Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2018/2019


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

PrecenjujeŠ Grbinu igru. Dobio je prednost u odnosu ns Nikodijevica samo zato što ovaj nema igru leđima. Grba je to pokazao kad je protiv Radnika uskočio na Haskićevo mesto kad je ovaj izašao. Dakle ume da primi loptu dok mu je protivnički igrač na leđima. Sa druge strane, danas smo imali par centaršuta na peterac, ali Grbe kao devetke nigde da realizuje. Da je Nikodijevic bio umesto njega verujem da bi se poklonio barem na jednu ubačene loptu. 

Mada, i ja bi dao prednost Grbiću, od dva loša rešenja biraš manje štetno. 

Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Ka ce intervju z Drinu?

Kad pošaljete pitanja :D

Sačekaćemo da prođe Vojvodina. Do tada mogu da se postavljaju pitanja 

Link to comment
7 hours ago, Real sa Nišave said:

PrecenjujeŠ Grbinu igru. Dobio je prednost u odnosu ns Nikodijevica samo zato što ovaj nema igru leđima. Grba je to pokazao kad je protiv Radnika uskočio na Haskićevo mesto kad je ovaj izašao. Dakle ume da primi loptu dok mu je protivnički igrač na leđima. Sa druge strane, danas smo imali par centaršuta na peterac, ali Grbe kao devetke nigde da realizuje. Da je Nikodijevic bio umesto njega verujem da bi se poklonio barem na jednu ubačene loptu. 

Mada, i ja bi dao prednost Grbiću, od dva loša rešenja biraš manje štetno. 

Ne precenjujem uopste. Limitiran je kao spic bas zbog kretnje kao sto sam i napisao. Ide u sirinu, ne pojavljuje se gde treba ali to je po meni vise navika i uz jedno usmerenje i promenu razmisljanja moze dosta da se koriguje.

Dali kaze da stalno dize loptu a ne obraca paznju kako ta lopta ide tj odskace i jos gore kako mu je salju (Randjelovic par puta). Obracam dosta paznje na to jer samo tako moze da se pokapira da li neko ne zna ili su tu umesani i drugi faktori. Meni se bas svidja sto se zagradi i hoce na prvu da lomi igraca i to mu je mana na ovakvom terenu. Brz je ima fintu i moze lako da izbaci igraca. Pokusavao je i morali su da obrate posebnu paznju na njega i time navlaci odbranu i otvara prostor. Teren ne dozvoljava takvu igru ne prija brzim igracima, driblerima. Odlican ledjima, brz je i odlican za kontre i polukontre, jak je u duelu i jedan prosecan stoper u ligi tesko da moze da ga sacuva jer ume da pobegne a kad pobegne zbog snage mozes samo da ga rusis, ume da podeli pas i da odigra dupli pas kao i da ubode zavrsni pas. Juce je lepo izbacio Lazara ali za malo. Agilan je i u defanzivi i vidi se da daje sebe svaku utakmicu.

Najveca mana koja ga i limitira je sto nema drugu nogu, slabiji instinkt za gol, skok igra i ako je visok, losa kretnja za centra i za ovu utakmicu verovatno negov umor i umor celog tima. Napadali smo, pretrcali Mladost ali videlo se da nemamo svezinu. I kao sto rekoh ranije da je Grba malo bolji ne bi on igrao u nasoj ligi. To je neki moj utisak.

Teren neverovatno kvari igru a kad igrac okleva da sutne obratite paznju na loptu. Mnogo nas prca mislim i protivnika i stvarno bi najvise unapredili nas fudbal kada bi ulozili u terene.

Teren i krov i milina :D

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

- Mislim da ste previše kritični, pojednci, prema Bondarenku. Njegov zadatak je da kvari igru protivnika i to radi odlično. Mislim da je uz Drinčića najstandardniji kod nas. Retko, skoro nikad, ne gubi duele, u vazduhu je neprikosnoven i svaki duel je njegov.

- Juče je, po meni, najopasniji po gol Lučanaca bio Ranđelović i na kraju krajeva njegovim golom smo pobedili.

- Vidi se da nam nedostaje Haskić, a da nam prisustvo Kojaševića na terenu i nije neki posebni dobitak. Nadam se samo "za sada" i da će ući u bolji ritam. Osim Haskića, nedostaje nam i neko kao Caki. Nema kretivne igre, Kojašević se još uvek ne snalazi u tom delu, mada u fazi odbrane odlično igra presing.

- Dobrivoje odličan, ali je juče gnjavio sa izbacivanjima.

- Todorovski i Đoša bez kikseva, malo više angažovanja u napadu ne bi škodilo, ali 5 jakih i važnih utakmica za kratko vreme....

- Raša i CM tu nema šta da se priča, a čini mi se da uz Rašu koji je standardan, CM sve više napreduje i izrasta u vrhunskog štopera.

- O Drinčiću ne treba trošiti reči....u 90. minutu on zapinje kao da je najmlađi na terenu dovoljno govori.

- Grba se sve više trudi, rezultat će doći pre ili kasnije. S ovakvim trudom zaslužuje strpljenje. Nije Grba "bos" i to se vidi.

- NJegoš se "oslobađa" što je dobro, a Nikodije onakve zicere ne sme da maši.

- Čumić kao "električni zec" biće i od njega nešto...

 

Okreni obrni....odlični smo. Možda smo samo požurili da ostanemo bez Babića i Stanisavljevića, a pogotovu ovog drugog.

Link to comment

Po meni je Bondarenko otkrice sezone! Ne znam sto vam se ne svidja covek ali odradjuje ogroman posao koji se ne vidi.Svaki skok na sredini je njegov,kod presecanja napada on je uvek tu da napravi faulili oduzme loptu i sve to radi uz skoro minimalne greske.Napad nije njegov posao i vidi se da se brzo oslobadja lopte .Verovatno zato sto mu Lalat tako postavio igru,inace imao je i on nekoliko prodora ka golu ,nije da ne zna.

Po meni juce najslabiji,tj.ispod proseka ili na nekom proseku su Kojasevic i Njegos.Obadva se trude trce pokrivaju odbranu ,ali su u napadu totalno nedoreceni,a mislim da su dovedeni bas zbog toga i zavrsnog pasa ili centarsuta.

Najstariji igraci Drina i Todor vrhunski uz ogromnu kilometrazu...respekt!

Grba isto odigrao sasvim pristojno i bio izuzetno opasan po gol.Na kraju krajeva cinjenica da je asistirao ...

Mene zanima sta se desava s Apostolom?

Link to comment

Sve ste rekli uglavnom, mozda da primetim da odradjene pripreme u Lalatkovom sistemu dosta odredjuju nivo igre igraca, Koja se sad muci kao Grba jesenas, bez priprema takoreci. Sladji i Cumicu fale utakmice, samopouzdanje, tesko je kad malo igras a opet razumem da ne zeli puno da rotira kad se ide na pobedu u svakom mecu. Njegos dobar ali s tim potezom, dva vise. Rasa je doktor odbrane, Drina sredine, Haska napada, Laza po krilu. Srecom imacemo toplo - hladno po jacini utakmica u rasporedu do kraja sezone, mislim da su spremni fizicki i to se vidi. Uzeti u obzir meke, lose terene na vecini stadiona sto otezava dosta napadacki orijentisanim timovima. Zalaganje, pa vrhunsko, ne pamtim iskreno da se igraci ovako bore... Sjajna sezona.

 

@Boki... Ma odlican Bondarenko, disciplinovan, pismen takticki. Za celu prvu postavu samo reci hvale, e sad mozda do plejofa rotacijom dobijemo jos par igraca da udju u formu, e to bi bilo idealno.

Edited by W.F.C.
Link to comment

Sve sto ste gore napisali je ustvari isto misljenje. Isto otprilike i ja razmisljam. Bondarenko jeste otkrovljenje sezone.

Za Grbu svi neka pogledaju najduzi snimak utakmice i to je dovoljno da se vidi da je vise nego dovoljno odmenio Haskica. Svi napadi zabelezeni na snimku su isli preko Grbica. Takodje i Haskicu je mnogo lakse kada igra sa Grbom nego da igra sa Perom jer Pera jos ne pokazuje taj nivo igre.

Najopasniji bio Lazar na Grbine pasove.

 

Link to comment
1 hour ago, Boki Nis said:

Pun Istok kapacitet 8000,Jug 3000,Zapad 2000  ...pa ga procenite otprilike kolkko je bilo ljudi....Ja mislim ne vise od 5000

Jug ima 4500 stolica, sve zajedno treba da bude 18150 mesta... Sta znam, mozda oko 4000 do 5000 juce na stadionu.

Link to comment

Dobro, ja volim kompletne igrače koji igraju u oba pravca. Sa Bondarenkom smo igrač manje u napadu i kreativi, sa umornim Drinčićem i bez Cakija imamo problem koji se za sada ne manifestuje na terenu jer nismo imali protivnika koji nam parira na terenu, osim Partizana. Juče da je Nesko izveo prvi sastav umali bi problem.

Mnogo smo požurili sa puštanjem Stanisavljevića i Babića, otanjena je klupa.

Dobro je ovo doziranje Petrovića i Čumića, nadam se će izbrusiti kamen kako treba, samo da ne ispadnu Mrka na kraj. Ne sviđa mi se samo što Petar dribla u mestu. Velika šteta za Apostola sto mora pod nož opet.

Grba je popravio defanzivu u odnosu na prvi deo, ali da li ste primetili da je dobio neki duel u skoku ili na zemlji. Takođe, osim protiv Gzire, nismo videli nijedan njegov prodor ili kontru,o realizaciji da ne pričam.

Sa druge strane, znatno je bolji nego kad je došao, deluje uigraniji, spremniji, pa odvuce protivnicke igrače, ili ih zadrži na leđima, krenuo je i da proigrava. On i dalje ima mesta za napredak, kao i Kojašević kog jos ne mogu da provalim, dal mu je ovo limit ili može mnogo bolje. Ima nisko težište i vrlo brz rad nogu sa loptom. Par puta je sakrio loptu ispred protivnika, ali uvek je ostao nedorecen na kraju. Kad treba da se da zavrsni pas, povuče kontra ili sutne na gol, to izostane. 

U plejofu ce nam trebati ili odvazniji Bondarenko, stari Noma ili lucidniji Kojašević. Ne može Drina sam.

 

Link to comment

Ne znam šta očekuješ od Tarasa, pa to bi bio običan hrkljuš da se on umuvava ispred Kojašević. I onako smo imali problem juče, kad Bondarenka pođe više napred... uvek je bio slobodan igrač oko centra i to u krugu od 10 metara. Tu je mesto Bondiju, a ev. kod prekida može napred. 

Link to comment
  • radisa unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...