Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Mercedese stvarno hoce i sreca, koliko god su korektno vozili i izvlacili maximum iz pneumatika, Ferari je imao savrsenu trku, zakljucan 1-2, cak su kroz pit vratili LEC na P1, i onda se desi sta se desi, VCS i Mercedes zavrsi posao. Ne znam samo da li je postojalo neko bolje mesto za Vettela da parkira bolid i izbegne VCS kojim je Mercedesu servirana pobeda (mada je to upitno s obzirom na to da u Sočiju nema zona izletanja niti parkiranja). Bukvalno su im je na tacni dali. S ovog aspekta jasno je i da je drugi pit za LEC tokom SC da bi montirao opet meke gume bila greska jer je izgubio P2, mislim da bi mogao da se odrbani od Botasa sa srednje tvrdim dok Luisa svakako ne bi obisao ni u jednom scenariju.

 

Link to comment

Vettel rekao da nije imao battery power I da su stim falili 150 PS-a, OK, tim je trka završena, ali zašto ne može bolid da vrati laganom vožnjom u boks... Kočnice nije spominjao... 

Edited by assignment
Link to comment
1 hour ago, Nesh said:

Komentatori rekose da su otkazale kocnice.

 

MGU-K je otisao Fetelu. Kocnice su crkle Raselu koji je izleteo pod VSC (pa je izveden SC)

 

@assignment - iz boksa je naredjeno Fetelu da odmah stane, navodno su videli da se nesto lomi po motoru.

Edited by Radoye
Link to comment

Pa jebemu mater mislim da je vredelo rizikovati taj motor do neke pogodnije pozicije za stajanje (možda i boxa) jer je ulog bila pobeda drugog vozača, stajanje odmah je značilo VSC ili SC i izvesnu pobedu Mercedesa.

Link to comment
2 hours ago, Radoye said:

 

MGU-K je otisao Fetelu. Kocnice su crkle Raselu koji je izleteo pod VSC (pa je izveden SC)

 

@assignment - iz boksa je naredjeno Fetelu da odmah stane, navodno su videli da se nesto lomi po motoru.

 

Aha, hvala, onda sam ja pogresno cuo, mislio sam da su to rekli za Vettela.

Edited by Nesh
Link to comment
1 hour ago, ducca said:

Pa jebemu mater mislim da je vredelo rizikovati taj motor do neke pogodnije pozicije za stajanje (možda i boxa) jer je ulog bila pobeda drugog vozača, stajanje odmah je značilo VSC ili SC i izvesnu pobedu Mercedesa.

 

Pa ono da, i ja tako nekako mislim, ali jebiga Ferari. Nije da su bas poznati po briljantnim strateskim odlukama, zar ne?

Link to comment

Nisam gledao trku, otkud Albon na 5om mestu, zar nije startovao poslednji? Dobra vožnja, taktika, ili pomalo od oba?

 

PS: Ju, sad tek vidim razliku između 4. i 5..

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...