Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

 Ne kosta me nista, samo mi je sleep delovao kao savrsen spoj ta dva sveta, em se sistem brzo dize em se stedi energija.

 

edit: a hibernacija?

 

Hibernacija je praktično gašenje kompa, s tim da se trenutni sadržaj memorije, odnosno stanje u kome se nalazi (pokrenuti programi, otvoreni dokumenti...) snima na disk pre gašenja i onda se komp prilikom buđenja iz hibernacije vraća u pređašnje stanje. Dakle, sa spekta potrošnje struje, isto kao isključivanje.

Link to comment

Hibernacija je keva.

Na win8 laptopu mi je podesena kad se zaklopi. Restartujem ga samo kad se apdejtuje, pa mora.

Na win7 pc-u je koristim kad tokom dana gasim komp, a nocu ide u skroz, jer se desi da se sam voskresne.

 

Na fizickom nivou hibernacija jeste gasenje. Mozes da skines bateriju i kad vratis sve nastavlja.

 

Cak je i funkcija "iskljuci" na win8 slicna hibernaciji. To se lako moze videti poredjenjem "iskljuci" i ukljucenjem sa "ponovo pokreni", koje traje duze.

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

Na fizickom nivou hibernacija jeste gasenje. Mozes da skines bateriju i kad vratis sve nastavlja.

 

 

Jedino ne bi trebalo resetovati bios, to zna da dovede do pucanja operativnog sistema prilikom ponovog dizanja (bar se meni desilo sa W8.1 <_< ).

Link to comment

Jel kraci boot kad se budi iz hibernacije?

 

edit: kolko vidim jeste al ne preterano znacajno.

Na win7 je neuporedivo brze, a na w8.1 mi je brz laptop, pa se i ne vidi razlika.

 

 

 

 

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

Nešto mi jede prostor na hardu i nikako ne prestaje, a ne znam šta je to.

 

Folder je Windows/System32/DriverStore/FileRepository na 8.1. Zauzima trenutno malo manje od 20GB.

 

Isključio sam backup i system restore, mada ne znam koliko je ovo drugo pametno. Nema virusa, odradio disk cleanup, odradio i update cleanup.

 

Može li neki savet?

 

 

+WinDirStat kaže da imam 24GB dll-ova.

Edited by Malkmus
Link to comment

kad navodno sa gugla stigne ovo:

 

 

Dear User,

We shall act upon your request to Terminate your Account, you will loose all your contacts affiliated with this account if we dont get a response from you within 48 Hrs

Cancel your request below if you still want to retain your account.

Cancel Your Request

©The Gmail Team.

jel to neka patka ili shta?

 

ili treba da proverim da mi neko ipak nije organizovao gashenje naloga? :unsure:

Link to comment

Phishing. Samo ignorisi.

 

edit:ne nalazim konkretan primer za ovo na guglu (obicno ima) ali sam 99.99999% siguran da je phishing.

 

edit: jedan od najsumnjivijih momenata

 

if we dont get a response from you within 48 Hrs

 

Pravilno je don't

 

edit 2:

 

you will loose all your contacts affiliated with this account

 

lose...

Edited by katamaran
Link to comment

Phishing. Samo ignorisi.

 

edit:ne nalazim konkretan primer za ovo na guglu (obicno ima) ali sam 99.99999% siguran da je phishing.

sad pregledala nalog, nema nishta nesuvislo od gugla, ovo je doshlo od nekog lika sa brown.edu, poshto postoji mejl i postoji chovek, napisala mu da je u igri.

 

prijavila guglu. bacila mejl. tenks. (to je 1 kolektivni mejl, pa moram da reagujem pre drugih ^_^)

Edited by gospa buba
Link to comment

Ma i taj čovek što postoji je neki mučenik kome je nalog hakovan...

pa to. (muchenik je neki CEO na braunu)

 

sace mi se obraduje ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Nešto mi jede prostor na hardu i nikako ne prestaje, a ne znam šta je to.

 

Folder je Windows/System32/DriverStore/FileRepository na 8.1. Zauzima trenutno malo manje od 20GB.

 

Isključio sam backup i system restore, mada ne znam koliko je ovo drugo pametno. Nema virusa, odradio disk cleanup, odradio i update cleanup.

 

Može li neki savet?

 

 

+WinDirStat kaže da imam 24GB dll-ova.

 

Ako ti je za utehu, meni od 2009. godine nikada nije bio uključen system restore. Da li si u okviru disk cleanup-a mogao da vidiš i čekiraš opcije System error memory dump files, Windows update cleanup, Debug dump files i Thumbnails (kopije svih korištenih Thumbnailova kako bi se brže učitali - kod mene je samo to ispalo 209MB)? Sve to hoće konstantno da jede prostor u pozadini.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...