Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teofil u novom Vremena ponosno otkriva da je glasao za Tadića, u inat "belim listićima".

 

 

Potpuno je prolupao :isuse:

 

 

Valjda su beli listici glasali qrchevima u inat Tadicu (sto je jednako besmisleno)?

 

Inace da, Teofil jeste na zalost prolupao.

Link to comment

Valjda su beli listici glasali qrchevima u inat Tadicu (sto je jednako besmisleno)?

 

 

 

Pa  ne mislim da je jednako besmisleno, jer se Tadi onomad prilično uzbudio oko belih listića, a niko se nije uzudio što je Teofil glasao i za Tadija (koga pa uopšte boli kurac), jedino meni došlo malo tužno što je prolupao.

Link to comment

Mislio sam na kompletan ishod tog inacenja Tadicu (Chedaju se niko nije inatio jer je tada presao cenzus jel'te, nije ni Nikoicu se inatio, ni Velji Ilicu, Kostunici jel'te).

 

Sada imamo SNS sa apsolutnom vlascu, svi dnevnici su Vucecevi, Na FB portparol crvenih beretki poziva huligane da tuku zene u crnom, (bivsi) ministar kulture pravi crne liste neposlusnih umetnika, Srbija je u gorem medijskom mraku nego pre petnaest godina ali ako, barem smo terali inat Tadicu (ko je taj Tadic btw, izgleda da je jako bitan i Teofilu i belolisticarima)

 

Hocu reci, zabole me qratz, nad Srbijom svejedno visi neki usud, i kada joj istorija da neku sansu Srbija ispadne pametnija™ i posere se sebi na glavu.

Link to comment

Teofil u novom Vremena ponosno otkriva da je glasao za Tadića, u inat "belim listićima".

 

najjače da ćemo posle svega što se izdešavalo i sekund razmišljati o tome je li glasanje za tadića = prolupavanje a trtljanje kako je tadić diktator koji se što pre mora smeniti = zdravog razum :fantom:

 

Link to comment

No way am I getting back into this discussion.

:lolol:

meni se cini da izbori 2012. u pojedinim glavama poprimaju mitske dimenzije. 

Link to comment

:lolol:

meni se cini da izbori 2012. u pojedinim glavama poprimaju mitske dimenzije. 

 

... slazem se Vasilije, mnogi ih se sa ponosom secaju. Jeste da meni to ne dopire do racija ali koji sam pa ja kurac

Link to comment

najjače da ćemo posle svega što se izdešavalo i sekund razmišljati o tome je li glasanje za tadića = prolupavanje a trtljanje kako je tadić diktator koji se što pre mora smeniti = zdravog razum :fantom:

 

Ovo ce trajati narednih 70 godina, PvC generacija koje se jos nisu ni rodile.

Link to comment

:lolol:

meni se cini da izbori 2012. u pojedinim glavama poprimaju mitske dimenzije. 

true that. teofil je u ovom tekstu napisao da su ovi izbori bili izjasnjavanje o skorasnjoj istoriji, misleci na izbore 2012. 

Link to comment

:lolol:

meni se cini da izbori 2012. u pojedinim glavama poprimaju mitske dimenzije. 

 

 

O da. Na kraju me ne bi čudilo da je jedan od vrlo ozbiljnih motiva za Tadićev zaokret i služenje Vučićevom režimu bio da pokaže ovima što ga nisu hteli da eto i on može da se okrene i da učini nešto za sebe, u inat svima koji su glasali da ga skinu sa vlasti, on će ponovo doći do parčeta iste. Parapsihopatologija.

Link to comment

ne bih se slozio oko ovoga sa mitskim dimenzijama i istorijom- mislim da panco vec dve godine zivi te izbore, u sadasnjosti. evo i nesretnu vesnu pesic mora da spomene makar jednom u svakoj kolumni, posto je ona predvodnik belolisticara. cim se probudi krece da bije istu bitku, pun pravednickog gneva suce rukave i seda za komp.

Link to comment

ne bih se slozio oko ovoga sa mitskim dimenzijama i istorijom- mislim da panco vec dve godine zivi te izbore, u sadasnjosti. evo i nesretnu vesnu pesic mora da spomene makar jednom u svakoj kolumni, posto je ona predvodnik belolisticara. cim se probudi krece da bije istu bitku, pun pravednickog gneva suce rukave i seda za komp.

 

to ti je svakodnevno proživljavanje mitske stvarnosti. kao što je savremeni srpski nacionalizam utemeljen na kosovskom mitu koji se perpetuira kroz događaje koji sa njim nemaju nikakve suštinske veze, tako i Pančićev etos i politička dogma počivaju na belolistićarskom mitu. Levi-Stros je lepo rekao da mit uvek napreduje od svesti o opozitima (politički svesni građani vs. belolistićari) do razrešenja opozicije (pravedna kazna za belolistićarenje u vidu tiranije SNS-a, koji se ne doživljava kao politička opcija nego kao stihija).

 

Ako nastavimo strukturalističku analizu mita o belim listićima, izjava o ponovnom glasanju za Tadića odaje da Teofil njega nesvesno doživljava kao još jedan ključni mitski element  - varalicu. Parafraziraću po sećanju, "varalica posreduje između polariteta, i stoga je njegova priroda dualistička jer sadrži osobine oba pola".  Kod američkih urođenika, varalica dolazi u vidu kojota i vrane, posrednika između života i smrti. U belolistićarskom mitu taj varalica je Tadić.

 

Tadić je, da kažemo, luda iz Tarota, Loki iz nordijske mitologije. Njegov prelazak na stranu stihije, i to baš one stihije koju su doneli belolistićari, je velika lukava varka, jedan iskusan potez ravan drskom gestu lopova Lokija koji je ukrao ogrlicu Brizingamen of Freje. Kao što se Loki u "Eddi" pretvorio u malenu muvu kako bi ušao u Frejine odaje, tako se i Tadić približio gubitku cenzusa da bi se učinio što poniznjijim i slabijim u očima neprijatelja. i kao što je Loki prisvojio prelepu ogrlicu i za njen otkup tražio ni manje ni više nego da Freja započne krvoločni rat, tako će i Tadić uzeti svoje parčence vlasti i iskoristiti ga da Srbiji vrati demokratiju!

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...