Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

City posebno, a i Klopp ove sezone u tim 'jakim' mecevima zna da igra neku cekalicu, siguricu pa zato.

 

Nemam ni ja nista protiv jakih meceva u ranoj fazi, onaj sled nezeljenih timova je vise kako ih ja vidim po jacini. Stvarno City ne bih voleo, a Barsa i Juve moze odmah ...

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

48 minutes ago, stoka said:

Generalno, nemački klupski i reprezentativni fudbal je u velikoj krizi, najbolji igrači prošli su zenit, novih nema ... Jeste da se Šalke ove sezone bori za opstanak u Bundes ligi, ali baš da primi sedam komada ... Namerno nismo spomenuli Bajern jer je to više legija stranaca ...

 

I zaista očekujemo da za neđelju dana Srbija napravi jedan od najvećih rezultata u novijoj fudbalskoj istoriji i pobedi "pancere" na njihovom terenu. Jeste da je prijateljska, ali i to će biti indikator da oni padaju, a mi se dižemo ...

Jest, pobedicemo sa sve Krstajajetom na klupi. Bice 3:0 za Nemce 

Link to comment

Jbg, ako vam je Siti i Gvardiola dosadan (a time valjda i Barsa) a juve npr nije, saucesce za fudbalski ukus. Ja sa druge strane ne mogu da gledam nista defanzivno, Murinju i Simeoneu bih zabranio da se bave trenerskim poslom.

Btw, jebeni Profa, kondicioni trener Atletika je oznacen kao glavni krivac za brodolom protiv Juvea - u ponedeljak su imali tezak kondicioni trening, od kog se vecina fudbalera nije oporavila!!! Jebeni ludaci.

Link to comment
5 minutes ago, Majo said:

Jbg, ako vam je Siti i Gvardiola dosadan (a time valjda i Barsa) a juve npr nije, saucesce za fudbalski ukus. Ja sa druge strane ne mogu da gledam nista defanzivno, Murinju i Simeoneu bih zabranio da se bave trenerskim poslom.

Pitanje je dosade dosta zanimljivo...

 

Što sam stariji, sve mi je fudbal dosadniji, generalno... City sad nije dosadan, kao naked Barsa, niti je sad Barsa dosadna... Juve ne gledam, pa ne znam kako igraju...

 

Barca sa Pepom je bila destrukcija igre sa loptom, nešto kao rukomet, sa neograničenim pravom poseda, prosto, užasno negledljivo... I pep je izašao iz toga, kao i Barca, ali ih prate stare priče...

 

 

Link to comment

Ajde de, sad ispade da svi gledaju fudbal samo radi trouglova i kombinatorike. Ova runda LŠ što je iza nas je bila osvježenje, spas za evropski fudbal, ono kako su prošli Ajaks i Junajted su razlozi zbog kojih se gleda fudbal. Ima nešto i u kontekstu, nije sve samo na terenu. Ajaks je razmontirao trostrukog prvaka Evrope na njegovom terenu, Junajted je prošao, ne zna niko kako je prošao najskuplju ekipu na svijetu, Liverpul je ponizio Bajern u sred Minhena, biće promjena na ljeto, samo takvih... LŠ odavno nije bila zanimljivija. 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pitanje je dosade dosta zanimljivo...

 

Što sam stariji, sve mi je fudbal dosadniji, generalno... City sad nije dosadan, kao naked Barsa, niti je sad Barsa dosadna... Juve ne gledam, pa ne znam kako igraju...

 

Barca sa Pepom je bila destrukcija igre sa loptom, nešto kao rukomet, sa neograničenim pravom poseda, prosto, užasno negledljivo... I pep je izašao iz toga, kao i Barca, ali ih prate stare priče...

 

 

Ovo ne kapiram a nije da nisam cuo barem hiljadu puta - tvoj protivnik te jebava sto ti ne da loptu i uz to te pobedjuje i uzima titule i ti ne cinis nista da dodjes do poseda lopte - i na kraju je kriv i dosadan onaj koji pobedjuje. Sto je najgore u svoj toj dosadnosti, nikad nisam cuo da su pojedinacno npr Cavi, Iniesta, Buskets i Mesi dosadni ili losi igraci, vec su kao ekipa smor, jer ti ne daju loptu?!

Link to comment

Ne jer ne daju loptu, vec zato sto je fudbal u kojem ima daleko vise pasova unazad i paralelno nego vertikalno dosadan za gledanje. To je takodje radikalno defanzivna strategija.

 Meni Barsa nikad nije bila dosadna btw, ali Spanija mi jeste bila dosadna 2010, 2014 i 2018.

Link to comment
Just now, Majo said:

Ovo ne kapiram a nije da nisam cuo barem hiljadu puta - tvoj protivnik te jebava sto ti ne da loptu i uz to te pobedjuje i uzima titule i ti ne cinis nista da dodjes do poseda lopte - i na kraju je kriv i dosadan onaj koji pobedjuje. Sto je najgore u svoj toj dosadnosti, nikad nisam cuo da su pojedinacno npr Cavi, Iniesta, Buskets i Mesi dosadni ili losi igraci, vec su kao ekipa smor, jer ti ne daju loptu?!

Pa ne, nego to izgled avako...

 

Oni su prejaki sa loptom, i prejaki su bili i bez lopte, njihova igra se zasnivala na presingu i brzom uzimanju poseda... Kada uzmu loptu, ako kreneš da se se vijaš sanjima, popićeš gol jer su majstori... Jediino što možeš da igraš je da napraviš blok na 20 metara, i da postaviš zonu... Ono gde je problem, što niti Barsa želi tu zonu da probije aktivno, nego igra pasivno i mori protivnika psedom, niti protivnik želi da izađe iz zone, jer će popiti gol... Ovde govorim o CL i jakim protivnicima, ne o premieri... I nda imaš siztaciju da to izgleda kao rukomet, lopta, kruži, kruži, kruži i nikako da se nešto desi...

 

Pogledaj to protiv Čelzija kada su ih izbacili ili protiv intera, isto kada suih izbacili... Beskonačno kruženje i pasivna igra i čekanje da popusti koncentracija... Jbg, to nije lepo za gledanje... E sad, verujem da u Premireri, to izgleda lepo, jer protivnici ne umeju da postave blok kako treba, ali kad se igra u CL, onda je smorno, jer igra 10-11 robota i vrhunskih igrača u odbrani koji se uigravaju za tu taktiku, jetr im je to utakmica sezone...

 

A onda je došao Bajern i odvalio ih sa 5:0 na no kampu, igrajući presing na polovini Barce, ako se dobro sećam, jer su imali snage da se vijaju sa Barcinim igračima, što niko nije pre ni pokušao... :)

Link to comment

 

 

1 hour ago, copkillah said:

Porto bi verovatno najviše legao Liverpulu, ali navijam da se igra Liverpul - Ajaks :)

 

 

Ne može :mad: 

 

Ajax je već izbacio višestruke prvake. Dosta do finala. Nego lepo Ajax-Porto, da se sve brzo završi.

 

Liverpulu može Totenhem. Taman protivnik da se prodje.

 

Mancesterski derbi, da prsti za istoriju.

 

I poslastica Barca-Juve 

 

 

U polufinalu Ajax-City i Liverpul-Juve.

 

I onda spektakl u finalu Ajax - Liverpul 4:3

 

:fantom: 

 

Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pravoverni Arle je inače mudro predvideo i da će LFC završiti ligu ispred FC Ruxin. Just sayin.

 

Ej, i najbojima se omakne po koja losa procena :fantom:

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Mane protiv Nojera.

 

Mane protiv Fostera

 

Koji je golman efektnije namagarčen?

 

 

Fali ti Mane protiv Szczesnyja, 1.1.2015.godine, mislim da je to bila posljednja utakmica Woje za Arsenal. 2-0 dobio Liverpool B.

 

23 minutes ago, James Marshall said:

Ajde de, sad ispade da svi gledaju fudbal samo radi trouglova i kombinatorike. Ova runda LŠ što je iza nas je bila osvježenje, spas za evropski fudbal, ono kako su prošli Ajaks i Junajted su razlozi zbog kojih se gleda fudbal. Ima nešto i u kontekstu, nije sve samo na terenu. Ajaks je razmontirao trostrukog prvaka Evrope na njegovom terenu, Junajted je prošao, ne zna niko kako je prošao najskuplju ekipu na svijetu, Liverpul je ponizio Bajern u sred Minhena, biće promjena na ljeto, samo takvih... LŠ odavno nije bila zanimljivija. 

 

+1000 Stvar je, možda, i u tome što su Ajax i United uglavnom prolazak izborili zahvaljujući svojoj djeci™, sa dodatkom stranaca koji su gladni dokazivanja na najvišem nivou.

 

15 minutes ago, radisa said:

A onda je došao Bajern i odvalio ih sa 5:0 na no kampu, igrajući presing na polovini Barce, ako se dobro sećam, jer su imali snage da se vijaju sa Barcinim igračima, što niko nije pre ni pokušao... :)

 

3-0 na Nou Campu, 4-0 u Minhenu. Recimo da ona Barca nije baš najbolji primjer za Pepov fudbal - Real ih je, recimo, te sezone uništavao na Nou Campu jer su bili prespori i defanzivno grozni.

 

Lako je tom Bayernu bilo kad su prošli moćni Arsenal Carla Jenkinsona, Kierana Gibbsa i Gervinha (3-1, 0-2) na konto golova u gostima. :fantom:

Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Pa ne, nego to izgled avako...

 

Oni su prejaki sa loptom, i prejaki su bili i bez lopte, njihova igra se zasnivala na presingu i brzom uzimanju poseda... Kada uzmu loptu, ako kreneš da se se vijaš sanjima, popićeš gol jer su majstori... Jediino što možeš da igraš je da napraviš blok na 20 metara, i da postaviš zonu... Ono gde je problem, što niti Barsa želi tu zonu da probije aktivno, nego igra pasivno i mori protivnika psedom, niti protivnik želi da izađe iz zone, jer će popiti gol... Ovde govorim o CL i jakim protivnicima, ne o premieri... I nda imaš siztaciju da to izgleda kao rukomet, lopta, kruži, kruži, kruži i nikako da se nešto desi...

 

Pogledaj to protiv Čelzija kada su ih izbacili ili protiv intera, isto kada suih izbacili... Beskonačno kruženje i pasivna igra i čekanje da popusti koncentracija... Jbg, to nije lepo za gledanje... E sad, verujem da u Premireri, to izgleda lepo, jer protivnici ne umeju da postave blok kako treba, ali kad se igra u CL, onda je smorno, jer igra 10-11 robota i vrhunskih igrača u odbrani koji se uigravaju za tu taktiku, jetr im je to utakmica sezone...

 

A onda je došao Bajern i odvalio ih sa 5:0 na no kampu, igrajući presing na polovini Barce, ako se dobro sećam, jer su imali snage da se vijaju sa Barcinim igračima, što niko nije pre ni pokušao... :)

Prvi bold ne kapiram, kako mislis da se aktivno probije bunker od 10 igraca u kaznenom prostoru? To jesu dobri fudbaleri ali ne i madjionicari. Barsi je tada falio samo jedan dobar suter, da budu savrsen tim.

Za drugi bold, vidis da moze i svaka cast. Viljareal je npr. ekipa, koja zasluzuje maksimalni respekt, uvek su igrali protiv Barse zajeban i dobar fudbal - a da nisu koristili metod Intera ili Celzija, vec Bajerna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...