Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2018/2019


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

Gledao sam slike projekta odnosno kako će izgledati stadion nakon završetka rekonstrukcije i dobio neke informacije u vezi toga pa da podelim sa vama.

 

Potpunova nova zapadna tribina koja je identična istoku, sve tribine skroz pokrivene, istok i zapad će imati i sa strane providan zid zbog vetra. Nova atletska staza (plava) i nov teren. Reflektori će biti na krovu, tako da se opraštamo od ovih starih. Dobijena je dozvola za rušenje zapadne tribine i trebala bi da se ruši po završetku sezone. Što se tiče ostalih radova, projekat treba da prodje reviziju, da se nadje investitor i trebalo bi da počnu avgusta, septembra. Zapad će biti izolovan mrežom pa radovi neće biti vidljivi i igraće se utakmice dok se radi. Ostali radovi bi trebalo da se rade u etapama i ne bi trebalo da uslove eventualno domaćinstvo u Jagodini na par utakmica. Na nov teren ćemo nažalost isto malo da sačekamo pošto ne žele da ga rade dok se ne žavrši većina rekostrukcije da ga ne bi uništili mašinama ili čime već. Naravno očekujem i da će odraditi one radove koji su najpotrebniji, a to su: žavršavanje unutrašnjosti tribina (voda,struja) mada takvu informaciju nisam dobio ili su zaboravili da mi kažu :blink:.

 

Sve u svemu izledaće dosta lepše i biće funkcionalnije kad se sve završi, mada vodjen iskustvom sadašnjeg stanja stadiona nisam baš siguran da će sve da odrade kako treba (Daj Bože da me demantuju)

Link to comment

Hvala za info, šteta što nemaš neku fotku ..
Crvene izbledele stolice i plava tartan staza ...
UCB
Stadion će izgleda ko da ga neko polio skantu za đubre


Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
22 minutes ago, Constantin said:

Ne znam šta očekuješ od Tarasa, pa to bi bio običan hrkljuš da se on umuvava ispred Kojašević.

Da ucetvuje u građenju napada, a ne da se krije od lopte ili je se odma otarasi. Kad Drinu pritisnu, treba da mu je dostupan kako bi preneo loptu na suprotnu stranu, na protivnicku polovinu ili da odigra pas sa njim. Njega tu jednostavno nema. 

Ako se uradi analiza, mi prenosimo loptu preko Todorovskog koji odigrava sa Drinom ili Haskicem, ponekad sa Grbom. Druga opcija je dijagonala ili pas Drine u prostor Lazaru ili treca opcija je presing na njihovoj polovini i predaja lopte u naše noge.

Dakle, treba nam raznovrniji kreativni red da bi sto manje zavrsavali sa ispucavanjem lopte ka Haskiću koji ima izvarednu duel igru, pa može da sacuva loptu sa igračem na leđima i da da povratni pas. 

Treba nam više opcija u tranziciji iz odbrane u napad jer ako udarite flaster nad Drinom i zatvorite stranu gde je Todorovski, imamo problem da ovladamo igrom i prebacimo težište na protivnicku polovinu.

Ovo se najbolje videlo protiv Partizana u drugom. Drina zaustavljen, a Todorovski previše defanzivan, pa nismo uspeli da prebacimo težište na njihovu polovinu. Izuzetak je par pokusaja kontri preko Lazara i toliko.

 

Link to comment
Da ucetvuje u građenju napada, a ne da se krije od lopte ili je se odma otarasi. Kad Drinu pritisnu, treba da mu je dostupan kako bi preneo loptu na suprotnu stranu, na protivnicku polovinu ili da odigra pas sa njim. Njega tu jednostavno nema. 
Ako se uradi analiza, mi prenosimo loptu preko Todorovskog koji odigrava sa Drinom ili Haskicem, ponekad sa Grbom. Druga opcija je dijagonala ili pas Drine u prostor Lazaru ili treca opcija je presing na njihovoj polovini i predaja lopte u naše noge.
Dakle, treba nam raznovrniji kreativni red da bi sto manje zavrsavali sa ispucavanjem lopte ka Haskiću koji ima izvarednu duel igru, pa može da sacuva loptu sa igračem na leđima i da da povratni pas. 
Treba nam više opcija u tranziciji iz odbrane u napad jer ako udarite flaster nad Drinom i zatvorite stranu gde je Todorovski, imamo problem da ovladamo igrom i prebacimo težište na protivnicku polovinu.
Ovo se najbolje videlo protiv Partizana u drugom. Drina zaustavljen, a Todorovski previše defanzivan, pa nismo uspeli da prebacimo težište na njihovu polovinu. Izuzetak je par pokusaja kontri preko Lazara i toliko.
 
Taras došao u nas kao štoper ... samo kažem

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Real sa Nišave said:

Taras je premija. Imamo ga u opciji za stopera, beka i defanzivnog veznog.

Onaj prethodni post. Moraš prvo da izdefinišeš "tranziciju", a opis radnog mesta ti je savršen, ali za Kojaševića. Taras to što radi i što mu je Lala pravosnažnim rešenjem dodelio, radi odlično. To ćeš da vidiš najbolje kad on ne bude u sastavu iz nekog razloga kakva će promaja da duva. To Leka još uvek ne može da nadomesti. 

Link to comment

Kojašević treba da bude pre svega paker jer je on u rombu Haskić - Ranđelović - Grba - Koja.

Mislim da preuvelicavate Tarasavu igru nazad. Koliko je napada presekao, koliko oduzetih lopti ima? 

Mislim da smo trebali da gurnemo Leku tu, i da ga istrpimo kroz male utakmice, a da Taras bude ono za sta je bio doveden. Kao opcija za beka i štopera. 

Ovako smo izgubili jos jednu sezonu Leku, ali na drugoj strani dobili jos jednu opciju za Tarasa koji za sada obavlja zadovoljavajuće. Mada, moram da dodam da se juče par puta oslobodio i probao da se uključi u završetak par napada.

Link to comment
Just now, Captain_Darling said:

Опет Тончев намешта утакмице по престоници... :ph34r::fantom:

saces u banicarnicu za ove provokacije, prijavljen si

Link to comment
24 minutes ago, Real sa Nišave said:

Kojašević treba da bude pre svega paker jer je on u rombu Haskić - Ranđelović - Grba - Koja.

Mislim da preuvelicavate Tarasavu igru nazad. Koliko je napada presekao, koliko oduzetih lopti ima? 

Mislim da smo trebali da gurnemo Leku tu, i da ga istrpimo kroz male utakmice, a da Taras bude ono za sta je bio doveden. Kao opcija za beka i štopera. 

Ovako smo izgubili jos jednu sezonu Leku, ali na drugoj strani dobili jos jednu opciju za Tarasa koji za sada obavlja zadovoljavajuće. Mada, moram da dodam da se juče par puta oslobodio i probao da se uključi u završetak par napada.

Razumem te sta zelis ali pozicija zadnjeg veznog to ne obuhvata odnosno to su igraci sa redjim izletima u napad. Da bi Drina imao vecu slobodu mora da imamo defanzivnog srednjeg tj. igraca sa takvim zadacima. Cak i Noma da zameni Tarasa morao bi da igra kao on ili da se Drina povlaci kada ovaj krene napred. Mislim da je bolja opcija da Drina ima vise slobode nego li da krpi rupe kada Taras, Noma ili neko treci krene napred.

Drugo, od te pozicije dosta zavisi da li ce bekovi da idu visoko tj koliko ce ucestvovati u napadu jer dmf mora da pokrije taj prostor ili stoper pokriva bekovski prostor a dmf stize u ispomoc jer kad bek ispadne obicno se otvara na toj strani mogucnost za kontru-polukontru.

Moze bek da ulazi u sredinu kao sto je Raul kod Rastavca i da omoguci vecu slobodu srednjacima ali sve zavisi od taktike i stila igre. Kod Lalata se vidi stil i u njemu je Taras brilijantan.

Dmf:  Culum, Scekic i Zdelar (Partizan), Matic, Milivojevic, Donald,  i td.    Klasicni defanzivni srednjaci koji dodju po nekada do sesnaesterca. Ne secam se da sam recimo ovu dvojicu iz Partizana ikada video blize od dvadeset metara od gola. Matic preuzimao na sebe u reprezentaciji ali uvek je imao pored sebe jos jednog klasicnog dmf-a u liku Milivojevica, Fejse i sl. kad je sam onda ne pravi velike izlete.

To sto ti hoces je cmf kao recimo Kosovic igrac koji moze da se krece u oba pravca ali uvek uz njega ide jedan dmf. Dva Kosovica bi pustala promaju kroz sredinu a u napadu ne verujem da bi mogli da izvuku stetu koju bi u odbrani pravili. Bilo bi lepo da Taras ima bolji dribling, bolje ubrzanje pa da jednom, dvaput odusevi sa nekim probijanjem ali to je vec ekstra kvalitet i u nasoj ligi ces to tesko gledati. Mozda u Zvezdi jer fizicke predispozicije i kvalitet celog tima dozvoljavaju da se opuste i krenu po nekad ali i tu ces uvek videti makar i krilo kako se spusta i zatvara.

Znam da znas problematiku ali ja ne znam da napisem prosto prosirenu jer me sve nagna na neki carsav. Poenta da kompletan igrac mnogo kosta pa ne moze da se zameri Tarasu sto nije kompletan :D

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Daklem

 

Nama je prva najbitna takmica na polusezonu sreda 17 sa Vosom u kupu. Obzirom na nas i raspored Panticevih pulena naredna 4 kola, cenim da ce oni da fulaju jos koji bod do kraja regularnog dela, ok, mozda i mi,  tako da se u playoffu nece dovoditi u pitanje ko ce na kraju bude drugi. Za titulu mora imamo dva nasa prva tima i jos gazprom preko, tako da cemo se morati zadovoljiti kupom  ........

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment

Gluposti, idemo na titulu, koj vam mandrak! I mora da radimo marketing, da vučemo ljude za rukav i vratimo ih na Čair. Kolektivna kampanja, sad ili nikad!

U subotu je bilo mnogo starih lica, prvi put ove sezone, dakle, u napad na svim frontovima!

Link to comment
24 minutes ago, Dali_man said:

Ukratko, Partizan u plej ofu ne sme dobije ni nas ni Zvezdu, i ete ga drugo mesto na kraju.

Ako PFC bude 4. idemo im na noge i mi i CZV. Da ne gađaju crno-beli tu poziciju? 

Link to comment
1 minute ago, Constantin said:

Ako PFC bude 4. idemo im na noge i mi i CZV. Da ne gađaju crno-beli tu poziciju? 

C. I tad gostuju kod nas.

Link to comment
  • radisa unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...