Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Pa ne bih ih ni ja pustio da se trkaju po ovomeTM, nije stvar u tome. Trke nije bilo, nema sta da se proslavlja sampanjcem na podijumu, nema pobednika, nema bodova, cao zdravo. 

 

Inace, jedan od najzabavnijih dana koje sam ikada imao na trkackoj stazi se desio upravo u ovakvim okolnostima kad je trka otkazana zbog kise. Indi Toronto bese li 2014, pokusali su da startuju iza pejskara dok su vozaci otresali prednja krila sve u 16, uz par crvenih zastava da bi na kraju odustali kad se i sam pejskar slupao (vozio ga Arie Luyendyk, sada uz Maksa Papisa jedan od dva glavna stjuarda u IndyCar, inace rekorder kruga na Indijanapolisu). Carlos Munoz se pomokrio u bolidu cekajuci na start bukvalno minut pre nego sto je i konacno otkazan :D a direkt iza mene na tribini tada povremeni IndyCar vozac Tristan Vautier, jos uvek samo buduci IndyCar vozac Stefan Wilson, brat pokojnog Justina, vlasnik tima Ricardo Juncos i jos par likova iz padoka sve vreme naglas komentarisu, izvaljuju fazone i razmenjuju masne traceve dok se cela tribina valja od smeha. Pokisao sam do gole koze i pazario prehladu no nije me zao, super je bio provod.

 

Posle sam se ufotkao sa Montoyom:

P1100380.jpg

Edited by Radoye
  • +1 8
Link to comment
32 minutes ago, Plajvi said:

Ko je na kraju dobio ekstra bod za najbrzi krug? Je l' to ide drugom najbrzem krugu ako je vlasnik kruga van 10, ili jednostavno ispari? 

 

Ispari. Mazepinu se pise u statistici da je odvezao najbrzi krug :isuse: ali niko ne dobija bodove.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Pa ne bih ih ni ja pustio da se trkaju po ovomeTM, nije stvar u tome. Trke nije bilo, nema sta da se proslavlja sampanjcem na podijumu, nema pobednika, nema bodova, cao zdravo.

 

Ma stoji, sve se slažem, samo kažem, nije mi baš neko vanvremensko blamiranje od strane FIA, u doba Šumahera bilo je ohoho ciničnijih odluka za Ferari.

Link to comment

Naravno da je bilo cinicnijih odluka u korist FIArrija za vreme Mozlijevog mandata jer je on imao jedan cilj zacrtan u zivotu a to je da se usere Ronu Denisu u zivot. No ovo nije radjeno ni u ciju korist specificno, radi se cisto o pokrivanju sopstvenog dupeta pred potencijalnim sudskim tuzbama. To sto je usput redefinisan pojam "trke" koji od sad pa nadalje i ubuduce znaci dva kruga iza SC i sto smo se posrali na celokupnu statistiku svetskih sampionata od 1950. naovamo (jbt Mazepinu ce do kraja karijere stojati da je osvajac najbrzeg kruga na jednoj VN - nekad je to nesto i znacilo) i sto ovogodisnji sampionat sve vise lici na lose skriptovan pro wrestling mec koga jos briga za to... :sad:

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Radoye said:

Naravno da je bilo cinicnijih odluka u korist FIArrija za vreme Mozlijevog mandata jer je on imao jedan cilj zacrtan u zivotu a to je da se usere Ronu Denisu u zivot. No ovo nije radjeno ni u ciju korist specificno, radi se cisto o pokrivanju sopstvenog dupeta pred potencijalnim sudskim tuzbama. To sto je usput redefinisan pojam "trke" koji od sad pa nadalje i ubuduce znaci dva kruga iza SC i sto smo se posrali na celokupnu statistiku svetskih sampionata od 1950. naovamo (jbt Mazepinu ce do kraja karijere stojati da je osvajac najbrzeg kruga na jednoj VN - nekad je to nesto i znacilo) i sto ovogodisnji sampionat sve vise lici na lose skriptovan pro wrestling mec koga jos briga za to... :sad:

 

To je tačno.

Link to comment

 https://www.racefans.net/2021/08/30/f1-should-hand-out-refunds-not-points-after-one-lap-race-at-spa/

 

Quote

Is Formula 1 a serious sporting contest or WWE-style made-for-television entertainment? Given the risks involved – made obvious by Norris’ huge Saturday shunt – it should be the former; the low bar set yesterday for handing out points and the flimsy justification for doing so suggests otherwise.

 

And so, a series which at Silverstone gave three points to the winner of a 100-kilometre race (okay, ‘sprint qualifying session’) yesterday gave 12.5 points to the winner of a 6.8km tour behind a Safety Car.

 

There was a telling detail that someone at F1 realised what a sham the whole thing was: The ‘Driver of the Day’ poll was quietly dropped. Apparently F1 is happy to give the same number of world championship points for one lap behind the Safety Car as they would for 32 laps of actual flat-out racing, but the integrity of the ‘Driver of the Day’ poll must not be violated.

 

Link to comment
Quote

Two-time world champion Fernando Alonso said it was wrong to award points when there had been no racing.

"For some of them it was a little bit of an early Christmas," he said, "because there were some gifts given today with some people, because we didn't race but you still get the position and the points. It is a little bit shocking."

Aston Martin's Sebastian Vettel, who was fifth, was one of a number of other drivers who agreed. "It obviously was no race so we should not have points", the German added, adding that receiving points felt "really odd".

 

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...