru a ne too far left. Pa totalno otpisivanje Bernija iako je konstantno pokazivao da ima gomilu volontera i gomilu para. Samo to bi bilo dovoljno da ga ne otpišeš unapred. Pa Bajdenova cela kampanja zasnovana na činjenici da on nije Tramp i nije Sanders i da tom kampanjom može da dobije primary pa i general. Sa kampanjom uperenom u glasače starije od 65 godina bez ikakvog entuzijazma i slično. Pa Hilari koja se ubacuje da satra Bernija i naravno postiže dijametralno suprotni efekat. Pa Vorenka koja pokušava isto da uradi umesto da je uradila ono što je uradila Blumbergu, da uradi slično Bajdenu ili Butiđeđu ili Klobučarki svejedno. Pa onda Blumberg koji pokušava navodno da spreči Sandersa ili Vorenku da budu nominovani tako što će da uđe i uzme glasove Bajdenu ili Butiđeđu. Gomila idiota jebote. I sad verovatno neko misli kako će sve biti ok ako Sanders umesto 1990 delegata bude imao 1800 a prvi sledeći 1000 i da će da prođe da ne bude Sanders nominovan. Kako da ne, videćeš kako će da prođe. Meni ovde deluje jedino da Butiđeđ vodi neku iole normalnu kampanju u smislu da ne pravi mnogo grešaka ali je njegova politika takođe nula i tako će i da prođe. 

 

Upravo zbog bodovanog mislim da ce Vorenka uzeti glasove Berniju - ponovo se pomerila, ulevo, fighter, zena, "I have a plan.". Dovoljno da se jedan deo obrazovnih progresivaca srednje generacije ponovo okrene Vorenovoj umesto Berniju koji je odvec star i samo vice "revolucija".

 

Sto se Pita tice, slazem se. Decko je ljiga, mladi lider, ali glup nije.  Veca perspektiva od Bajdena i Blumberga zajedno + Klobucar koja je onako simpaticna na licnom planu ali samo vice "My experience from Senate." i "I have not lost a race." + nula politika.

Link to comment

@James Marshall Prva stvar koju treba reći jeste da establišment demokratske partije je daleko od onoga što je nekad bio i da se čak i establišment teškaši u ranije doba kao recimo Hari Rid sad u Nevadi boje da izađu potpuno otvoreno protiv Sandersa jer znaju npr da će Sanders verovatno dobiti u Nevadi. Što se donora tiče, tu je u problemu i može se reći da su ga oni uglavnom napustili. E sad ako bi uspeo da završi drugi u Nevadi i da dobije u SC koliko toliko možda bi uz ovu užasnu debatu Blumberga mogao da preovlada u većini južnjačkih država. Međutim, on i da dobije SC sa 5% i da dobije te neke dole države te pobede neće biti ono što mu treba verovatno osim ako se trka ne promeni tj trend ne ode u drugu stranu na konto njega a kontra Blumberga i Sandersa. Bajden je bio i u IA i u NH ispod svojih pollova tako da videćemo šta će biti ovde.

 

Inače, Nevada sutra po mom skromnom mišljenju preti da bude slična katastrofa ko Ajova. Već su rekli da ne obećavaju rezultate sutra konačne. Verovatno su naučili lekcije neke iz Ajove pa zato ne smatram da će biti kompletna katastrofa ali oni u suštini treba da urade sve ko u Ajovi osim što sad imaju ovde i early vote koji je ukupno 70k. I taj early vote ide kroz rangiranje kandidata prvi, drugi, treći, pa se ti glasovi šalju na biračko mesto pa sad zamislite kad se podele po prvoj preferenciji pa onda treba da se izračuna 15% pa onda da se uzmu svi ti early vote glasovi i da se raspodele, pa ako ne može, onda treću itd. Ludilo u najavi. Samo što znamo da neće biti bacanja novčića ovaj put ko u Ajovi, u Nevadi se izvlači KARTA veća dobija. Ne zajebavam se, to se stvarno dešava. Najveća demokratija na svetu dame i gospodo. 

Link to comment

@theanswer Blagodarim. Ukačio sam u međuvremenu par tekstova, pa ako sam dobro skapirao, Bajden je i dalje najbolja opcija što se tiče toga da može dobiti i Sandersa i Trampa, ali trenutno u ovoj situaciji kada su rasuti glasovi, slabo kome je prvi izbor, i baš užasno prolazi ovih dana. Vjerovatno će isplivati i iskristalisati se poslije ST, ali do tad, ko živ ko mrtav, možda ode potpuno u kanal. 

 

A eto, kako je sve izgledalo prije samo recimo 2 mjeseca. 

Link to comment
Just now, James Marshall said:

@theanswer Blagodarim. Ukačio sam u međuvremenu par tekstova, pa ako sam dobro skapirao, Bajden je i dalje najbolja opcija što se tiče toga da može dobiti i Sandersa i Trampa, ali trenutno u ovoj situaciji kada su rasuti glasovi, slabo kome je prvi izbor, i baš užasno prolazi ovih dana. Vjerovatno će isplivati i iskristalisati se poslije ST, ali do tad, ko živ ko mrtav, možda ode potpuno u kanal. 

 

A eto, kako je sve izgledalo prije samo recimo 2 mjeseca. 

 

Isto kao te ankete na kojima je Bajden dobijao pre 2 meseca, toliko sad znače i te ankete za opšte izbore u novembru koje se sada prave. Možeš ih komotno baciti u smeće. Pogotovo što je Bajdenova podrška uvek bila soft podrška po meni, podrška koja se nije prevodila u realno uzbuđenje na licu mesta gde god se pojavljivao. Tako da, jeste, većina ljudi jeste bila za njega pogotovo crnaca na jugu, sada i to pada jer je čovek završio četvrti u Ajovi i peti u NH. Ko što Klobučar nikad nije izgubila izbore u jebenoj Minesoti, evo je peta u susednoj AJovi i treća u NH. Što bi sam Bajden rekao bunch of malarkey. 

Link to comment

Miriše na brokered convention, ako ostane ovih šest glavnih kandidata dugo u trci. Sanders će imati najviše delegata, ali on ima stabilnih 25% u demokratskom korpusu, a teško može da štrpne negde, osim kod Vorenke. Situacija je bila slična pre četiri godine kod republikanaca, na kraju su nevoljno prihvatili Trampa koji je pobeđivao konstantno, a ostalim kandidatima su izvori presušili. Samo sumnjam da demokratski establišment želi čak i nevoljno Bernijevu nominaciju. Što Answer reče, ukoliko bude na 1800 delegata, kazaće mu, "matori nemaš dovoljnu podršku".

Link to comment
1 hour ago, Facundo Orellana said:

Miriše na brokered convention, ako ostane ovih šest glavnih kandidata dugo u trci. Sanders će imati najviše delegata, ali on ima stabilnih 25% u demokratskom korpusu, a teško može da štrpne negde, osim kod Vorenke. Situacija je bila slična pre četiri godine kod republikanaca, na kraju su nevoljno prihvatili Trampa koji je pobeđivao konstantno, a ostalim kandidatima su izvori presušili. Samo sumnjam da demokratski establišment želi čak i nevoljno Bernijevu nominaciju. Što Answer reče, ukoliko bude na 1800 delegata, kazaće mu, "matori nemaš dovoljnu podršku".

 

Sa tim da je Tramp imao winner take all države gde dobiješ sve delegate ako dobiješ kao Floridu recimo. Ohajo jeste dobio Kasić. 

Link to comment
×
×
  • Create New...