Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Напето. Као на БЦ шољи. Бернија има опет да изваћаре, мали Петја има да буде кандидат.

Link to comment

Bernie losije od ocekivanog. ovaj Guzicaigieg dobija glasove a ni sam ne zna kako... Klobuchar veliko iznenadjenje.

 

Warren kolaps. Biden ne mnogo bolji. 

 

sada krece Nevada. tu sus Bernie i Biden relativno izjednaceni... ako se Guzicaigieg i tu provuce, e onda dokurca bas

Link to comment

Sanders je dobio popular vote u obe države, a ima 2 delegata manje od Butiđeđa jbg. 

 

Previše je ovo bilo blizu, da Klobučar nije dobila vetar u leđa verovatno bi Butiđeđ dobio iako je Sanders dobio 7 najvećih gradova. 

 

Već su počeli opasni napadi u Nevadi, tamo caruje culinary union, ubijaju trenutno pričom da će da im oduzme zdravstveno osiguranje. 

Edited by theanswer
Link to comment

malko su ukasnili sa napadima... pre ce biti da ja to pokusaj kolko tolko da smanje stetu, jer je Bernie tamo u kampanji dva meseca duze od ostalih, pola staffa mu cine Latinosi, a i ACO je bila u Nevadi da pruzi podsku Sandersi

 

Sanders ce razvaliti kod Latino populacije. Kalifornija, Arizona, Nevada, Kolorado, New Mexico... to bi sve deda morao uzeti. jedino su upitni Texas i Florida, jer tamo nece naci 3 belca ukupno da glasaju za njega :D

 

 

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Koji je qrac taj Butidždž? El ga udba stvorila? 

Almost.

 

rDndLRF.png

 

https://www.scribd.com/document/408662295/Buttigieg-s-Military-Records

 

Quote

The spooks’ choice: Coup plotters and CIA agents fill Pete Buttigieg’s list of national security endorsers

https://thegrayzone.com/2019/12/30/coup-plotters-cia-agents-mayor-pete-endorsers/

Edited by vememah
Link to comment

Znaš kako, na toj tabeli je 2016. Deda kaskao za Babom ozbiljnije nego što sad kaska za Pacovom... ako sam dobro prebrojao, tačno 555 (super)delegata više je imala Clinton posle NH.

 

Moraće neko ozbiljno prestrojavanje da se desi da bi ga ovog puta zaustavili, recimo da Warren i Biden glasači listom odu u Bootie camp (ili kod Bloomberga?), a ne znam baš da li su svi toliko zadrti i disciplinovani.

Link to comment
24 minutes ago, Weenie Pooh said:

Znaš kako, na toj tabeli je 2016. Deda kaskao za Babom ozbiljnije nego što sad kaska za Pacovom... ako sam dobro prebrojao, tačno 555 (super)delegata više je imala Clinton posle NH.

 

Moraće neko ozbiljno prestrojavanje da se desi da bi ga ovog puta zaustavili, recimo da Warren i Biden glasači listom odu u Bootie camp (ili kod Bloomberga?), a ne znam baš da li su svi toliko zadrti i disciplinovani.

 

To prestrojavanje će najverovatnije da se desi na konvenciji samoj. Ako Bernie ne doda bar još jedno 5% na ove svoje brojke, znači da ode na 30%+ najrealniji scenario izgleda da će Bernie da osvoji najviše delegata ali manje od magične cifre. Ko će da bude magični kandidat oko koga će da se "ujedini" partija, pitaj Boga, možda neko ko uopšte i nije kandidat trenutno, sve je moguće ali taj scenario u ovom trenutku uopšte ne deluje strano. Nažalost većina birača koji još nisu odlučili za koga će da glasaju idu kontra Bernija. To je bio slučaj i u IA i u NH. Sada je totalni napad u toku u Nevadi, bojim se da neće dobro da se završi, još je i to jebeni kokus koji ove godine uopšte ne ide u korist. Tako da ja najviše nade polažem u Kaliforniju ali tamo prebrojavanje glasova ima da traje do aprila kako imaju običaj. 

Link to comment

dobija deda Nevadu, to nije problem... a dedi ce Kalifornija trebati da nulira Texas. pored Kalifornije, deda mora uzeti i Kolorado(Vermont se podrazumeva). Masacusets i Mejn uzima Warren, Minesotu Klobucar. ocekujem da dobro prodje i u Juti, Oklahomi i Virdziniji i tu moze biti kljuc, jer ce Biden da otkine Arkanzas, Alabamu, Severnu Karolinu... 

 

ako nakon super tuesday bude blizu trka, deda ima Vasington, Ajdaho, Arizonu, Jersey... Biden ima jos Dzordziju, Misisipi, Luizijanu i Floridu... to je se relativno izjednaceno(Florida je ogroman problem, iz nekog razloga progresivci uzasno prolaze u Floridi). i onda ce se videti ko uzima NY, Micigen, Ilinois, Ohajo i Pensilvaniju, i tu se odlucuje pobednik. 

Link to comment
8 minutes ago, freakns said:

iz nekog razloga progresivci uzasno prolaze u Floridi

ako je vjerovati holimudu, to je zato što oko 85% njihove populacije sačinjavaju penzosi sa svih strana ju-es-eja...

Link to comment
12 hours ago, theanswer said:

 

To prestrojavanje će najverovatnije da se desi na konvenciji samoj. Ako Bernie ne doda bar još jedno 5% na ove svoje brojke, znači da ode na 30%+ najrealniji scenario izgleda da će Bernie da osvoji najviše delegata ali manje od magične cifre. Ko će da bude magični kandidat oko koga će da se "ujedini" partija, pitaj Boga, možda neko ko uopšte i nije kandidat trenutno, sve je moguće ali taj scenario u ovom trenutku uopšte ne deluje strano. Nažalost većina birača koji još nisu odlučili za koga će da glasaju idu kontra Bernija. To je bio slučaj i u IA i u NH. Sada je totalni napad u toku u Nevadi, bojim se da neće dobro da se završi, još je i to jebeni kokus koji ove godine uopšte ne ide u korist. Tako da ja najviše nade polažem u Kaliforniju ali tamo prebrojavanje glasova ima da traje do aprila kako imaju običaj. 

 

IMHO i kolaps demokratske stranke zbog brokered convention bi bio povoljan ishod. Samo neka super friends cabal proglasi Blumberga za kandidata ako hoće da upropaste stranku zauvek - ozbiljnu dreku dižu levičari, nema šanse da bi im opet progutali umerenjaštvo i centrizam i electability (posebno ako im taj fantomski kandidat ispuši od Trampa). Treća stranka bi tako postala sasvim realna opcija u nekoj bližoj budućnosti.

 

Znači, in order of desirability:

- Sanders dobija nominaciju

- Sandersu kradu nominaciju, all hell breaks loose

- Sanders legitimno gubi nominaciju, svi sležu ramenima i glasaju za Unity kandidata protiv Trampa

 

Link to comment
×
×
  • Create New...