Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Neko je u onim tvitovima na 538 primjetio da je i Tramp svoju konkurenciju na sličan način razgazio (govorivši o rezultatima i kako se razvijala trka, ne o strategiji i MO) 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Voli Kajl da kadrira, nije da ne voli... ...

 

Da. ja sam ranije gotivio tog Kulinskog, a sad zadnji put kad sam ga gledao moram da priznam da me je malo podsetio na... Alex Jonesa. (Not a good thing.)

Link to comment
7 hours ago, freakns said:

deda oduvao... na 50% prebrojanih ima 46.6%, suludo... Guzicaigieg ce se opet usunjati da uzme kojeg delegata, pu

 

Ne znam sta gledas, ja vidim da na 60% u prvoj rundi ima 34%, a u drugoj 39%.

 

Slede Bajdenara (17%), pacov (16%), Vorenka (13%), Klobucar (10%) i Stejer (9%)

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Voli Kajl da kadrira, nije da ne voli... pre neki dan je, posle 168. iskenjavanja Mommy Liz po divisive Sandersu i njegovim glasačima, zaključio I don't even want her in the administration any more.

 

A još više voli da stratedžizira Bernijevoj kampanji, najluđi predlog pošto je Yang izašao iz trke: Sanders bi trebalo da mu se obrati, da zatraži endorsement, i zauzvrat usvoji UBI kao deo svoje platforme :isuse: Pošto su Yang i njegovih osamnaest glasača užasno bitni, valja pivotirati ka njima i ponuditi im $1,000 mesečno (finansirano iz PDV-a, mašala!) kako bi se privoleli dedinom socijalističkom carstvu.

 

Naravno, Yang čim je seo za CNN panel, odmah je ispljunuo mišljenje da je Bernie previše radikalan, da se tako ne dobija protiv Trampa, da im treba unity kandidat, da moderates™ moraju hitno da se ujedine protiv njega... Nerdy charisma kojom čovek odiše je od mnogih razumnih pundits & commentators napravila budale. Samo zato što deluje bezopasno i govori im šta žele da čuju, spremni su da zažmure na neporecivu činjenicu da je u pitanju tehnokratski gmaz čiji su ciljevi direktno suprotstavljeni Sandersovim. 

 

UBI je razumna ideja.

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Neko je u onim tvitovima na 538 primjetio da je i Tramp svoju konkurenciju na sličan način razgazio (govorivši o rezultatima i kako se razvijala trka, ne o strategiji i MO) 

 

Razlika je u tome sto u republikanskim primaries winner takes all, a u demokratskim se delegati rasporedjuju proporcionalno, pa tako 30% nije isto na jednim i drugim primaries.

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Ne znam sta gledas, ja vidim da na 60% u prvoj rundi ima 34%, a u drugoj 39%.

 

Slede Bajdenara (17%), pacov (16%), Vorenka (13%), Klobucar (10%) i Stejer (9%)

60% reporting
Votes displayed are county convention delegates. County convention delegates determine how many national pledged delegates each candidate will receive.
      Votes
Candidate   Delegates Percent Count
  8 46% 3,523
  0 19.6% 1,496
  0 15.3% 1,172
  0 10.1% 773
  0 4.8% 364
  0 4.1% 310
  0 0.1% 4
  0 0.1% 2
  0 0.1% 2
  0 0.1% 1
  0 0% 0
Link to comment
Just now, 3opge said:
60% reporting
Votes displayed are county convention delegates. County convention delegates determine how many national pledged delegates each candidate will receive.
      Votes
Candidate   Delegates Percent Count
  8 46% 3,523
  0 19.6% 1,496
  0 15.3% 1,172
  0 10.1% 773
  0 4.8% 364
  0 4.1% 310
  0 0.1% 4
  0 0.1% 2
  0 0.1% 2
  0 0.1% 1
  0 0% 0

 

 

Po tom kriterijumu je pacov pobedio u Ajovi.

 

Dakle, kad nam odgovara delegati a kada ne glasaci?

 

Sam Sanders je rekao da nominaciju treba da dobije onaj za koga je najvise ljudi glasalo.

Link to comment
Just now, Budja said:

 

 

Po tom kriterijumu je pacov pobedio u Ajovi.

 

Dakle, kad nam odgovara delegati a kada ne glasaci?

 

Sam Sanders je rekao da nominaciju treba da dobije onaj za koga je najvise ljudi glasalo.

Sanders je lepo rekao: "pobedili smo u Iowi by popular vote".

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Budja said:

UBI je razumna ideja.

 

Na papiru više nego razumna, ali ne ovako kako je Yang koncipirao. (Uvedeš VAT na tehničku robu i usluge, od prihoda častiš sirotinju raju sa $1,000 mesečno, a onda im postepeno ukineš sva socijalna primanja. U međuvremenu im mesečni troškovi porastu za cca $1,000 ali to već nije tvoj problem, slobodno tržište jebiga, snađite se!)

 

Jedini efekat koji Yang ovim cilja je sprečavanje manifestacije socijalnog nezadovoljstva - precariat pacification. Evo svakom po hiljadarka, uživajte, ali da budete dobri, nemoj da mi izlazite na ulice i pozivate na revoluciju. Nego lepo, gazda časti, ima se može se.

 

A Sanders nudi federal jobs guarantee što ne može da ide u paketu sa UBI, nisu kompatibilni koncepti.

Link to comment
31 minutes ago, Budja said:

 

 

Po tom kriterijumu je pacov pobedio u Ajovi.

 

Dakle, kad nam odgovara delegati a kada ne glasaci?

 

Sam Sanders je rekao da nominaciju treba da dobije onaj za koga je najvise ljudi glasalo.


Šta je nejasno u Nevadi? I delegati i 3 puta više glasova od pacova ima deda.

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Ne znam sta gledas, ja vidim da na 60% u prvoj rundi ima 34%, a u drugoj 39%.

 

Slede Bajdenara (17%), pacov (16%), Vorenka (13%), Klobucar (10%) i Stejer (9%)

samo zvanicni rezultati... do sada rasporedjeno 10 delegata, sve dedi. ima jos 26... nadam se da ce to odraditi u narednih par sati

image.png.179f6a69fe10b6e0b3d7f1a8e180e8ce.png

Link to comment
1 hour ago, dragance said:


Šta je nejasno u Nevadi? I delegati i 3 puta više glasova od pacova ima deda.

 

3 puta vise glasova nema - 33% prema 16%.

 

Nije stvar u jasnoci, nego je vazno samo primetiti da deda nije na 40%+, vec na 30%+, a na primaries u Kaliforniji i Teksasu je, ako se ne varam, suvi proporcionalni sistem.

Link to comment
×
×
  • Create New...