Jump to content
IGNORED

Wimbeldon 2018


Cash

Recommended Posts

Da bih izbegao trajnije posledice, na 4:4 i 15:40 u 5om setu izašao na piće, nisam mogao više...

Inače, sjajan meč!

Svaka čast Novače :Hail::Hail:

Link to comment
12 minutes ago, 1n54jd3r said:

pa u cemu je izdominirao? Nadal danas bio vidno bolji...statistika im je slicna ali ne mogu da shvatim da je neko gledao mec i da kaze da je Novak danas dominirao

 

Koliko on preteruje, toliko i ti preteruješ u podcenjivanju Novakove igre. Čovek ga je dobio fair and square. Na ovom nivou, tenis postaje pre svega igra živaca, mentalne izdržljivosti i stabilnosti i dobiti onako treći set, pa peti posle mini raspada u 4om je zadivljujuće i veća ljudska, teniska i svaka druga veština i kvalitet od bilo kog forhenda i bekenda. 


Da ga je Nole nešto razvalio, nije. Da li je Nadal bio vidno bolji? Nije, jer da jeste, pobedio bi. Statistika je jasna, par trenutaka sa živcima od čelika /ili jajima/ je ovo rešilo. 

 

Na ovu statistiku dodaj da je Novak imao tipa 4 poena ukupno više na meču, što će reći da se u poslednji gem ušlo sa isto poena na obe strane. Toliko o vidno boljem Nadalu.

 

hjzoLwg.jpg

Edited by Mil@n
Link to comment

Evo ovako: ono što je vidljivo kod Novaka to je količina samopouzdanja koju jako, jako dugo nismo videli (recimo, ne beži od smečeva hvata ih u vazduhu, gađa poprečne linije, izvači se na forhend da bi udario dijagonalu pravo Nadalu na Forhend gde ovaj ima čistu paralelu, itd.). I to nije bio slučaj samo na ovom meču nego na celom turniru.
Drugo, tvrdim da je značajnije menjao servis u smislu nepredvidljivosti, što je dovelo do ovog impozantnog broja asova.
Slobodno mogu da kažem da nikad bolje nije servirao u karijeri.
Imao je sve vreme game plan i veliki deo meča uspevao da ga sprovodi u delo.
Koliko je bilo samo servis gemova Nadala koji su se igrali na razliku, koliko propuštenih brejk lopti, ali ništa to nije omelo Novaka, nastavio je da ga buši dok ga nije izbušio.
Servis i mentalna stabilnost, vrlo verovatno da su povezani, su odlučili pobednika.

Link to comment
21 minutes ago, 1n54jd3r said:

pa u cemu je izdominirao? Nadal danas bio vidno bolji...statistika im je slicna ali ne mogu da shvatim da je neko gledao mec i da kaze da je Novak danas dominirao

 

Vidno agresivniji, ali ne vidno bolji.

Link to comment

Moj komentar odnosio se na danasnji deo meca, ne na kompletan mec...pa jbt, danas niti u jednom trenutku niko ovde nije bio u fazonu "Novak dobija, sigurniji je, bolji je, ima momentum na svojoj strani"...naprotiv...prelistajte pbp komentare...svakako da je tenis mentalna igra, vise no bilo koji drugi sport, sve to stoji...naravno i da je Nole zasluzio pobedu, ne pokusavam da umanjim znacaj iste, pa pobedio je ovakvu zver od Nadala...samo kazem da mi je utisak da je najvecim delom danasnjeg meca kvota na pobedu Nadala na live bet bila niza no na Novaka...drugim recima, mislim da smo mi mnogo vise strepeli i nervirali se no Rafini navijaci

Link to comment

Zaboravih

Sve čestitke za Anđu, lepo je i pametno igrala svaka čast.

Bruka je za ženski tenis da Serena uopšte dogura do finala sa onakvim kretanjem ali to je do wta a ne do nje.

Link to comment
2 hours ago, Malvo said:

Kako je ogavna Dramoserena, pristup nedostojan finala. Mada je svakako bolja varijanta da Andja osvoji, ali ovo je uzasno za gledanje.

Naredne godine u finalu gledamo Belindu i Kasatkinu :fantom:

Link to comment
8 minutes ago, 1n54jd3r said:

Moj komentar odnosio se na danasnji deo meca, ne na kompletan mec...pa jbt, danas niti u jednom trenutku niko ovde nije bio u fazonu "Novak dobija, sigurniji je, bolji je, ima momentum na svojoj strani"...naprotiv...prelistajte pbp komentare...svakako da je tenis mentalna igra, vise no bilo koji drugi sport, sve to stoji...naravno i da je Nole zasluzio pobedu, ne pokusavam da umanjim znacaj iste, pa pobedio je ovakvu zver od Nadala...samo kazem da mi je utisak da je najvecim delom danasnjeg meca kvota na pobedu Nadala na live bet bila niza no na Novaka...drugim recima, mislim da smo mi mnogo vise strepeli i nervirali se no Rafini navijaci

 

Stoji da je Rafa protiv Novaka, kada ga je dobijao u završnicama GS, igrao uvek ultra ofanzivno- dovoljno je pogledati USO 2010. i 2013. g.

Sa druge strane, mislim da ono o čemu govoriš ima dobrim delom veze i sa time da je veliki broj ljudi ovde u ulozi Novakovih navijača i da tokom meča strahuje. Po sebi znam da sam tokom gledanja meča vrlo kritičan prema Đokoviću, da lakše uočavam i veći značaj pridajem njegovim greškama, ili igri protivnika, a da tek nakon naknadnog posmatranja meča, hladne glave uočim mnogo više dobrog. Čak i u mečevima koje je gubio!

 

Ovo je bio opak FH na BL:

 

   

Link to comment
1 hour ago, Cash said:

Naredne godine u finalu gledamo Belindu i Kasatkinu :fantom:

 

Ne dao bog.

 

Poslednji fantastican dubl mec koga se secam je... finale Vimbldona prosle godine :D I ovde mirise na isto.

 

Dublovi umeju da budu mnjah sve dok covek ne sedne da ih odgleda, ovo je realno zanimljivije od singla :D

Edited by Malvo
Link to comment

Dublovi se kod nas prenose dva puta godišnje tako da teško da si gledao neki fantastičan meč u poslednje vrijeme ako nisi hardkor fan koji ganja strimove.

Situacija je nešto kao kod wta posle Serene, i ovde je čak i 1 Brajen u 41. godini dobar kandidat za trijumf. Osim njega ima još desetak solidnih dublova koji nasumice osvajaju trofeje.

Link to comment
34 minutes ago, keitel said:

Dublovi se kod nas prenose dva puta godišnje tako da teško da si gledao neki fantastičan meč u poslednje vrijeme ako nisi hardkor fan koji ganja strimove.

Situacija je nešto kao kod wta posle Serene, i ovde je čak i 1 Brajen u 41. godini dobar kandidat za trijumf.

 

Pa u dublovima retko ko i da je mlađi od 35-36. :)

Link to comment
3 hours ago, 1n54jd3r said:

Moj komentar odnosio se na danasnji deo meca, ne na kompletan mec...pa jbt, danas niti u jednom trenutku niko ovde nije bio u fazonu "Novak dobija, sigurniji je, bolji je, ima momentum na svojoj strani"...naprotiv...prelistajte pbp komentare...svakako da je tenis mentalna igra, vise no bilo koji drugi sport, sve to stoji...naravno i da je Nole zasluzio pobedu, ne pokusavam da umanjim znacaj iste, pa pobedio je ovakvu zver od Nadala...samo kazem da mi je utisak da je najvecim delom danasnjeg meca kvota na pobedu Nadala na live bet bila niza no na Novaka...drugim recima, mislim da smo mi mnogo vise strepeli i nervirali se no Rafini navijaci

jeste Grandilof :D

nas dvojica smo sve vreme komentarisali na skype, i covek je od pocetka petog seta tvrdio da Njolo dobiva!

 

inace, ne znam sto toliko price o tome kako se Njolo vratio? nije ni blizu toga da se vratio. sinoc je bio polumrtav a danas mu je dusa bila u nosu. covek posle prvog seta nije povukao 3 forhanda, jednostavno se videlo da nema snage da lomi Nadala tempom kao sto je to radio 5 godina u periodu 11-16. naravno, mnogo je iskusniji i pametniji nego ranije, i samim tim ce prilagoditi igru tome. ono gde se jeste vratio je mentalni aspekt i nadam se da ce mu to biti dosta za titulu. a i ako ne bude, nista strasno :) 

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

 

inace, ne znam sto toliko price o tome kako se Njolo vratio? nije ni blizu toga da se vratio.

 

Pa ono jes, da se vratio izgubio bi ovaj meč u 5. nakon prethodnih 10 minuta rasprave sa sudijom. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...