Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Steta za Kimija, da ga gume nisu izdale mogao je da se oprosti pobedom u Monzi...

 

Lepo sto su konacno malo zakacili malo deriste iz RB-a

 

Nije jos nista reseno po broju poena, ali sumnjam da Vettel moze do titule, prosto je previse glup...

Link to comment

Ferari kao pustio Kimija da se trka za pobedu (ili je Kimi ostao bez ugovora :dry:), Hamilton, kao i obicno, vrhunski, Botas isto vrhunski,,,, zadrzavao Kimija, Vettel nesampionski.

Bar sam naplatio odlicne kvote na Hamiltona. :D

 

Link to comment

Evo kako je Toto Wolf objasnio zasto se Botas kilavio ispred Kimija: to je bila najbolja strategija za njega, on se trkao u stvari protiv Verstapena i cuvao je gume. Na pitanje novinara, a to sto je kocio Kimija i sjebao mu gume, pa ga je Hamilton posle oflekao kaze: paaaaa, to je bio sporedan strateski efekt, to je bila najbolja taktika za Botasa.

 

Da se citiram: gadni su mi i jedni i drugi.

Link to comment

Ako je Ferari stvarno pustio Kimija da se trka za pobedu (pominjase komentatori da su izjavljivali da nece biti timskih naredbi), iako je to preglupo sa stanovista borbe za titulu, posto sam pobornik trkanja bez propustanja, imaju od mene jedno pozitivno brojanje.

Doduse, mozda Kimi nije hteo odmah da ga pusti, nego je hteo posle da mu javljaju da cuva gume, plan B, strategija, Vettel je brzi...itd...ali je stvar posla po zlu. 

 

Edited by Nesh
Link to comment

Inače Hill twitovao da je šteta što Kimi nije pobedio na poslednjoj trci u Monci u Ferariju. Definitivno se nazire ishod te priče.

Što se trke tiče Ham i Merc doktorski, Ferari opet zabagovao sa svojom bolećivošću prema Kimiju, morali su na startu da zatvore 1-2 i omoguće Vettelu da prodje kao prvi i rešena trka. Ne znam do kad planiraju da im daju da se trkaju, tj da li im je osvajanje vozačke šampionske titule uopšte bitno, možda daju prioritet isključivo konstruktorskoj :unsure:

Link to comment

Fetel je tu zabagovao a ne Ferari, morao je biti strpljiviji. Nije bilo potrebe da onako ide na Kimija dvaput u prvom krugu, samo da se brani od Hamiltona. Onako kako je napadao u prvoj krivini da ga je Kime pustio prosao bi za Fetelom i Hamilton, a onda je Fetel u drugoj sikani isao s unutrasnje strane jer je napadao Kimija umesto opet da zatvara Hamiltona sto je ovaj iskoristio i prosao - da stvar bude jos gora, doslo je i do kontakta gde se Fetel izvrteo. Ne radi se to tako, daj strpi se  krug-dva-tri da se malo rastegne poredak pa lepo kulturiska ga prodjes i obezbedis 1-2 za tim...

Link to comment

Dosta dobra trka. Vettel jeste zajebao sa tim pokušajem na Kimiju, ali niko ne komentariše maestralnu mošu sa Mercedesovim pit stopom, koja je zapravo i rešila trku.

 

Kad se Deni Rik zadimio promenio sam kanal i uputio ne baš lepe reči na račun Abitebula...sad vidim da je ipak kvačilo, da nije do motora.

Link to comment

Lando Norris i zvanično umesto Vandornea u McLarenu sledeće sezone.

Mali jeste talenat, zaslužuje šansu, ali nisam siguran da je McL napravio pravi izbor a imajući u vidu sadašnje stanje stvari u timu i izglede za budućnost. Oni su tim koji se iz sredine grida neće još dugo pomaći, i svaki bod koji bi im eventualno doneli iskusniji vozači tipa Ocona ili Pereza (koji su bili u opticaju) bi bio zlatan za konačan plasman tima. I Vandorne je došao kao velika nada ali nije se ni primakao Alonsovim “dostugnućima” prethodnih sezona, a to je pravljenje bodova ni iz čega, da ne kažem od govana pite.

Takodje Kvyat je gotovo izvestan za povratak u Toro Rosso u 2019. :lol: Navodno ima i ugovor potpisan.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...