Jump to content
IGNORED

NBA 2018/19


theanswer

Recommended Posts

5 hours ago, pbg12345 said:

naravno, htedoh i malopre da se ogradim (u smislu desavanja na terenu da je jasno zasto takvi igraci dobiju prostor)

ali generalno, nekako je nelogicno, da se u trenutku kad "svi" sutiraju za 3 pojavi toliki broj igraca na vrhunskom nivou bez suta

jel bilo ikad vise igraca ispod 210 koji nisu u stanju gadjati bacanja iznad 50,60% ?

 

 

kapiram da je u koliziji ovo gore sto sam napisao, ali nemam vremena sad za detaljnije, valjda je jasno sta pokusavam reci, ako nije jbg, nije ni bitno :D

 

 

Zadnjih godina na nivou lige bacanja se šutiraju nešto manje od 77%, tako je bilo 80ih.

 

90ih je bio pad na cca 73%

Link to comment
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    526

  • б1lme3

    523

  • Amos

    512

  • 1n54jd3r

    300

Top Posters In This Topic

Posted Images

e? zanimljivo

 

ali moj komentar se prvenstveno odnosio na spoljnje igrace, stvarne ili izvikane (buduce) zvezde poput simonsa, fulca, bola koji svi odreda imaju ozbiljnih problema cak i sa bacanjima i sutiraju ih tu oko ili nesto preko 50%. mrzi me da trazim tacno

 

koliko me secanje sluzi ranije nije bilo takvih igraca na tom nivou

naravno izuzimam visoke koji su imali sasvim neku drugu ulogu u igri

Link to comment

Pa npr Geri Pejton nikad nije šutirao dobro bacanja ali verovatno da, danas su se viši igrači popravili a ovi niži pokvarili

Edited by dillinger
Link to comment

strašan napredak foxa. sa bogdanom kao legitimnim ball handlerom nazad u rotaciji i u bitnim momentima, to je tačno prava mera za njega za ovu sezonu. a za ubuduće može da bude superstar

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

strašan napredak foxa. sa bogdanom kao legitimnim ball handlerom nazad u rotaciji i u bitnim momentima, to je tačno prava mera za njega za ovu sezonu. a za ubuduće može da bude superstar

 

Moze malo vise o utakmici dok ne dodjem kuci sa posla da je pogledam...(a to nece skoro):).  Fox ima potencijala, samo da smanji malo "muva bez glave" momente. A Dzajls i Kufos su ljudi koji kada udju ili se istopi prednost Kingsa ili se ide u debeo minus..ne znam koliko bi penzionisani Rendolf mogao kao zamena na petici, al sa ovima ich ne ide.. Po meni najveci Jergerov zadatak i izazov je da smisli kako da malo uravnotezi kvalitet startne i rezervne petorke.Mada jasno je da za to treba i jos kvaliteta u ekipi, Torontu je npr Valcajunas rezervni centar...

Je l se povadio Bjelica malo iz minus faze u koju je upao jos u Wisconsinu?    Sad smo na 2-2 iz onih 5 koje ste pominjali.. ja ocekivao i Lejkerse da resimo, ali ono je bilo bas bas lose..

Link to comment
8 hours ago, booyaka said:

Neću moći da gledam Heat vs 76ers, nadam se da će neko od forumaša gledati i molba da samo oni komentarišu utakmicu, mogu i sa statistikom. Ako baš moraju da komentarišu i ovi što nisu gledali da obavezno to naglase kako bih na pravi način mogao da vrednujem upise.
Inače, večeras dobijaju Magic, Raptorsi, 76ers, Bullsi, Grizzlies, OKC, Wolves, naravno Spursi i još jednom naravno Dubsi.
Laku noć.

 

3 od 9, nije loše. 

Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

užasna sekvenca kingsa da završe treću gde su spursi bili zreli za dvocifreni deficit, završavaju sa minus 1 a džajls najodgovorniji

da, a i u prvom kad je usao, odmah je pogubio neke lopte

cudi me da nije probao da igra sa bjelicom i beglijem, funkcionisalo je to ok nekoliko puta ove sezone

1 hour ago, Kec u Nisu ljudi kec uNisu said:

 

Moze malo vise o utakmici dok ne dodjem kuci sa posla da je pogledam...(a to nece skoro):).  Fox ima potencijala, samo da smanji malo "muva bez glave" momente. A Dzajls i Kufos su ljudi koji kada udju ili se istopi prednost Kingsa ili se ide u debeo minus..ne znam koliko bi penzionisani Rendolf mogao kao zamena na petici, al sa ovima ich ne ide.. Po meni najveci Jergerov zadatak i izazov je da smisli kako da malo uravnotezi kvalitet startne i rezervne petorke.Mada jasno je da za to treba i jos kvaliteta u ekipi, Torontu je npr Valcajunas rezervni centar...

Je l se povadio Bjelica malo iz minus faze u koju je upao jos u Wisconsinu?    Sad smo na 2-2 iz onih 5 koje ste pominjali.. ja ocekivao i Lejkerse da resimo, ali ono je bilo bas bas lose..

pa sakramento vodio od 1 do 7-8 poena citavu utakmicu :D

povedu, ovi pridju ili povedu oni 1,2 pa opet sakramento digne prednost

bjelica nije sutnuo u prvom poluvremenu, loptu je imao u rukama u svakom 5tom napadu u najboljem slucaju i to uglavnom okrenut ledjima ka kosu na 7 metara

slicno i bogdanovic prvih nekoliko minuta kako je usao na teren. i taman pitam sam sebe sto ne preuzima odgovornost (bukvalno je delovalo kao da bezi od lopte), a on onda poveze dve trojke, dva naskoka negde sa linije bacanja, dve asistencije, sve to u nizu, bukvalno svaki napad je isao direktno preko njega tih nekoliko minuta

u drugom poluvremenu je bjelica napokon dobio priliku da sutne, pa je sutnuo brzo dve trojke  i pogodio, posle imao ulaz koji je promasio, ali je sam sebe popravio i dao kos. bogdan kad je usao, nastavio sa onim iz prvog poluvremena i bio generalno verovatno i najbolji igrac kingsa nocas

inace (pogotovo za bujaku :) ) statistika vara, dva bogdanova promasaja su sa kraja cetvrtina. na kraju prve je sutirao preko maltene celog terena, a na kraju druge je imao valjda 3 sekunde, pa je dotrcao negde na 10m

 

meni se i nije bas svidelo kako je igrao sakramento sinoc u dobrom delu utakmice. cesto se brza i sutira bas iz neizgradjenih situacija, kapiram ja da je njima brza igra tm, ali ponekad bas fali dodatni pas

pomenuti dzajls, pa i sampert (koji ima ulogu nekog defanzivca, sto mu ide sa promenjljivim uspehom) koji povremeno tripuje da je dzordan, a i dzekson imaju dosta crnih rupa u igri. ima ih zapravo cela ekipa, ali ova trojka nekako odskace

 

da, negde tokom 4te cetvrtine sam zaspao, posle pred kraj opet kao gledao, pa moguce da sam propustio neki bitan momenat :D

e: vidim pomenuo si mesanje petorki, da i meni se cini da ima tu jos prostora

pre svega voleo bih nekad videti ovu dvojicu nasih zajedno u petorci, uz foksa, hilda i kolija, to im je zapravo u ovom momentu verovatno i najjaca petorka

istina, po rasporedu minuta, izgleda da i jesu neko krace vreme proveli zajedno, ali bice da je to onaj deo koji sam prespavao :D

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment
1 hour ago, Djolle said:

 

3 od 9, nije loše. 

 

1 hour ago, 1n54jd3r said:

zar si ocekivao bilo sta manje?

valja uzeti u obzir da je covek hrabro "igrao" na sve same autsajdere :fantom:

 

 

Link to comment

Kakva šteta za LeVerta i to jebene tri sekunde pred kraj poluvremena.. Tim gore što verujem da su Netsi ove sezone nekim ljudima ono što su Kingsi većini sa foruma. Pročitah da je Rouz bio na terenu i kad su se povredjivali Paul George i Hayward, pa da li je stvarno toliki baksuz?

Link to comment
10 hours ago, booyaka said:

Inače, večeras dobijaju Magic, Raptorsi, 76ers, Bullsi, Grizzlies, OKC, Wolves, naravno Spursi i još jednom naravno Dubsi.
Laku noć.

 

:Hail:

Bujaka pogodio 3 od 9!

Laku noć.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...