Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ја мислио да се зове спојлер, spoiler, део система обично означаваног као DRS, али ОК... 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Ја мислио да се зове спојлер, spoiler, део система обично означаваног као DRS, али ОК... 

 

DRS jo pokretni deo zadnjeg krila / spojlera, nema nikakve veze s ovim na slici.

Link to comment
Quote

 

Ricciardo to quit Red Bull and join Renault for 2019

3rd August 2018, 11:20 | Written by Dieter Rencken and Keith Collantine

Daniel Ricciardo will leave Red Bull after five years with the Formula 1 team and join Renault next year, RaceFans can reveal.

 

The 29-year-old has signed a contract to drive for Renault in the 2019 F1 season, sources have indicated.

 

Red Bull driver Carlos Sainz Jnr is currently on loan to Red Bull. Ricciardo’s move could present Sainz the opportunity to join Red Bull. However Sainz is understood to be considering an option to join McLaren.

 

Ricciardo had postponed signing a new contract with Red Bull while the team considered a change of power unit supplier for next year. It eventually decided to break off its relationship with Renault and agreed a new deal in June to use Honda power.

 

Ricciardo arrived in Formula 1 through Red Bull’s junior driver programme in 2011. He joined their senior F1 team following stints at HRT and Toro Rosso. His seven F1 victories, the most recent of which came in this year’s Monaco Grand Prix, were all scored with Renault power.

 

Opa bato! Ne pise na koliko je potpisao, ali za obe strane je logicno da bude dugorocno. Potez poput Hamiltonovog, kada je izabrao Mercedes..

 

A i Ocon je jos uvek u igri, umesto Hulka..

 

Sainz bi u Mclaren, a Gasly onda ide u RB..

 

Prava F1 vrteska..

 

 

Link to comment
45 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Opa bato! Ne pise na koliko je potpisao, ali za obe strane je logicno da bude dugorocno. Potez poput Hamiltonovog, kada je izabrao Mercedes..

 

 

Mislis da bi Reno u dogledno vreme mogao da se bori za pobede?

Meni se cini da je losa odluka sto se tice buducih rezultata, no lova je, pretpostavljam, daleko od zanemarljive. 

Edited by Nesh
Link to comment

Ne verujem da bi Rikardo prihvatio da bude vodonosa bilo kome. Nazalost, izgleda da ga necemo uskoro gleadti u konkuretnom bolidu. Voleo bih da gresim.

Link to comment

Osveta Sirila Abitebula :)

 

Omiljeni vozač u omiljenom timu. Megakul. NE znam zašto mislite da Renault za 3 godine ne može da se bori za titulu, ovo je dugoročan potez Dani Rika.

 

Naprotiv, u RB ne bi imao šta da traži za titulu - em će sa Hondom to ići jako teško, em je to Maxov tim sada, a to bi tek došlo do izražaja ukoliko bi postali kontenderi.

Link to comment

Znaci zvanicno Rik i Hulk sledece godine. Bolji tandem ni sam ne bih mogao izabrati za svoj tim..

 

 

 

A sto se motivacije tice, ovo sto Petovic kaze za Maxa I Red Bull je kljucno. Rik je jednostavno hteo da pobegne iz te sredine. Nadao sam se da ce biti 2+1, ali dobro je i ovako. Razumem rezon da zeli da vidi kako ce ici napredak Rendze. Ako nastave uzlaznom putanjom i smanje zaostatak za vodecim ekipama, produzetak saradnje bice ocekivan. Sada je dobio priliku da se pokaze kao lider ekipe, koji vuce ceo tim napred, ne sumnjam da ce biti na visini zadatka..

 

 

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Ne znam, taj isti Renault nije isporučio Red Bullu pre 2 trke kad je Ric popio kaznu sve nove komponente novog agregata već samo 2 od 4 i ovom je pala u vodu i ta trka, i sledeća u Madjarskoj i sve koje slede i gde neće moći da koristi punu snagu agregata sve do neke sledeće zamene svih komponenti i starta sa začelja grida. Meni je to uber jajarski potez Renaulta i nepoštovanje ugovora. I na kraju otići u taj isti Renault je pljuvanje po sebi. Tvrdim da je Reno isporučio pouzdaniji motor ove sezone, ne čak nužno ni snažniji, Ric bi imao shot na titulu, kad se saberu svi bodovi prosuti zbog tehničkih stvari ne bi bio daleko od Vetela. Jbg ja uopšte nemam pozitivnu emociju prema svemu što Reno radi poslednjih godina, prema nesposobnosto da se približe Mercu i Ferariju, nesposobnosti da čak budu relativno blizu Red Bullu kome isporučuju isti motor koji i oni imaju, i uz sve to nastupaju sa visine i prepotentno prema onima kojima nisu u stanju da isporuče korektno pakovanje za desetine miliona godišnje, godinama unazad. Ja bih se pokrio ušima i držao bar glavu dole dok ne dodjem do poštenog nivoa razvoja i performansi, u tom slučaju bih možda i mogao da ih svarim. Ovako dobili su Daniela na čistu foru činjenicom da su jedini preostali fabrički tim, koga do duše Haas iberunduje ali jebeš ga, biće bolje za godinu - najdalje dve :lol:  No svako bira svoju sudbinu, žao mi što će se DR klati sa Magnusenom i Hulkom al šta sad, ne sumnjam da će biti best of the rest.

Edited by ducca
Link to comment

Red Bul je odbio nove Renoove komponente. Prvi put zato sto nisu hteli da popiju kaznu (odlozili za naredne trke) a posle zato sto ne zele da koriste novi MGU-K, kao ne odgovara im instalacija ne uklapa im se u koncept.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...