Jump to content
IGNORED

Wimbeldon 2018


Cash

Recommended Posts

Utisak mi je da su Novakovi napadi kako se meč bližio kraju postajali raznovrsniji i ubojitiji.

Pitam se šta je razlog tome? Da li je to pad Nadalovih fizičkih sposobnosti i koncentracije koji je osetio, pa pojačao intenzitet, tražio oštrije uglove i upšte posezao za rizičnijim udarcima, tek češće je izlazio na mrežu, posegnuo čak i za skraćenim loptama, odigravao slajs, itd... 

Link to comment
Quote

Looking to the final, after Anderson’s six-and-a-half-hour semi against John Isner I thought he had no chance. But Djokovic played two grinding sets on Saturday and has to do it again less than 24 hours later, so that gives Anderson a small chance.

Anderson has been brilliant. He is playing the big points so well, his attitude is fantastic, he is serving great and moving well for a big guy.

But with the physicality of it, it’s hard to see him beating Djokovic. I think Djokovic is going to make too many balls.

Anderson has to pick spots on his serve and serve very well. He has got to go big as early as he can in the rallies and put Novak on the defensive. If he gets a look at a second serve he has to do some damage. If he gets into rallies, we could be in for a short afternoon.

Djokovic has got to be careful there isn’t a let-down. That semi-final was huge and a lot of physical and emotional energy was used up.

I remember when I was married to Chrissie Evert there was a similar situation: she had a Wimbledon semi-final in 1980 against Martina Navratilova, who was almost unbeatable on grass. And Chrissie won and had to play the next day.

After the match she was on this high and I said: ‘Fantastic match but you’ve got another one in about 14 hours.’ She woke up the next day and I could tell she was flat mentally and she lost the final to Evonne Goolagong Cawley, against whom she had a great record.

She reacted to the semis as if it was the final. It is fine for us to assume that whoever won between Novak and Rafa would win the title but if Djokovic assumes that he could be in trouble. 

His team have to nip that in the bud. I tried to do that with Chrissie but it’s not that easy.

Verdict: Djokovic in four sets

piše John Lloyd

Link to comment

Istina je da je Novak daleko od fizičke spreme u kojoj je bio na vrhuncu. Što i nije čudno, taj nivo možda niko nikad i neće dostići. S druge strane, igra protiv Andersona i to neće igrati ulogu.

Očekujem neizvjesniji meč nego što ljudi misle, ali ipak sa pozitivnim ishodom.

Link to comment

Ja očekujem sve sam ne lak meč. Novak ume da tiltuje protiv velikih servera, mislim da ga ta igra poprilično frustrira.

 

Sve će zavisiti od riterna. Rani brejk bi super došao da njemu ulije samopouzdanje u ritern i da poremeti Andersonovo. Ključ pobede je lak, loptica što duže u igri, što više relija i razmena, tu Anderson nema šta da traži.

Plus, tu je naravno faktor umora. Biće jako zanimljivo videti ko će prvi početi da pokazuje znake slabosti. 

Link to comment

Novaka ce sigurno da frustrira veliki broj asova i servis vinera Andersona.

Mislim da ne igra dobro tako ritern kao nekada. Zato je vikao na Vjadu pri kraju 5 seta protiv Nadala. Vajda mu je rekao da se bolje postvalja na servis Nadala koji mu ide u telo a on se iznervirao i rekao: ne mogu.

 

Anderson ima razoran fh ali Novak na servis moze da mu forisra bh stranu i mislim da 1 od 5 poena tako dobija cak i bez nesto jako servisa ali dobro plasiranog.

Link to comment

Zavrsnica moze biti pre pocetka finala SP, malo verovatno, a moze da traje duze od finala SP, vise verovatno.

Jedino da su stavili finale u 12h, ali mislim da je tradicija da se finale igra od 15h.

Link to comment

Ako ga dobije (ili on njega) na neka kratka tri seta, onda ce se zavrsiti tek nesto pre finala...

 

Ne vidim toliko problem u Londonu, nego u Moskvi, kog su vraga stavili ovo u 17h umesto u prime time. Verovatno zbog drugih delova sveta...

Link to comment

Pa jbg kod njih je to već 19h, plus dok se završi tekma (eventualni produžeci), pa ceremonija dodjele medalja, pa ceremonija zatvaranja, ode to do ponoći. 

Link to comment

Najseksi termin za fudbalske utakmice je 20:45 po lokalnom vremenu. Mada sam u zivotu pogledao mozda 5-6 celih fudbalskih utakmica...

Link to comment

Stavili su Moskvi da bi sto vise sveta moglo da gleda u razumnom terminu. Kada je u Moskvi 18h u Pekingu je 22h a u Njujorku 10h. Sto je prihvatljivo za gledanje veceg dela planete.

 

Da se vratim na tenis.

Djokovic i Anderson su odigrali na W 2015 1/8 finala gde je Djokovic posle izgubljena 2 seta napocetku okrenuo mec i pobedio 3-2. Tada je osvojio W.

Oba seta koje je Djokovic izgubio igrao se taj-brejk i oba taj-brejka je izgubio sa 8-6. Mec je trajao skoro 4 sata.

 

 

 

 

Link to comment

Čekajte ljudi... Kevin fckn Anderson je _jedva_ pobedio Isnera, čija je raznovrsnost igre i ritern 3 nivoa ispod _povratničkog_ Djokera. Wtf?!?

Mislim, ok, KFA je dobio đeda u qf, ali... Osim ako se Nolo neiznuđeno samoubije, ne vidim Ružnoga da diže WimbEldonski ananas [emoji39][emoji41]

Sent from my BLA-L29

Link to comment

Anderson ima dobar fh osim servisa. Nekada mu prodje i bh ali to mu je daleko losiji udarac. Ali nije kao Izner jednolican.

Djokovic ga je jedva dobio na W 2015.

 

Link to comment
21 minutes ago, Max Morlock said:

Čekajte ljudi... Kevin fckn Anderson je _jedva_ pobedio Isnera, čija je raznovrsnost igre i ritern 3 nivoa ispod _povratničkog_ Djokera. Wtf?!?
 

 

Isnera koji ubaci 75% prvog servisa niko ne bi lako pobedio, nema potrebe da bude raznovrstan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...