Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

22 minutes ago, renne said:

pa bez bodova naravno, tolike trke otkazane pa nikom ništa, japan, australija, ju nemj it

 

Otkazane su bez da je karavan kročio u te zemlje, "mala" razlika.

Link to comment

Malezija 2009.
Isti slučaj, čekanje, čekanje, start, odvozali tridesetak krugova, dobili pola bodova.
To što smo mi uz televizore i "srećnici" na tribinama uskraćeni za performans , manja je šteta nego da je neko danas izgubio glavu.
Eto vam još dve trke u dva vikenda, nadoknadićete.

 

Edited by Pegin
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, renne said:

Onda uvek može ovako, voze se kvalifikacije i kraj

 

U ovakvoj situaciji je bolji ovakav ishod nego da su ih sve poslali bez bodova u Zandvoort. S tim što ja ne bih imao problem ni da je Luis bio najbrži na kvalifikacijama, a Maks završio na 11 mestu. Jednostavno je fer.

Link to comment

Ne moze da bude bolji ishod kada niko danas nije zasluzio nijedan poen. Nema trkanja, nema bodova. A bodovi za kvalifikacije se ne dodeljuju. 

 

Ali posto trka nije zvanicno otkazana, nema ni vracanja para gledaocima..

  • +1 2
Link to comment

Nadam se samo da ovih 5 bodova neće biti presudno za titulu. Ostalo je sve manje bitno što se današnjeg ishoda tiče. Mi smo svi ostali uskraćeni za uzbudjenja i to ne može ništa da promeni jbg.

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

To pravilo postoji od pre hrista

 

Sto i dalje ne znaci da nije glupavo, zar ne?

Vremensko trajanje pravila ne negira glupost njegovog postojanja

 

Bar je to moje subjektivno misljenje a cini mi se i jos nekih koji su bacali hejt nakon tog dogadjaja

Edited by Have_Fun
Link to comment
1 hour ago, renne said:

pa bez bodova naravno, tolike trke otkazane pa nikom ništa, japan, australija, ju nemj it

 

Jbg kad nisu otkazali ono u Indijanapolisu 2005...

FOM je duzan da isporuci trku kako publici na licu mesta tako kupcima TV prava, u zakazanom terminu u nedelju popodne, no ifs ands or buts, inace se placaju jako papreni penali. E sad, kao sto vidimo, "trka" kao pojam moze biti veoma rastegljiv pa se tako danas Maksu pise pobeda isto kao onomad i Sumaheru, Rasel stajao na podijumu kao i Monteiro (on bese treci, jel'da?), ispostovane su sve procedure iz aneksa ugovora pisanih najsitnijim slovima i niko nikome nije nista duzan.

Samo smo mi magarci sto sve ovo gledamo i lozimo se.

 

 

Link to comment
1 minute ago, renne said:

Ono se onda u Indy kao nešto vozilo. Bila je trka, nema veze što nikoga nije bilo

 

Da bi bila trka mora biti minimum 16 na gridu. Zato ih je Berni puskom naterao da se poredjaju pa onda pred sam start ih pustio da odu u boks i odustanu, pa je "trku" startovalo 6. Ispostovana je forma, isto kao i danas, a "trka" je bila isprazna farsa i formalnost u kojoj je raspored na podijumu bio poznat i pre starta takvog kakav je vec bio, isto kao i danas. Pride su svi jos dobili pune bodove za ono.

 

E sad, da li je ovo danas malo manje ili malo vise isprazna farsa nego onomad to je otvoreno za diskusiju, ali u svakom slucaju mi smo ispali magarci i onda i sad a FOM je u oba slucaja pravno gledano cist kao suza, ispostovali su ugovoreno, isporucili su "trku", pisu se bodovi, trofeji su podeljeni, sampanjac proliven, dakle crva nije ni bilo...

Link to comment
1 minute ago, Radoye said:

E sad, da li je ovo danas malo manje ili malo vise isprazna farsa nego onomad to je otvoreno za diskusiju, ali u svakom slucaju mi smo ispali magarci i onda i sad a FOM je u oba slucaja pravno gledano cist kao suza, ispostovali su ugovoreno, isporucili su "trku", pisu se bodovi, trofeji su podeljeni, sampanjac proliven, dakle crva nije ni bilo...

 

Pa dobro bre, što smo mi magarci kad smo sedeli u toplini naših fotelja? :D Ja lepo sređivao komp dok sam čekao i gledao oće l krenuti išta, nije krenulo, bem li ga, dosta toga uradih za dva sata, da sam još uzeo da peglam, mašala.

 

Je li farsa - naravno da je farsa, cinično su pustili da se trka tehnički ozvaniči, ali jbt, da sam ja sedeo u direktorstvuTM trke, pa nisam siguran da bih ih pustio da se trkaju po ovome. Iz ko zna koliko razloga koje ne znamo, očito je bilo skoro nemoguće odložiti trku za sutra. Sa strane organizatora, bar sad ne moraju da isplaćuju penale TV stanicama i vraćaju pare gledaocima. Ni prva ni poslednja kontroverza, zaboraviće se za mesec dana, ko god im šta prigovori, oni imaju (dosta dobar) izgovor ne mislite valjda da je trebalo da pustimo trku po ovome.

 

Šteta je naravno što nismo gledali Spa ove godine. Jebi ga, idemo dalje.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...