Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Sta su hteli u Merdzi, da Hamilton ostane duze, pa da ih sa svezijim tvrdim obrise, uz mogucu pojavu safety cara? Pokazalo se da su skroz omanuli, nije vredelo ni sto s Vettel i Leclerc upali u guzvu, nije vredeo ni safety car.

A Ferari? Dal su hteli da favorizuju Vettela ili su se merkali sa Hamiltonom, pa na kraju Leclerc ispastao?

Sve u svemu, Vettel ni kriv ni duzan.

Edited by Nesh
Link to comment

Ovo veštačko buđenje Vettela će skupo koštati Ferari... Verovatno... 

 

Inače 3 x SC je bilo previše i indirektno odlučilo pobednika, na ovakvoj stazi je problem kad imaš previše dripaca medju vozačima.. 

Link to comment

Je l' moze da mi se pojasni malo?
Ozbiljno pitam
Imao je neke ispade?
Ponasao se nedolicno ili sta?

Odavno ne pratim pasionirano f1, ponekad pogledam.. nije mi se cinio tako.. stekao sam utisak da je dobar vozac pa pitam u cemu je fora

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Previse bi bilo cak i za Ferari da su hteli da idu na Vettela pored brzeg i vodeceg Leclerca. Pogotovu sto je jasno da Leclerc dolazi (u stvari vec je uveliko tu!), a da Vettel lagano odlazi. Meni se cini da su hteli da probaju sa Vettelom ranije, a da Leclerc udje otprilike kad i Hamilton, pa sta od ta dva prodje.

Mada, kad su videli koliko su brzi vozaci na tvrdim gumama...

Ko bi ga znao...stari su to majstori da uprskaju...

Jes Ferari pobedio (i to dvostruka pobeda), ali je Leclerc izgubio, a trebalo je da mu omoguce pobedu.

 

Edited by Nesh
Link to comment
On 22.9.2019. at 15:40, Nesh said:

Hoce li drugi vozac Ferarija da propusti prvog koji je brzi? :dry:

Ali poruka Botasu da uspori je ipak pobednik dana! :ziga:

 

Poruka Bottasu je jedan od najboljih poteza trke realno, em su zaštitili Hamiltona da izadje 4. a ne 6., drugo ako je neko od njih dvojice do kraja i mogao da proba da dodje do podijuma to svakako nije Bottas.

 

Najbolji potez je bio pit za Vettela. Vidim i ovde i na mreži se pljuje Ferrari i žali za Leclercovom sudbom, ali žabari su tim potezom obezbedili 1-2. Kraj priče. Da je bilo obrnuto završili bi trku sa 1-4. Evo bilo ko od kritičara ovde da se stavi u poziciju šefa Ferrarija ili glavnog strategiste - neka mi kaže da li bi se odlučio za bilo koji drugi potez i da to obrazloži. Morali su da zaštite Seba od Maxa dok je Leclerc imao oko 3,5 sec prednosti ispred Seba i apsolutno je morao da taj jedan krug odveze tako da ostane na prvom mestu, nije imao ni gužvu ispred sebe. Ali ne videh nigde izjavu ni Leclerca, ni bilo koga drugog, u kojoj je kritičan prema sebi, morao je izaći ispred i to je kraj priče. To da mu je Ferari ukrao pobedu su budalaštine. Kad se već sve tako odigralo nije uopšte ni loše to što se i SV vratio u život, ne verujem da su u Maranelu uživali u njegovom kurcu od forme. Dva vozača najvišem na pobedničkom postolju u sezoni su itekako dobar osnov za ostatak sezone. Malo je kasno ali ako ništa može da se lupi još par šamara Mercedesu pred sledeću sezonu. 

 

Vrlo bitna trka za nastavak sezone, mada dosadnjikava sve u svemu, većina vozača previše rezervisana i orjentisana na čuvanje guma i nekakvu matematiku. Sledi jedna od najgrdjih trka u sezoni u Sočiju al preživećemo nekako...

Link to comment

Leclercu su pre trke rekli da namerno vozi sporije i napravi vozic, sto je on odradio. Nije problem sto su Vettela prvog zvali u boks (da bi pokrili Maxa i napali Lewisa), vec sto o tome nisu obavestili Leca, da bi pojacao tempo. I onda imas Vettela kome kazu da vozi kvalifikacioni krug maltene, Lecu nista ne govore, i onda nije cudo sto je popizdeo otkud sad Seb ispred.

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Leclercu su pre trke rekli da namerno vozi sporije i napravi vozic, sto je on odradio. Nije problem sto su Vettela prvog zvali u boks (da bi pokrili Maxa i napali Lewisa), vec sto o tome nisu obavestili Leca, da bi pojacao tempo. I onda imas Vettela kome kazu da vozi kvalifikacioni krug maltene, Lecu nista ne govore, i onda nije cudo sto je popizdeo otkud sad Seb ispred.

 

Exactly. LEC je bio verovatno jedini covek na i oko staze u Singapuru koji nije imao informaciju da je Fetel stao. Ferari ga je drzao u mraku, i samo odjednom Fetel magicno puf ispred njega. Nije frka sto su Fetela stopirali prvog i isli na 1-2, nego sto to nisu Lekleru javili.

Link to comment
3 hours ago, ducca said:

Poruka Bottasu je jedan od najboljih poteza trke realno, em su zaštitili Hamiltona da izadje 4. a ne 6., drugo ako je neko od njih dvojice do kraja i mogao da proba da dodje do podijuma to svakako nije Bottas.

 

Ma znam ja sta je bila ideja (i uspesno su to izveli), samo je interesantno cuti da jedan vozac formule 1 dobije poruku da uspori (laganije, Valteri, laganije, daj 1:48, sve sto je brzo to je i kuso :dry:), a da nije prvi i ima veliku prednost ili, ne daj boze, kakve tehnicke probleme. Zato sam napisao da je ta poruka pobednik dana.

Sto se tice tog uspesnog taktickog poteza, samo je falilo da su, da se malo nasalimo, rekli Hamiltonu da propusti Botasa koji ga je realno pretekao boljom taktikom i sve bi bilo savrseno. :dry:

 

Uzgred, do tog jednog od najboljih poteza trke ne bi ni doslo da su na vreme uveli Hamiltona u boks. A oni su, sto je bas iznenadjujuce za Merdzu, totalno omanuli u taktici, pa je onda Botas morao da drzi odstupnicu. Jasno je kakva je uloga Botasa u timu, ali opet bez veze zvuci kad mu se salje poruka da uspori.

 

Sto se tice Ferarija, i ja sam napisao gore da ne mislim da su hteli da zeznu Leclerca vec sa su verovatno probali sa dva pristupa (i na kraju uspeli da dobiju trku 1-2), ali, ako je ovo sto pise Kowalski da nisu javili Leclercu da Vettel ide u boks tacno, onda to vec nije lepo, a poprilicno je i tupavo.

Edited by Nesh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...