Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

McLaren i nije imao neki izbor, upravo zbog situacije u kojoj se nalazi, a koja ce potrajati jos neko vreme. Hteli da zadrze Alonsa, njemu bilo dosta agonije. Hteli preambiciozno da uzmu Ricca, odbio ih naravno. Pregovarali sa Perezom, ali ih je ocigledno i on odbio. A sta su mogli da mu ponude? Evo krenuli smo da dizajniramo novi bolid, a nemamo glavnog dizajnera, ali nema veze, dodji bice dobro zezanje. Vise ce poena Perez osvojiti sledece sezone i od Sainza i Norrisa zajedno, tako da nema razloga da ide sa konja na magarca..

 

 

 

 

Link to comment
13 hours ago, Radoye said:

Fetel je tu zabagovao a ne Ferari, morao je biti strpljiviji. Nije bilo potrebe da onako ide na Kimija dvaput u prvom krugu, samo da se brani od Hamiltona. Onako kako je napadao u prvoj krivini da ga je Kime pustio prosao bi za Fetelom i Hamilton, a onda je Fetel u drugoj sikani isao s unutrasnje strane jer je napadao Kimija umesto opet da zatvara Hamiltona sto je ovaj iskoristio i prosao - da stvar bude jos gora, doslo je i do kontakta gde se Fetel izvrteo. Ne radi se to tako, daj strpi se  krug-dva-tri da se malo rastegne poredak pa lepo kulturiska ga prodjes i obezbedis 1-2 za tim...

 

Otprilike taman tako, mene je tačno podsetilo na Singapur 2017 kada je Vetel opet hteo sve i hteo odmah i tako lud izbacio i sebe i Kimija iz trke. Ali čak i kada je ušao u ceo manevar, kockao se misleći da će Hamilton biti taj koji će da popusti, iako je bio ispred njega. Hamilton nije popustio i eto ga.

Link to comment

Dobro, ja nisam preoštar u osuđivanju*. I Singapur i juče je falilo za dlaku (možda malo deblju dlaku) da se ispostavi kao race-winning move, u kom slučaju bi svi ga kovali u zvezde, kakva muda, kakva vizija, kakva brzina itd. Jako je tanka linija između cara i glupana.

* - preoštar sam samo kad vidim da pizdi na sve druge kao da je sve njihova krivica, čuješ, krivi Hamiltona da mu nije ostavio dovoljno prostora. Brt, probao si, najebo si, idemo dalje, nemoj da njačeš.

Link to comment

Pa jeste tanka linija. Samo kad neko cesce ispada glupan (Vettel), a neko drugi (recimo Hamilton ili Ricciardo) cesce car, onda ipak nije slucajno..

 

A i mene je iznervirao zestoko sa tom pricom da mu Lewis nije ostavio dovoljno prostora, ali sam preskocio da komentarisem da ne ispadne da stalno hejtujem Seba. Ali to je tipican nacin ponasanja koji promovise Red Bull da su uvek svi drugi krivi. Evo i Max to uveliko primenjuje, zbog cega ima sve manje simpatija kod mene. Bar se Ricc tome odupreo..

Link to comment

Da, i Hamilton je nekad baš cmizdra što se istih stvari tiče. Svi su mu krivi, od protivnika, do me'an'čara u sopstvenim redovima koji tajno rade za njegovog suvozača.

 

Okreni obrni, svakog od nas verovatno nervira jedan ili drugi (mene Seb malo nervira), ali ovo rivalstvo je prava blagodet. Godine Šumahera ni prineti nisu.

Link to comment
McLaren i nije imao neki izbor, upravo zbog situacije u kojoj se nalazi, a koja ce potrajati jos neko vreme. Hteli da zadrze Alonsa, njemu bilo dosta agonije. Hteli preambiciozno da uzmu Ricca, odbio ih naravno. Pregovarali sa Perezom, ali ih je ocigledno i on odbio. A sta su mogli da mu ponude? Evo krenuli smo da dizajniramo novi bolid, a nemamo glavnog dizajnera, ali nema veze, dodji bice dobro zezanje. Vise ce poena Perez osvojiti sledece sezone i od Sainza i Norrisa zajedno, tako da nema razloga da ide sa konja na magarca..
 


Pa pazi, jedan od dvojca Perez / Ocon ostaje bez sedišta u Force-u, tako da treba naći uhlebljenje. Nema nešto puno opcija da iole valjaju na stolu, evenualno Haas, mada je McL ako ništa ono platežniji...
Link to comment
10 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Da, i Hamilton je nekad baš cmizdra što se istih stvari tiče. Svi su mu krivi, od protivnika, do me'an'čara u sopstvenim redovima koji tajno rade za njegovog suvozača.

 

Okreni obrni, svakog od nas verovatno nervira jedan ili drugi (mene Seb malo nervira), ali ovo rivalstvo je prava blagodet. Godine Šumahera ni prineti nisu.

 

Naravno. Ja bas uzivam ove sezone. Imamo zanimljive trke, dvoboj u borbi za titulu, rezultati su cesto nepredvidivi, nadam se da ce drama potrajati do kraja..

 

 


Pa pazi, jedan od dvojca Perez / Ocon ostaje bez sedišta u Force-u, tako da treba naći uhlebljenje. Nema nešto puno opcija da iole valjaju na stolu, evenualno Haas, mada je McL ako ništa ono platežniji...

 

Pa ostace Ocon nazalost. Placa cenu sto je Mercedesov vozac, pa niko ne moze da ga potpise dugorocno (a mnogi bi sigurno hteli).

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Ne vidim šta dobija Mercedes što i dalje Ocona drži pod ugovorom, em neće voziti ništa ili će voziti možda kantu od Williamsa, a ne planiraju da ga unaprede u prvi tim. Bolje da puste dečka da se bori za mesto pod suncem, a oni eventualno mogu neku klauzulu da ostave da u narednih 3 ili 5 godina mogu da ga uzmu za prvi tim uz neku ne veliku naknadu. Tako imaju stashovanog vozača koji će kad zatreba biti u formi i uleteti umesto Bottasa pretpostavljam. Onda mogu i da se fokusiraju na uhlebljenje Russela.

Link to comment
Quote

Vettel unhappy with Raikkonen: "I'm racing three cars"

Vettel unhappy with Raikkonen: I'm racing three cars
Source: Ferrari Media
 
 

 

 

Sebastian Vettel is unhappy with the way Kimi Raikkonen behaved himself during the Grand Prix, after the Finn firstly qualified in front of him and then didn't let him pass during the Grand Prix itself at the start.

 

The German started the race from P2 behind Raikkonen, but when he tried a move on Raikkonen in the first chicane, the Ice Man defended hard, clearly not wanting to give up his place to his teammate. Directly after the race, Vettel wanted a word with the team before talking to the media.

 

"When I had to evade him in the next chicane, Lewis could get past," Vettel told Ziggo Sport.

 

"I had no space and made a spin and had severe damage."

 

Finally, Vettel revealed why he went to Ferrari straight after the race. He wasn't happy with the team's strategy, which is understandable from his point of view.

 

"I'm not particularly happy with the way Ferrari managed things on Saturday.

"It should've been me starting from pole position.

"For me, it's clear: I have to race three cars, including my teammate."

 

Normally, Vettel and Raikkonen get along nicely, but there's clearly a little rift between the two now. For once, Kimi bet on himself instead of letting Vettel past as he always has to do, which clearly surprised and upset Vettel.

 

:cry:

Link to comment

Glup je ko qrac. Prosle godine je svojom bandoglavoscu zasrao Ferariju titulu sa minimum egal bolidom spram Mercedesa (ako ne i za malo boljim), ove godine ce je opet zasrati i to sa bez sumnje boljim bolidom.

 

Ferariju je bilo jako vazno da obezbede 1-2 i u subotu i u nedelju, zato su Kimiju dali svu mogucu prednost u subotu jer je jel'te slabiji od dva vozaca da bi sigurno bio ispred oba Mercedesa na startu. E sad, to sto je ispalo da je on zbog toga bio brzi i od Fetela, jebiga.

 

Ali sujetni magarac se uvredio pa je na silu boga hteo odmah na startu ispred Kimija. Da ga je Kimi pustio u prvoj sikani prosao bi ga i Hamilton jer je Fetel krenuo ultraagresivno da ga zatvara. I u drugoj sikani Fetel je isao k'o mutav na Kimija i otvorio prostor Hamiltonu da krene da ga pretice, onda mu zalupio vrata i izazvao kontakt u kom je gore prosao. Ista situacija kao i prosle godine u Singapuru - sve o cemu je trebalo da brine na startu je da Hamilton ostane iza njega, ostalo je nebitno. On krenuo kao kreten na Maksa i gurnuo ga na Kimija izbacivsi tako oba Ferarija i poklonivsi pobedu Hamiltonu. Samo malo hladne glave treba i malo perspektive da se sagleda sira slika, sta je vredno rizika a sta ne. Sacekaj koji krug da se poredak stabilizuje, ako treba i do prvog pitstopa, odradice vec tim da se raspored 1-2 ustima kako treba, samo nemoj da se vec u prvoj krivini useres u prakticno vec dobijenu trku.

 

Bice da Fetel moze do titule samo u situaciji kada nema nikakav pritisak, kada je bolid apsolutno dominantan i kad u timu ima inferiornog #2 i gde je sve samo njemu podcinjeno. Hamilton je saban na kvadrat ali je za Fetela klasa od vozaca.

Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

"I'm not particularly happy with the way Ferrari managed things on Saturday.

"It should've been me starting from pole position."


:laugh:

2kQ0Ry9.jpg

Link to comment

Prestao sam da gledam F1 zbog likova kao ovog svabskog seronju. On, pa i Sumaher nebi osvojili ni pola od onoga sto su osvojili da nisu imali hirarhiju u timu da kolega mora da prikoci, pusti da ga zaobidje ili blokira protivnika. Pa na to dodas da su sedeli u bolidima koji su u datom vremenu manje vise bili daleko ispred konkurencije.

 

Gde je tu sportski, takmicarski aspekt? Pazi komentar "I had to race 3 cars"  :angry:  Neverovatno, i samo potvrdjuje metalitet i njegov pogled na sport koji kao voli... 

 

I za kraj, Kimija (pored cinjenice da je lik i van staze nevidjeni car) ovde poneki nazivaju "mrtvim finskim puvalom" a ja tvrdim da je bolji vozac od Vettela i da bi se ove i prosle godine egal borio za titulu da je smeo/mogao. Koliko je puta morao da pusta Vettela sto te takmicarski ubiva u mozak i pored toga je ipak redovno znao da zablista.

 

U neka starija, bolja vremena, Alan Prost nije bio popularan jer je vozio takticki a danas smo stigli do tacke da se sampioni zale jer imaju utisak da se trkaju ne protiv 22 nego tri bolida.

 

Ali jbg, mozda i nije cudo, kada F1 zameni "Grid Girls" sa "Grid Kids" onda nije ni cudo sto se ponasaju kao nevaspitana derista kojima je cika oduzeo igracku...

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...