Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

U pravu si, kontaktiracu ih danas-sutra. Nego, izgleda da sam sjebao ovaj kuler, jutros se sam od sebe vrteo na 5000RPM pre nego sto sam ga restartom vratio na staro. Tacno cu se ubiti :isuse:

Link to comment

Sve i da si ga sjebao ioanko planiras da ga menjas. Cudni su mi tih 5000 ako kuler radi fiksno na 2500...

 

Prosli put ga je digao na tu brzinu kad si pregrejao procesor sa zaustavljanjem kulera pa si verovatno opet uradio nesto slicno. Ne znam sto bi sam od sebe podivljao ako nije registrovao jako povecanje temperature procesora.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam siguran kad je skocio, samo sam jutros u jednom trenutku provalio da je jos bucniji i proverio HWMonitor.

 

Nego, rekli smo da cemo samo dodati cm vent na taj kuler, znaci ako sam sjebao nesto moracu da batalim tu ideju i kupim novi kuler?

Edited by Calavera
Link to comment

Moracu ja preciznije da se izrazavam :)

 

Kao prvo mislim da nisi nista sjebao.

 

Kuler = vent(koji ces zameniti) + heatsink (metalni deo koji se kaci na plocu)

 

Prilicno sam siguran da bi drugi vent istih dimenzija morao da se zakaci bez problema na taj heatsink. Za svaki slucaj pitaj ove sto prodaju al mislim da tu ne bi smelo da bude problema. Idealno bi bilo da ti prvo ovi skinu postojeci vent pa da onda sa njim odes u radnju i vidis da li se poklapaju. Po meni je cooler master najbolji odnos cena/kvalitet ali naravno da moze bilo koji odgovarajuce velicine.

 

U radnji naglasi da ti treba vent sa dinamickom brzinom. Mislim da je to bilo koji koji se kaci sa 4 pina al znace oni vec. Sad cu da ti nadjem opet link za onaj koji bi po meni bio idealan.

 

edit: kazes da je ovo tvoj aktuelni kuler:

 

http://www.itsvet.com/proizvod/deepcool-iceedge-mini-fs/comp_comp_cooler/728/1308

 

velicina venta 80x80x25

 

Ovaj meni deluje kao savrsen izbor za zamenu

 

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-blade-master-80-coolermaster-r4-bm8s-30pk-r0/comp_comp_cooler/54/1045

 

velicina ista i kaci se sa cetiri pina. Ako se i rupe 100% poklapaju mislim da ne bi smelo da bude ikakvih problema oko zamene.

 

Sa tim ventom imao bi normalan kuler koji se vrti onoliko koliko treba.

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala, meni stvarno treba crtati  :blush: 

 

Probao da zaustavim vent na napajanju, nema nikakve razlike u vibracijama. Drzao HD prstom odozgo, takodje nema promena u vibracijama kucista, mada se on sam trese ko djavo, a s njim i ova konstrukcija za koju je zasrafljen. CPU kuler je pri nekoliko restarta krenuo da roka na 5000RPM, a kako uvek radi na maksimumu, nije bilo sansi da se spusti. Tek iz cetvrtog pokusaja je krenuo na 2500, verovatno nema veze sto sam pre toga prebacio cool n quiet sa enabled na auto (tako je bilo po defaultu)? Kako je uopste moguce da skoci na 5000 ako je fabricki predvidjeno da uvek vrti na 2500?

 

Slikao kuler malo poblize, vi ste 100% sigurni da je lose nakalemljen?

 

11.jpg 22.jpg

 

Video sam dve strelice na vrhu venta, jedna pokazuje ka resetki, druga ka ovoj bocnoj strani kucista koja nije maknuta. Unutar kucista najvece strujanje vazduha dolazi od venta na napajanju koji radi za sve pare, ako je cpu kuler i dodavao nesto svoje, to je bilo vrlo slabasno. Sad kad stavim ruku iza resetke dok radi sa zatvorenim kucistem, nesto vazduha izlazi kroz resetku.

Link to comment

I mene buni tih 5000. Krajnje laicka teorija je da registruje opasnu temperaturu pa mu baci ekstra napon da ga sto hitnije ohladi. Sasvim moguce da lupam oko ovoga. Ako ne provaljujes razliku u brzini venta mozda se samo zaglupi softver.

 

Slikao kuler malo poblize, vi ste 100% sigurni da je lose nakalemljen?

 

Apsolutno. Nije mu mesto sa te strane resetke. Treba da bude sa kontra strane i da duva vazduh kroz nju koji treba da izadje napolje kroz rupice na kucistu.

 

Po tvom opisu prilicno je izvesno da su ga barem okrenuli da duva kroz resetku sto je pozitivno ali topao vazduh struji po kucistu i zagreva sve komponente pa i procesor. Poenta je da ulazi hladan vazduh a da se zagrejani izbacuje napolje a ti tvoji ga vrte po kucistu.

 

ovako nekako to treba da bude

cpu_project_new.jpg

 

Gledaj da ti ne namontiraju i novi vent sa kontra strane :)

 

na ovim novim slikama mi deluje da i Deepcool koristi iste zabice kao i CM za kacenje venta na resetku pa valjda nece biti nikakvih komplikacija. Toliko je pristupacno da bi neko ko zna sa tim zabicama mogao da ga otkaci bez skidanja i da ga zakaci sa prave strane al se secam da su meni te zabice decu pravile sa skinutim kulerom sa kompa. Jedva nekako uz yt sam ukapirao kako idu :) Bolje ostavi njima da se mlate sa tim kad ti je vec komp u garanciji.

Edited by katamaran
Link to comment

ne to je senzor prolupao sigurno, ventilator na napajanju je projektovan da radi na 2500 o/min na 12V, tako da on ne može da se vrti brže, jer napajanje ne može da mu isporuči više od tih 12V.

- tako je i na gospodaru hlađenja tx3 ^_^  vent. ima 800 o/min na 5V a 2800 o/min na 12V

- i ja sam se napatio sa tim žabicama, vidim da danas isporučuju plastične nosače koji se samo gurnu na telo hladnjaka i gotova stvar za 2s 

 

edit

sada vidim da je taj vent na cpu kuleru projektovan da radi na 2200 +/- 10% o/min, lepo uzmi cm vent. koji ti je katamaran preporučio

 

- ako se hdd trese kao đavo i prenosi vibracije na kućište onda je on uzrok problema, možda nije dobro pričvršćen u svakom slučaju ja bih ga izvadio iz kućišta (naravno dok komp ne radi) stavio ga na jastuče pored kućišta i onda startovao mašinu :lolol:

- a ako se utvrdi da je on definitivno uzrok problema ne gine ti pertla mod ^_^

Edited by gone fishing
Link to comment

ne to je senzor prolupao sigurno, ventilator na napajanju je projektovan da radi na 2500 o/min na 12V, tako da on ne može da se vrti brže, jer napajanje ne može da mu isporuči više od tih 12V.

 

Da, ali ja sam mislio na cpu kuler :D Za vent na napajanju nisam siguran koliko se vrti, ali ne deluje nesto glasan. I meni se cini da mozda hard prilicno doprinosi vibracijama, ali jasno je da je cpu kuler trenutno tu glavni krivac. Videcu danas s ovima, samo mi recite - bolja varijanta bi bila da zamenim ovaj kuler za taj TX3 (uz doplatu) nego da kupim novi vent za ovaj moj? Izaslo bi me nekih hiljadu kinti u oba slucaja. Verovatno ne bi pristali na zamenu, ali vredi probati ako je TX3 toliko bolji...

Edited by Calavera
Link to comment

Ja i dalje uglavnom igram ovo sto sam propustio u prosloj deceniji, nesto novije jos nisam stigao da probam :D Ovih nekoliko igara sto sam proverio (Shadow of Mordor, Far Cry 4, DA: Inquisition) mogu na medium do high, ako je verovati Game Debateu.

Link to comment

Ako moze pomoc, ubih se celi dan :( instaliram neciji komp, laptop HP Pavilion 15, model p153nm, podigao sam Win7 na njega ali nigde, bas nigde ne mogu da nadjem neki drajver za 7icu, ima samo za 8icu :(

Link to comment

Ako nema na hp sajtu mrka kapa.

 

edit: pogledao hp sajt  samo za osmicu. Mozda i moze nesto da se zbudzi al ja se ne bih time bavio.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...