Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dell Inspiron 3135, ekran treperi proteklih par dana. probao sam sa instalinacijom noih drajvera za graficku (AMD Radeon).

 

prestane da treperi par sati i sve radi kako treba, pa krene ponovo da treperi. ima li neki test da se utvrdi sta je u pitanju?

 

 

CAM00240.jpg

 

Edited by Gandalf
Link to comment

Ovo pre liči na hw problem.

Ako još važi garancija u servis.

Ako ne važi možeš sam pokušati da otvoriš malo "pročačkaš" ribon cable koji ide od matične do displ i sl.

Link to comment

jel moze hdd odjednom da dobije bad sectore? poslednjih par dana mi se racunar povremeno zamrzne na desetak sekundi. ali ne potpuno npr. svira muzika ispod, a na kursoru stoji onaj kruzic da radi nesto. windows se nekada podigne odmah, nekada mu treba par minuta.

u avgustu sam sastavio konfiguraciju.  <_<

Link to comment

Dell Inspiron 3135, ekran treperi proteklih par dana. probao sam sa instalinacijom noih drajvera za graficku (AMD Radeon).

 

prestane da treperi par sati i sve radi kako treba, pa krene ponovo da treperi. ima li neki test da se utvrdi sta je u pitanju?

 

 

 

Meni lici na flet kabl. Bas sam se ovih dana dopisivao sa Milosem i kod njega je bilo to. Njegova slika :

 

20141224183022.jpg

Probaj ga sa eksternim monitorom. edit: vidim da i Wall misli na isto.

 

@Takeshi

 

Simptomi mirisu na hard. Testiraj ga sa HDD sentinelom.

Edited by katamaran
Link to comment

@Takeshi

 

Simptomi mirisu na hard. Testiraj ga sa HDD sentinelom.

 

neki wd utility mi je vec prijavio gresku u ocitavanju. sada cu da vidim sa sentinelom, da li moze te sektore da gurne u cosak.  ^_^

ili da se akam sa reklamacijom, a pre toga sa sto sati zero brisanja podataka.  <_<

Link to comment

Nema guranja u cosak kod bed sektora. Kad jednom krene posle samo bude sve gore.

 

Postoje programi koji navodno popravljaju al mislim da je to glupost.

Edited by katamaran
Link to comment

jel moze hdd odjednom da dobije bad sectore? poslednjih par dana mi se racunar povremeno zamrzne na desetak sekundi. ali ne potpuno npr. svira muzika ispod, a na kursoru stoji onaj kruzic da radi nesto. windows se nekada podigne odmah, nekada mu treba par minuta.

u avgustu sam sastavio konfiguraciju.  <_<

 

Može, imao sam slučaj da se pojave na praktično novoj konfiguraciji.

 

Skini ili nabavi hirens boot, odradi scan sa nekim toolom za dijagnostiku harda pa proveri. A imaš i u windowu alatku (uđi u particiju, desni klik -> properties -> tools -> error checking) pa odradi i to.

 

Edit: katamaran, kao što rekoh, pojavilo se na novoj konfiguraciji, odradili, popravio sectore lik se više nije javljao a imao je garanciju tipa 2 godine, kontam da mu je radilo.

edit: sad vidim i da je takeshi pisao jbg.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

obican CHKDSK kaze da je sve u redu.

 

vidim po opisima da je moguca i softverska i hardverska greska.

pre par dana mi je nestajala struja u toku rada, pa da se ponadam da je nesto lakse za resavanje.  

 

ako me nema na forumu, nisam resio problem.  ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...