Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ne znam gde da postavim pitanje, ako sam omasila topik, prebacite.elem, treba da pazarim mp3 rekorder, daklem kao diktafon (nemojte se smejati). pitanje: gde, koji, koliko para? ako bi mogo da bude centar ili vracar, bilo bi idealno. hvala lepo.
Viđao sam neki Olympus u Tempu (onom blizu Pančevačkog mosta), mislim da je nešto od ovoga u pitanju.edit: diler lokator: http://www.olympus.co.yu/consumer/2590_dealerlocator.cfm Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

u pakomu, kod kazinoa london, imaju par nekih modela sa voice recorderom. mislim da imaju verbatim, izmedzu ostalih. to bi valjda trebalo da je dobro

Link to comment
Od procesa (services), isključio sam sve što nije neophodno za normalan rad računara. I automatski Windows Update sam isključio, i radim ga ručno. Sve te stvarčice jedu po koji megabajt memorije.
Kad si vec pomenuo procese,kako da znam koji mi treba a koji ne? Solidno se razumem oko vecine kompjuterskih zajebancija ali sam u ovome prilicno "tanak". Mozda to i ne bi bio problem da imam neku zverinu ali mi ovaj AMD na laznih 1700 megaherca nesto stuca u zadnje vreme... I jos nesto: kako da podesim onaj windows swap file? Imam 512 mb rama i hard od laznih 250gb (windows particija 17.5 + drugi od 215).Evo skrin sa procesima,poredjanih po zauzecu memorije:6ow6lgk.jpg Edited by Zli Gli
Link to comment

Izvinjavam se što smaram sa ovim gmailom, ali eto...Ima li, bre, on smajliće? Kako misle da pišem poruke bez njih angry.png . Ja nigde u onim ikonicama iznad mesta gde se piše tekst ne videh mala žuta stvorenja.

Link to comment
Kad si vec pomenuo procese,kako da znam koji mi treba a koji ne? Solidno se razumem oko vecine kompjuterskih zajebancija ali sam u ovome prilicno "tanak". Mozda to i ne bi bio problem da imam neku zverinu ali mi ovaj AMD na laznih 1700 megaherca nesto stuca u zadnje vreme... I jos nesto: kako da podesim onaj windows swap file? Imam 512 mb rama i hard od laznih 250gb (windows particija 17.5 + drugi od 215).
Windows swap file ili pagefile podesavas u Control Panel/System/Advanced/Performance/Advanced/VirtualMemory . Savetuje se da pagefile bude 1.5xRam. A sto se procesa tice uz pomoc google-a mozes proveriti cemu sluzi svaki pojedinacno. Na prvi pogled ne vidim potrebu da ti wuauclt.exe radi. On sluzi za automatski Windows Update.Ako imas legalan windows onda mozda i koristi u suprotnom ne. Takodje starwindservice.exe (servis Alcohola 120%) ti je nepotreban sem ako ti virtual drive nije sherovan kao deo LAN.
Link to comment

Znam gde se podesava pagefile,samo nisam znao na koliko mb da ga stavim. Ide na 768 pa sta bude.Sto se tice ovih servisa,starwind sam ionako gasio a ovog wuauclt-a trenutno nema,bice da je bio aktivan samo u momentu hvatanja skrinshota :D Bez obzira,hvala na savetima.

Link to comment
Izvinjavam se što smaram sa ovim gmailom, ali eto...Ima li, bre, on smajliće? Kako misle da pišem poruke bez njih angry.png . Ja nigde u onim ikonicama iznad mesta gde se piše tekst ne videh mala žuta stvorenja.
nema smajlica u gmailu.ali ima ovo: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2127:)EDIT: ovo vise ne radi. zaboravi i zivi bez smajlica. Edited by Rosbacher
Link to comment

uff...instalirao sam ubuntu 7.04, prije toga particionisao disk pomocu norton partition magic. ubuntu radi odlicno, bez ikakvih problema, ali windows ne - nece da bootuje, javi sledece greske: xmnt2002 missing i autochk program missing - autocheck skipped i nakon toga slijedi reboot. kad pokusam da reinstaliram windows, kaze mi da su te particije neaktivne i na njih ne moze da se instalira, osim da izbrisem te particije pa onda instaliram windows, sto bi najradije izbjegao. in ubuntua "vidim" windows particije i fajlove koji su na njima bez problema koristim (muzika, filmovi...).anyone?

Link to comment

Problem ti pravi norton partition magic, ili je neki njegov fajl ostecen ili je neki unos u registry vezan za njega los. Moze da se popravi jedino ako mozes da startujes windows u safe mode-u u suprotnom ja mislim da ti jedino preostaje nova instalacija.

Link to comment

tako sam i mislio...inace, zaboravio sam da kazem da su particije skroz pobrkane: ono sto je bilo c: sada je f: isl.da li ce mi linux i dalje raditi nakon reinstalacije svinjdousa, ili cu i njega morati ispocetka?

Link to comment
Kad stavim komp na stand-by ili hibernaciju i posle kad ga probudim pomjeranjem misa - on se prilikom ulaska u windows restartuje. Zasto dodjavola? :)
Niko ti ne odgovara, svi beže... Izgleda da je u pitanju kežmanitis :ph34r: . Na'ebao si :( .Edit: Kako funkcioniše RSS? Kapiram da moram da instaliram neki "čitač" (preporuka?), da se "pretplatim" na neki sajt i onda...? Da li mi vesti nekako "iskaču" na radnoj površini i tu ostaju (dok ih ne pročitam, kliknem na njih i slično) ili kako? Edited by kiki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...