Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Sto, jer za Sumahera nije Barikelo bukvalno cekao ispred linije jer nije smeo da dobije (najjadniji primer, ali je bilo i menjanja pozicija tokom trka), tako da naprotiv, bar po tome su isti. Vozacki gledano je Sumaher sigurno bolji bio od Vettela, ali je bio takodje napucan i ubedjen, secam se kako je pokusao u Heresu da sjebe titulu Zak Vilnevu, znaci nije bio ni neki fer plej lik...

Link to comment
1 hour ago, assignment said:

Sto, jer za Sumahera nije Barikelo bukvalno cekao ispred linije jer nije smeo da dobije 

 


Ja ne bih seo u auto ponovo posle tog, konferencija za stampu i slavlje™ na podijumu su bili vrhunac. Retko sam u pracenju sporta bio srecniji nego kad mu je Alonso maznuo one 2 titule pred prvu penziju. Jednom je i Frencena isterao sa staze tako sto je siroko izasao iz boksa u prvoj krivini, mislim u Kanadi. Gomilu pederluka je odradio u karijeri, doduse za taj GP u Austriji nije najkrivlji, ali je hejt pao na njega jer je njegov benefit. 

Link to comment

Frencenu je ribu maznuo..Sumahera sam poceo da cenim tek pred kraj karijere. On, finac Heineken™, Kultard, Barikelo, Irvajn, HHF, pa timovi poput Jordana i mrtvog Minardija..Nekada se bre F1 cekala, danas samo pogledam start i dosta je.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

2001, 2002 i 2004 su bile negledljive. Potpuno izdrkavanje Ferarija, ne secam se u kojoj od tih sezona je Sumi imao skor tipa 12 pobeda u 13 trka, jedino nije uzeo Monako. Menjali su pravila za kvalifikacije pa se vozio samo 1 krug umesto 12, bilo sta samo da bude zanimljivo. Barikelo je nekoliko puta vodio u Brazilu i sjebavao mu se auto, nikad mu se nije dalo da pobedi tamo. 

Link to comment
On 9.9.2018. at 11:31, assignment said:

Gde je tu sportski, takmicarski aspekt? Pazi komentar "I had to race 3 cars"  :angry:  Neverovatno, i samo potvrdjuje metalitet i njegov pogled na sport koji kao voli... 

 

Izjava je tuzna, pojedinini postupci svakao daleko od sampionskih, gresaka previse...

Ali, ne treba preterivati...Svoju prvu titulu osvojio je tako sto je, koliko se secam, bio treci u sampionatu pred poslednju trku...Ne znam da li su ga boljeplasirani Alonso i Weber propustili i namerno osvojili 7. i 8. mesto u trci koja je odlucivala o sampionu...A Vettelu prvo mesto nije bilo dovljno za titulu...

Mozda je omatoreo...

Edited by Nesh
Link to comment



Dakle i zvanično ono što je tokom Monze nagovešteno Kimija menja Leclerc u Ferariju, ali nisam očekivao da Kimi nastavi u Sauberu. Ispade gladniji formule sad sa 40 nego u najboljim godinama kad je napustio F i otišao da se mlati u reliju.

Ostalo je još samo 3-4 kockice da se slože za 2019.
Link to comment

Meni je Kimi omiljeni vozač u karavanu, i baš mi krivo što nije bio malo više agresivniji po pitanju pobeda u ovom drugom boravku u Ferariju. Dosta je dobar bio u Lotusu pre Ferarija, i baš sam se nadao da će ponovo da zablista.

 

Teško da će bilo šta moći značajnije da uradi u Zauberu, ali biće zanimljivo gledati ga.

Link to comment

Tacno tako. U Sauberu je poceo F1 karijeru, tu i zavrsava. Sediste Saubera je blizu njegove kuce, ima u Hinwilu dosta prijatelja, tako da se sprema za novu ulogu kad okaci kacigu o klin. A ostaje u Ferrari porodici, novi sef Louis Camilleri je njegov fan, tako da se moze ocekivati dodatno ucvrscivanje veze izmedju Saubera i Ferrarija.

Link to comment
14 hours ago, Nesh said:

 

Izjava je tuzna, pojedinini postupci svakao daleko od sampionskih, gresaka previse...

Ali, ne treba preterivati...Svoju prvu titulu osvojio je tako sto je, koliko se secam, bio treci u sampionatu pred poslednju trku...Ne znam da li su ga boljeplasirani Alonso i Weber propustili i namerno osvojili 7. i 8. mesto u trci koja je odlucivala o sampionu...A Vettelu prvo mesto nije bilo dovljno za titulu...

Mozda je omatoreo...

 

Tada nisam pratio F1, bio sam prestao tokom dominacije Sumahera, tako da se ne secam toga, ali sam opet poceo kada se Kimi vratio u F1 i kada je sa ne tako mocnim Lotusom vozio odlicno...

 

3 hours ago, Behemoth said:

Meni je Kimi omiljeni vozač u karavanu, i baš mi krivo što nije bio malo više agresivniji po pitanju pobeda u ovom drugom boravku u Ferariju. Dosta je dobar bio u Lotusu pre Ferarija, i baš sam se nadao da će ponovo da zablista.

 

Teško da će bilo šta moći značajnije da uradi u Zauberu, ali biće zanimljivo gledati ga.

 

Pogresno si se nadao, prelazak u Ferari je bio u ulozi drugog vozaca za Alonza i sada Vettela i svakom je bilo jasno da nije doveden da vozi za titulu ili da se "ravnopravno" bori za istu.  Tek ove godine Ferari ima bolid da dobije Mercedes ali izabrali pogresnog vozaca, lol

 

Ali ovo sa Sauberom nisam ocekivao i pozitivno sam iznenadjen sto ce jos biti tu, Kimi je car!

Link to comment
1 hour ago, assignment said:

 

Tada nisam pratio F1, bio sam prestao tokom dominacije Sumahera, tako da se ne secam toga, ali sam opet poceo kada se Kimi vratio u F1 i kada je sa ne tako mocnim Lotusom vozio odlicno...

 

 

Pogresno si se nadao, prelazak u Ferari je bio u ulozi drugog vozaca za Alonza i sada Vettela i svakom je bilo jasno da nije doveden da vozi za titulu ili da se "ravnopravno" bori za istu.  Tek ove godine Ferari ima bolid da dobije Mercedes ali izabrali pogresnog vozaca, lol

 

Ali ovo sa Sauberom nisam ocekivao i pozitivno sam iznenadjen sto ce jos biti tu, Kimi je car!

 

Koliko god svi vise gotivili Kimeta od Seba, ovo boldovano naravno nije tacno. Rezultati su pokazatelj koji je brzi od dvojice timskih vozaca i na startu sezone nema unapred odredjenih 1 i 2. To se iskristalise tokom sezone. Seb je u tri sezone (racunajuci i ovu) razbio Kimija u kvalifikacijama (jedino su 2016. bili izjednaceni), odnos u pobedama je 12:0, a u podijumima 41:25 za Seba.

Sve i kad se uzmu u obzir neke trke u kojima je Kimi ispao zrtva taktike ili je prosto imao vise pehova/kvarova, razlika u performansama je ogromna.

Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

Tad je Zauber imao najbolju klinačku postavu u karavanu, Kimi i Hajdfeld.


I ubedljivo najlepsi auto, beli nos, sjajna nijansa plave (lepsa i od Prosta) i tirkizni Petronas. :wub:

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...