Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2018/19


Ted

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    509

  • kud u maglu Simoviću

    453

  • mozzer

    273

  • Ted

    261

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreme nije relevantno u postojećoj situaciji. Ako ja nemam ni kupus ni meso ni šerpu ni šporet ni struju, možeš da mi odrediš koliko god hoćeš vremena, ja ne mogu napraviti sarmu. Odnosno ne samo ja, ne može niko.

Određivati rokove za zadatak koji je nemoguće izvršiti je besmisleno.

Slažem se da je vrlo teško definisati uopšte šta se od Mirkovića u ovom trenutku očekuje, ako uzmemo u obzir da je nemoguće pripremati ekipu za takmičenje i u isto vreme igrati to takmičenje. Zato i postoje pauze, prelazni rokovi, pripreme isl. Mi smo sve to vreme protraćili sa čovekom koji očigledno nije bio kadar da ekipu definiše i pripremi. Sam pao sam se ubio, jbg. Sad ćuti, trpi i krpi što možeš.

Edited by Ted
Link to comment

Ma nema smisla oko ovoga raspravljati sada. Ja stojim iza stava da Mirković nije za prvog trenera Partizana i to je to. Dovoljno mi je ovih mesec i po. A pogotovo posle ovog mini odmora. Da on nije uspeo da motiviše fudbalere da grizu, ginu umesto da se kriju u skute Stojkoviću e to je stvarno do trenera i motivacije. A da ne pričam oko ove menadžerske kupovine Šćekića. On je potpisao 3.avgusta za trenera Partizana. Imao je skoro mesec dana da dovede nekog kvalitetnog fudbalera. 

 

Prvo kompletna uprava da ode a ne samo Ivica pa ćemo onda da vidimo šta i kako dalje. Do tada ovakva rasprava je bezpredmetna.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Mirković, takav kakav je, svakako je upgrade u odnosu na Teču. Ozbiljni treneri dolaze u Partizan samo ako nemaju angažman pa čekaju nešto gde će zapravo imati platu. Kada im npr. Videoton ponudi platu oni naravno odmah odu a zamenjuju ih raznorazni bezveznjakovići koji pokušavaju da ožive propale karijere ili početnici koji pokušavaju da se nekako dokažu i zapadnu za oko nekom klubu koji bi im ponudio da rade za platu. Prema tome, nema mnogo razloga da se sekiramo oko Mirkovića jer sa ovim rosterom bi i Poketino teškom mukom porađao svaki bod. Roster će biti ovakav još godinama i tu takođe nema mnogo razloga za sekiraciju. Sve to počinje i završava se sa upravom koja će takođe ostati tu gde jeste još godinama (ili biti zamenjena nekom podjednakom lopovskom bandom) jer je to sve deo dobro uhodanog sistema u kome niko neće biti procesuiran. Omerta je prekršena samo u slučaju Džajić i takav incident se više neće ponoviti, bande sa obe strane brda i banda sa Terazija će da se drže zajedno i štite jedni druge sve dok žbirovski aparat bude kontrolisao državu a to znači zauvek. Naravno ekipe će se smenjivati u dominaciji ali trenutno je naš red da budemo strpljivi i tihujemo dok nas ponovo ne ogreje sunce.

 

 

Link to comment

trenutno bi od komšija mogli da dobijemo najveću pomoć za smenu uprave. ako nas ošure u derbiju.

mada, što kaže Redoran, gotovo je izvesno da bi dobili podjednako lopovsku bandu kao i sada. ostaje ta nada da bi to bila neka banda koja bi malo sipala i u roster i ne bi baš pravila ovakvu blamažu i kikseve.

 

Link to comment

Uprava neće otići ni da izgubimo 10:0 jer ih je tu sa zadatkom postavio jedan čovek. Kao i u košarci, i pre početka sezone se zna da će Zvezda lagano da uzme titulu a ostali timovi su tu da promovišu sport i afirmišu mlade igrače.

Link to comment
53 minutes ago, Redoran said:

Mirković, takav kakav je, svakako je upgrade u odnosu na Teču. Ozbiljni treneri dolaze u Partizan samo ako nemaju angažman pa čekaju nešto gde će zapravo imati platu. Kada im npr. Videoton ponudi platu oni naravno odmah odu a zamenjuju ih raznorazni bezveznjakovići koji pokušavaju da ožive propale karijere ili početnici koji pokušavaju da se nekako dokažu i zapadnu za oko nekom klubu koji bi im ponudio da rade za platu. Prema tome, nema mnogo razloga da se sekiramo oko Mirkovića jer sa ovim rosterom bi i Poketino teškom mukom porađao svaki bod. Roster će biti ovakav još godinama i tu takođe nema mnogo razloga za sekiraciju. Sve to počinje i završava se sa upravom koja će takođe ostati tu gde jeste još godinama (ili biti zamenjena nekom podjednakom lopovskom bandom) jer je to sve deo dobro uhodanog sistema u kome niko neće biti procesuiran. Omerta je prekršena samo u slučaju Džajić i takav incident se više neće ponoviti, bande sa obe strane brda i banda sa Terazija će da se drže zajedno i štite jedni druge sve dok žbirovski aparat bude kontrolisao državu a to znači zauvek. Naravno ekipe će se smenjivati u dominaciji ali trenutno je naš red da budemo strpljivi i tihujemo dok nas ponovo ne ogreje sunce.

 

 

Realo ovaj sastav bi trebao da pregazi sve ove poluamaterske ekipe iz jsl-a(bez tereta evropskih utakmica), za evropu i Zvezdu smo pretanki ... Prosle godine smo igrali sasvim pristojan fudbal u Evropi (ma koliko mnogi to poricali) , i ako se uprava svojski potrudila da se opravda grehe osvajanjem one incident titule (prodali tri najbolja igraca, nisu se potrudili da zadrze uspesnog trenera  i doveli promasaj stoleca kao super zamenu ...) Ovog leta su samo dovrsili posao do kraja (skandaloznim pojacanjima, i prodajom jedinog perspektivnog igraca ...)

Link to comment

Da das ovako tanan sastav treneru - pocetniku, moze samo maloumnik - jos Bata, na sve to pristaje. Alo bre™ pa cime si to zasluzio - nekada si morao debelo da oznojis guzicu da bi dosao na to mesto - ovako, stavi Baticu, niko nece imati nista protiv...ma preslikani Pera Bozic...

Link to comment

Tanan je iz perspektive javnosti, upravi je sasvim ok da bi se prodali levi Miletić, Kosović, Janković itd. Do decembra će već da bude -20 pa će biti lepa prilika da se tržištu predstavi raznorazni rođeni 2000-2002 a trener poput Mirkovića je idealan za tako nešto, neće se mnogo mešati u to ko treba da igra i koliko.

Link to comment
11 hours ago, Goranz said:

Tanan je iz perspektive javnosti, upravi je sasvim ok da bi se prodali levi Miletić, Kosović, Janković itd. Do decembra će već da bude -20 pa će biti lepa prilika da se tržištu predstavi raznorazni rođeni 2000-2002 a trener poput Mirkovića je idealan za tako nešto, neće se mnogo mešati u to ko treba da igra i koliko.

+1.00 na ovaj i prethodni post, nema se sta dodati (ima politicki ali ovo je sportski topic)

 

The European Sewage

Link to comment

@mozzer

Vučić mu ovde dođe kao idealan paravan da se prikrije nerad i neznanje. Izvini, alli teorija kako je Vučić posatavio upravu kako bi ova uništila Partizan naprosto ne pije vodu. Možda ju je on i postavio, odobrio, saglasio se ili šta god, ali svakako ne sa ciljem da se uništi Partizan. Uprava je tu sa ciljem koji su imale i sve prethodne, a koje je isto postavljao neko deleći izborni plen. Drpaj kolko možeš i dokle možeš. Interesna povezanost svih učesnika vezana je za novac. Nema Partizana, nema novca, nema interesa. Što bi se samo drpalo iz Zvezde kad ima još jedan potencijalni izvor drpačine koji može da akumulira veću količinu evrića i dolara.

 

A da bi nešto drpio mora nekako da se stvori i predmet drpačine, tj. novac. A da bi se on stvorio potreban je nekakav rezultat. A rezultat preve trener i igrači koje dovodiš pa posle zavališ. Pa onda dođu transferi, pare, procenti, dođeš mi-dođem ti i ostalo. E sad, ova grupa magaraca koja nas je zadesila u ovoj podeli karata, blago rečeno pojma nema. Ja imam utisak da oni ni Mesija (mislim na pravog ne CG) ne bi mogli da zavale za više od 5 miliona. Sve su svemu, jedan balans između rezultata i drpačine. Magarci naprosto ne umeju da naprave taj balans. Doći će verovatno neka druga, malo sposobnija drp-grupa i vratiće stvari u ravnotežu.

 

Takođe, navijači = biračko telo. Partizan ima puno navijača. Biračko telo valja zadovoljiti, a takav efekat se ni bi postigao uništavanjem Partizana. Nema logike. Poterban je balans. Da interesna grupa zadovolji potrebe za kešom, a da birački puk koji nema finansijski interes bude relativno zadovoljan rezultatima (malo titula, malo evropa tu i tamo proleće....do onih naših šest uzastopnih manje više smo se redovno smenjivali na prvom mestu). I mirna Bačka.

Edited by Ted
Link to comment

@Ted

 

Za Vucica apsolutno ne mogu da se slozim. Ovo je tema FKP pa ne bih suvise o tome, ali potpuno je jasno sta je sve uradjeno u fudbalskoj Srbiji od kada je on dosao. Pri cemu nije resen niti jedan problem  - sudijska organizacija, navijaci/ huligani, namestanja, neregularnost.

 

Kad su vec postavljeni tu, odnosno kao sto smo pisali pobedili u obracunu u Nedicima, nakon osvojene titule im je ocito zapreceno da cute na sve i dozvoljeno da opljackaju FKP bez ikakvih posledica. Ponovo. Za mene je jasno da je ulazak u LE sa Kizom bio slucajnost (pred mec sa Bateom za LS ne dovodimo pojacanja hbt), kao i ulazak sa Djukicem da ne pominjem prezimljavanje. Nama je namenjeno 2-3.mesto dok je Vucic na vlasti, ok, niko ne reaguje, svima je sve okej kao i mnoge jos gore stvari u ovom drustvu. Ono sto mene mnogo vise nervira i sto ne mogu da prihvatim je pljacka bez ikakvih posledica. I lepo si pomenuo biracko telo  - ako je njima to okej- meni nije, ja dobro zivim za druge ne znam. Nije dobra parola Uprava napolje vec-Uprava u zatvor, Vucicu napolje, Premijerka kako te nije sramota i slicno. Ovo ovako je iz supljeg u prazno, ma nista.

 

Stoga, a da ne bih zaista zamarao ovde ljude koji hoce da nastave da prate  -  domaci fudbal cu nastaviti da pratim samo kada vidim Vazuru, Vucelicevog sina, Terzica i mnoge iz Vlade u zatvoru. Do tada - PL, Jupiler, Primera, Seria A...

 

Ne mogu aps.da se slozim sa tobom, za mene su razlozi ove situacije jasni. I kazem  - ne zanima me Zvezda - zanima me cista finansijska pljacka FKP, kao i mnogih drustvenih preduzeca koja prolazi tek tako. Pa okej  - meni je zaista dosta i iskljucujem se i mislim da je apsolutni bojkot jedino resenje do kraja, do primene Zakona i privatizacije (politicke stvari necu da pisem ovde). Bojkot i - naravno - primena Zakona jednog dana. Do tada od mene jednom za svagda Arivederci.

Edited by mozzer
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...