Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Generalno je Max bolji ove sezone.

Jedine trke koje je gubio su kad su se mercedesi zakucavali u njega sto direktno sto indirektno (Hamilton pa Botas kad je napravio karambol)

Link to comment
3 minutes ago, zorglub said:

Gasly :heart:

 

Decko je fenomenalan

Stalno je tu negde pravo niotkuda

Imao je par puta losu srecu tokom nekih trka, ali odlicno vozio

 

Nekako sam se nadao da bi ga mozda RB vratio u tim

 

Deluje kao gotivan tip

Edited by Have_Fun
  • +1 1
Link to comment
Jednostavno bolji auto i to je to. Mercedes fejlovao gde god je mogao. Plus poklonjena pobeda.
Ukleta Hamiltonova 100-a, nikad je neće ostvariti
Ima li nešto i do vozača ili je samo auto u pitanju, kao i u Hamiltonovih sedam titula?
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, renne said:

Trojica u krugu.
Pa vi pričajte kako je ultra giga kul staza

 

Izbacio sam tekst gde vozaci hvale stazu i kako im je zabavna

 

Evo i Hamilton isto i kaze da mu je jedna od omiljenih

 

Izgleda da oni imaju drugaciju percepciju od nas kraj malih ekrana

Link to comment
1 minute ago, Have_Fun said:

Izgleda da oni imaju drugaciju percepciju od nas kraj malih ekrana

Zabavna je za voziti. Kao na rolerkosteru.

 

Jako zrela voznja Maksa i nastavak borbe za titulu. Bravo.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Have_Fun said:

Nekako sam se nadao da bi ga mozda RB vratio u tim

 

Pozitivno ne razumem šta je s njim, on u RB nije ovako dobro vozio, možda je sazreo kao vozač, ko zna? Meni i svim Minardijevcima super.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, renne said:

Trojica u krugu.
Pa vi pričajte kako je ultra giga kul staza

 

Ne fali ovoj stazi nista.

Nekad je svaka staza u F1 bila jedinstven izazov - imao si zidove u Monaku, Moncu sa drvecem oko staze gde lisce ulazi i davi hladnjake, Meksiko sa Peraltadom gde se pun gas drzi najduze na kalendaru i to sve na nadmorskoj visini najvisih vrhova Alpa, stari Hokenhajm sa Stadijumom koji se pretvara da je Monako i sekcijom kroz sumu koja misli da je Monca gde je konstantno izmaglica, Spa sa kisom, stari Zandvort sa vetrom koji nonstop navlaci pesak na stazu, Bremgarten sa turskom kaldrmom, stari Nirburgring sa svim mogucim ludilom sveta... Svaka staza je bila drasticno drugacija i bolidi su bili kompromisno dizajnirani da funkcionisu svuda podjednako.

Danas je gro staza k'o preslikano, asfaltirani parking na kome je neko bojom nacrtao stazu, sve je ravno, glatko, sterilno, pa su i bolidi usko optimizovani da pruze maksimum performansi u vrlo uskom opsegu uslova. Cim nesto iskoci iz sablona vise nisu u stanju da funkcionisu - u ekstremnim slucajevima uopste (prosli vikend), u manje ekstremnim dobijemo procesiju od trke (kao sada). Nije to problem do staza vec do bolida, ovi su jednostavno predugacki, ne zato sto to pravila propisuju tako vec zato sto to dobro funkcionise na tipicnim Tilkedromima. A i na Tilkedromima prakticno jedina preticanja gledamo uz DRS.

 

Videcemo da li ce nova pravila sa generalnim smanjenjem aeroprianjanja i prebacivanjem veceg dela na patos doneti neki pozitivan pomak ali licno sam razocaran sto nisu ogranicili duzinu bolida i skinuli minimalno 1m u odnosu na sadasnje bolide.

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

 

Ne fali ovoj stazi nista.

Nekad je svaka staza u F1 bila jedinstven izazov - imao si zidove u Monaku, Moncu sa drvecem oko staze gde lisce ulazi i davi hladnjake, Meksiko sa Peraltadom gde se pun gas drzi najduze na kalendaru i to sve na nadmorskoj visini najvisih vrhova Alpa, stari Hokenhajm sa Stadijumom koji se pretvara da je Monako i sekcijom kroz sumu koja misli da je Monca gde je konstantno izmaglica, Spa sa kisom, stari Zandvort sa vetrom koji nonstop navlaci pesak na stazu, Bremgarten sa turskom kaldrmom, stari Nirburgring sa svim mogucim ludilom sveta... Svaka staza je bila drasticno drugacija i bolidi su bili kompromisno dizajnirani da funkcionisu svuda podjednako.

Danas je gro staza k'o preslikano, asfaltirani parking na kome je neko bojom nacrtao stazu, sve je ravno, glatko, sterilno, pa su i bolidi usko optimizovani da pruze maksimum performansi u vrlo uskom opsegu uslova. Cim nesto iskoci iz sablona vise nisu u stanju da funkcionisu - u ekstremnim slucajevima uopste (prosli vikend), u manje ekstremnim dobijemo procesiju od trke (kao sada). Nije to problem do staza vec do bolida, ovi su jednostavno predugacki, ne zato sto to pravila propisuju tako vec zato sto to dobro funkcionise na tipicnim Tilkedromima. A i na Tilkedromima prakticno jedina preticanja gledamo uz DRS.

 

Videcemo da li ce nova pravila sa generalnim smanjenjem aeroprianjanja i prebacivanjem veceg dela na patos doneti neki pozitivan pomak ali licno sam razocaran sto nisu ogranicili duzinu bolida i skinuli minimalno 1m u odnosu na sadasnje bolide.

To sam i rekao, samo ja to sa malo reči

Nije staza za 2021 godinu, za ove bolide

Link to comment
1 hour ago, Aleksandar88 said:
1 hour ago, renne said:
Jednostavno bolji auto i to je to. Mercedes fejlovao gde god je mogao. Plus poklonjena pobeda.
Ukleta Hamiltonova 100-a, nikad je neće ostvariti

Ima li nešto i do vozača ili je samo auto u pitanju, kao i u Hamiltonovih sedam titula?

Vrhunski vozač, a i bolid mu je ove sezone vrhunski, kao onomad što je Vettel imao, i tu su te mali, ali bitne ralike

  • +1 1
Link to comment

Koji je ovo put da Mercedesov veliki strateg Džejms Vovls ispada smešan? Nepogrešivo - čim imaš lika koji se toliko trudi da zvuči kao mešavina oksfordskog profesora i Džona Van Nojmana, odmah znaš da je u pitanju prevarant i gluperda. Ko oni likovi što nose odelo i kravatu na casual friday - čim se trudi previše, to je siguran znak da je šupalj.

 

btw, još jedna disertacija dr Alonsa na temu upravljanja gumama. 

 

Meni se baš dopada ova staza.

 

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, renne said:

To sam i rekao, samo ja to sa malo reči

Nije staza za 2021 godinu, za ove bolide

 

Da, samo sto staza jeste ultragigakul nego su ovi 2021 bolidi sranje. To je poenta.

A ne moraju da budu sranje bolidi, nego im je bas tako zgodno jer su skoro sve staze na koje ih teraju na isti kalup radjene pa nema potrebe da ih drugacije dizajniraju. Cim nesto iskace iz sablona nisu ni za kurac. Ali eto imas 2-3 razlicite staze godisnje pa mozes da ih ignorises.

 

Jbt kad bi F1 dosla kod mene u Toronto na Indi stazu pa ne bi nijedan bolid preziveo celu trku, raspali bi se u paramparcad posle tri kruga po ovim nasim dzombama.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...