Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

Jebote, jebote, jebote :isuse:, pazi ovo:

 

2 hours ago, SDSG said:

A kafana je prestala da postoji tamo neke 2000, ona prava za koju Namenski tvrdi da ne postoji vise

:isuse:

Pa dobro, postoji li ili ne?

 

2 hours ago, SDSG said:

Evo u Kragujevcu si tada imao Balkan mada ona je ono mesto gde bi Cune Gojkovic blejao. 

:isuse:

Dakle, imao si, vise nemas?

 

2 hours ago, SDSG said:

Ali prave koje vise ne postoje motel Kosutnjak, Rujna zora, Skriven kutak, popova Suma i Jezero. To su bile prave kafane gde su i glave padale, a bilo je i samopovredjivanja zbog pevacica. 

:isuse:

Dakle, opet bile pa vise ne postoje?

 

2 hours ago, SDSG said:

A da ne pricam za ostale kafane po Srbiji kao recimo ona kod Djavola gde je 91 Ipce pevao uzivo uz pratnju nekog krs orkestra.

:isuse:

'91?!

Idi bre?

Pa to prakticno bilo koliko juce...

 

Ipak si ti o Pravim Kafanama samo slusao, a mode i produciranja radi i posetio neku preostalu.

Da nisi gore nalupao gomilu gluposti mozda bih i nastavio da pokusavam da ti objasnim po nesto, ovako na primer:

Quote

 

....samo sto one vise nisu odraz 1 vremena i opsta pojava - mesto su za lozenje raznih SDGM-ova ili kako vec bese, traze imanje para, u muzickom smislu ne znace ama bas nista, a ubila ih je konkurencija kako kafica - za sloj koji to sebi moze da priusti - tako i ulicnog ispijanja pica.

Jednom recju, kafanska kultura u Srbiji je mrtva.

Nazalost.

 

 

Quote

Ali je isto takom moguce da se nekadasnja kafanska kultura koju znamo, koje iz direktnog iskustva, koje iz prica i urbanih legendi, danas mesa sa splavovskomtm kulturom koja je nasledila/preuzela sve aj da kazem negativne strane kafane: prazno, suplje i bahato divljanje, penjanje na stolove, dizanje ruku i nazovi igra kad joj vreme nije, dakle i sve u svemu - 1 moda i produciranje.

Bas kao sto su i danasnje kafane mesta na 'koja cu da te vodim, da vidis...', a pokusao sam da objasnim zasto se one ne uklapaju u danasnju socijalno raslojenu i ekstremno osiromasenu Srbiju.

Nogu je, cini mi se, povukla revitalizacijatm Guce 90-ih koja je, na fonu povampirenja srbovanja svake sorte promovisala upravo ovo o cemu pricam i privukla bolje stojecu urbanu tranzicionu populaciju 1 subkulturi koja je pokusala da nasledi srpsku kafanu iz nekih drugih vremena.

 

 

Ali dzaba, jer ko napise:

Quote

 

Pa jos ako prezivi one stepenice kad krene u wc posle par piva :laugh:

 

Dokazujuci da mu je silazak niz kafanske stepenice posle par :isuse: piva krajnji domet kafanskog ugodjaja i avanturizmatm, dokazuje em da o kafanama pojma nema, em da nije vredan price...

Nisi ti za kafanu, drzi se kafica, splavova, taj rad... :fantom: 

 

Prema tome - idi vidi da li sam tamo, pa dodji da mi javis...

Link to comment
6 hours ago, John Coltrane said:

Ili su ti koji su slusali Sinana bili trezni svaki 10ti put kad su to radili.

 

 

E to. 

 

Covek je ruzan, ne zna da peva al' mora da ima nesto u njemu jer ga je narod voleo...

 

evo ja volim ovo, i ne trazim od vas da razumete zasto:

 

 

 

ne trazite ni vi od mene da razumem narod koji voli Sinana. Fer?

 

 

 

 

 

Edited by ObiW
Link to comment
12 hours ago, Host said:

@čekmeže Ovde ne, ali linkovani tekst Kamponeskog je bez sumnje rasisticki.

 

Jel vam nije cudno sto niko ovde ne ume da objasni Sinanovu popularnost ili bar kanale distribucije te vrste muzike? Meni nije cudno jer sumnjam da ovde imamo autenticne Sinanove fanove. Pretpostavljam da je to zato sto su njegovi pravi fanovi Romi, koji su cinili vecinu posetilaca njegovih koncerata dok to fenseri nisu izvalili kao foru, o cijoj kulturi nazalost ne znamo skoro nista jer se pravimo da ne postoje. 

 

Ne mogu jasno ni da mapiram Sinanovu muziku jer su ocigledni uticaji romske muzike, ali instrumenti nisu oni koje sam nekada slusao o romskim svetkovinama u Makedoniji (zurle i drugi duvacki instrumenti, tapani isl). Azijski uticaj koji se spominje mi ne lici mnogo na persijsko nasledje (na stranu veliki rolf  da se Srbi podsmevaju jednoj persijskoj civilizaciji) nego vise na qawwali i sl. vrste muzike. Bilo bi lepo kad bi imali muzikologa koji bi znao da to desifruje. 

 

Sve to na stranu, ali ne mogu to da slusam duze od minuta a nije bas da nisam muzicki radoznao. Ni pevanje ni prateca muzika mi ne odaju nikakve naznake kvaliteta, pa pretpostavljam da u toj muzici nesto drugo sto privlaci fanove, a sto meni izmice. Steta sto Zolo nije tu da objasni.

 

 

 

+ 1 na prvi i treci pasus, za drusggi sam nepismen.

Link to comment

kakvi kanali distribucije 2018 godine, sta vam je?

slusaju sinana i romi, ali nit veze on ima sa romskom muzikom, nit su mu romi vecinski slusaoci

 

covek je bio jedna od 5 zvezdi juznog vetra, mnogi se slazu da su dragana mirkovic i on bili najvece zvezde

juznog vetra koji je prodavao milionske tiraze u zemlji sa 20ak miliona stanovnika

uz to u tom zanru covek je dobar pevac i to je to

 

a vi pravite misteriju kao da se radi o anonimusu koji se probio tako sto su cigani medju sobom narezivali kasete i krisom ih prosledjivali od jednog do drugog :hail:

 

pada mi na pamet i to da je od tih 5 zvezda jv, 2 muslimana iz bosne, solidno "angazovanih" u to vreme, dragan mirkovic se maltene prestala baviti pevanjem, odselila u inostranstvo i nestala sa estrade, mile kitic dodao gas i postao potpuni bolid, koji se totalno odmetnuo, poceo kopirati svakoga, pravio sprdnju od sebe, a sinan ostao jedini dostupan srpskom slusaocu, pa se "legenda o sinanu" prenosila dalje 

 

Link to comment
5 hours ago, namenski said:

Jebote, jebote, jebote :isuse:, pazi ovo:

 

:isuse:

Pa dobro, postoji li ili ne?

 

:isuse:

Dakle, imao si, vise nemas?

 

:isuse:

Dakle, opet bile pa vise ne postoje?

 

:isuse:

'91?!

Idi bre?

Pa to prakticno bilo koliko juce...

 

Ipak si ti o Pravim Kafanama samo slusao, a mode i produciranja radi i posetio neku preostalu.

Da nisi gore nalupao gomilu gluposti mozda bih i nastavio da pokusavam da ti objasnim po nesto, ovako na primer:

 

 

 

 

Ali dzaba, jer ko napise:

Dokazujuci da mu je silazak niz kafanske stepenice posle par :isuse: piva krajnji domet kafanskog ugodjaja i avanturizmatm, dokazuje em da o kafanama pojma nema, em da nije vredan price...

Nisi ti za kafanu, drzi se kafica, splavova, taj rad... :fantom: 

 

Prema tome - idi vidi da li sam tamo, pa dodji da mi javis...

:Hail:

Link to comment
Just now, Meazza said:

Sinan nije nikakav drustveni jebeni fenomen. Vratite topic na muziku. Bacite topic na Deponiju

 

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

 

 

evo ja volim ovo, i ne trazim od vas da razumete zasto:

 

 

 

 

 

 

 

oh, kakve li lude hrabrosti.

Link to comment
4 minutes ago, precog said:

sta je ovo JV u naslovu topika?

južni vetar. produkcija izvesnog mileta basa. sinan, šemsa suljaković, kemal malovčić, mile kitić i nekoj fazi i dragana mirković

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...