Jump to content
IGNORED

MLB 2018


freakns

Recommended Posts

Castillo je rollercoaster klasican. samo to sto si spomenuo da ispravi, i decko ce da  kida.

 

inace, izasli su lineups za All Star. ne bas previse posteno. Contreras je izglasan ispred Realmuta, a u outfieldu nema Nimma dok je tu Harper sa svojim mendoza line avg... klasican all star, vise lici na beauty pageant nego na glasanje za najbolje igrace.

 

i pogledao sam kakvo ludilo od sezoone ima Javi Baez. medju 2B u celom MLB, covek je:

no 4 u R

no 2 u HR

no 1 u RBI

no 2 u SB

no 5 u AVG

no 1 u OPS

uz sve ovo covek je i highlight reel u odbrani. 

nece biti MVP jer nema teorije da Baez celu sezonu lupa blilzu .300, ,plus Aguilar, Suarez i Arenado imaju ludacke sezone, plus je Arenado gold glove na 3B, ali kada je covek radi sve u odbrani, a produktivniji je od Altuvea u napadu, ono, wow 

Link to comment
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    126

  • Miljenko

    113

  • Strahan

    95

  • Grandilof

    48

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, Miljenko said:

Meni i dalje nije jasno, kako je Fila na celu divizije sa ovim smesnim napadom. Ostati na nuli protiv kilavih Marlinsa je pravi poduhvat.

 

Pa kad ti baksuziras i stavljas nas na tiket. A kako smo prvi, pa kad god zatreba Nola prekine neki niz L, ovo cemo oprostiti covek se sprema za All-Star. I otprilike postignemo run u proseku vise kad pobedjujemo, a kad nas kantaju, kantaju nas. :D

 

Sad kad dovedemo Machada eto bice malo bolji napad. :tongue:

Link to comment

Nije Nola problem. Lose je krenuo, ali se brzo stabilizovao. Udaraci su nekonstantni (dovoljan mi je bio jedan run). Vidi se da ste mi medju omrazenim ekipama, cim me prati maler sa vama (Arrieta je dva puta gubio, kada sam vas ispratio, protiv istih ovih Marlinsa).:tongue:

Link to comment

pipka se dok gleda Bradyja i sprema se da postane veliki Red Sox fan.... sta bi drugo on radio?

 

elem, dodjosmo do all star break-a, znaci proslo vise od po sezone, pa da vidimo di smo :)

 

AL East: za mene neocekivan uspeh Red Soxa za sada. prvo, jer ubise sve zive hittingom. drugo, jer ubise sve zive. ocekivao sam ih kao Wild Card tim, ali ovo nije normalno. ljudi su on pace za 112 pobeda. JD Martinez i Betts imaju MVP sezone, a i ostatak lupa kako hoce. i ko da  im sve to nije bilo dosta vec su doveli i Pearcea. bo-le-sno! playoff vise nije upitan, ali i dalje postoji verovatnoca da ce ici u WC jer im Yankees duvaju za vratom. Yankees su on pace za 106 pobeda, i kao i Boston, sigurni su za playoff. power Yankeesa je neverovatan, ali njihov AVG je dosta upitan. nakon problematicnog starta Stanton je upalio motore i udara vise manje kako se i ocekivalo. Judge ubiva, Gregorius se vratio medju smrtnike i sve je vise manje ocekivano... osim Torresa. covek bije levo i desno dok se mi patimo sa Russellom :( iznenadjenje je ovde pitching koji je dominantan. Severino je legitimni Cy Young, Debeli baca ko da je u drugoj mladosti, a Gray i Tanaka nisu najgori starteri u ligi. OK, Gray jeste, ali Tanaka nije. OK, i Tanaka je, ali ga sere dovoljlno da se ne vidi.

 

AL West: Houston ubiva. on pace za 105 pobeda, lagano ce do kraja uzeti diviziju, i onda za njih pocinje sezona. ljudi imaju lagano najbolju rotaciju u ligi i da  Boston nije onako poludeo, imali bi i najbolji napad u ligi. i sve to rade dok Correa i Altuve igraju vrlo dobro, ali ni blizu svog maximuma. a u pitchingu Morton, Cole  i Verlander su ispod 3 ERA. ljudima je Keuchel najgori starter, alo!!! i dalje mislim da su glavni favoriti da izadju kao pobednici AL, i pored pobenavelog Bostona. iza njih su odlicni Seattle i Oakland. i tu bi trebalo da se vodi borba za preostalo WC mesto, mislim da su Angelsi ipak bez sansi. ali ima jos pola sezone, jedan hot streak, i eto Angelsa nazad u konkurenciji.

 

AL Central: Cleveland igra prosecno i lagano ce da uzmu diviziju. ostali su toliko losi da ih ne vredi ni spominjati. jedino treba dodati da Ramirez, Encarnacion i Lindor imaju monstruozne sezone. cak ni starteri nisu toliko losi, ali bullpen im je u kompletnom raspadu...

 

overall, sve je ocekivano. kao i pred sezonu, tako i sada, Red Sox, Yankees, Astros i Indians su sigurni, ceka se drugi wild card.

 

 

NL East: Najvece iznenadjenje do sada, sigurno. Phillies i Braves su on pace za 90W season, dok su Natsi na mrtvih 50%, 5.5 games behind. i dalje sam misljenja da su Natsi ubedljivo najbolji tim u diviziji, i da ce se podici dovoljno da uzmu diviziju, ali nije da 48-48, Harperovih .210, losa forma Gonzaleza i povreda Strasburga ne izazivaju zabrinutost. ako nista, vratio im se Murphy i taj napad bi morao da se podigne. a i ubedjen sam da ce Atlanta i Phila da padnu... ali to sam ubedjen od pocetka, takoo da, sve je moguce.

 

NL West: Dodgersi su polako, ali bas bas polako, dosli do vodeceg mesta. pola pobede ispred Zone. imali su tu srecu da su se raspali i Colorado i pogotovo Zona koja je imala, pa ne znam kako bih nazvao onu seriju poraza, pomracenje uma? malo su se sada stabilizovali i Zona i Colorado, ali sumnjam da imaju ikakve sanse da naude Dodgersima koji su konacno poluzdravi(Seager je out of season) i imaju opet mozda najbolji pitching u ligi.

 

NL Central: i mi smo konacno tamo di nam je mesto. Milwaukee je izgubio 5 u nizu od Shittsburgha(konacno neka korist od Miljenka!) i sada imaju isti broj pobeda kao mi, ali 5 poraza vise. naravno, sve se to lako i brzo promeni, pogotovo sto imamo jednog krstenog startera(Lester... Hendricks i Q imaju ERA 4, Chatwood 5, a Darvishu su nasli jedno 3 povrede na throwing arm i covek je vec 2 meseca out, i nece se vracati sigurno pre avgusta) i sto nam pitching predvodi bullpen... ali zato, batting poludeo. Bryant se vratio, i iako nema powera i katastrofalno losu srecu sa BIBAP, njegov OBP je odlican. Rizzo je tu, daleko od dominacije, ali nakon onako loseg aprila dosao je do .250 i 61RBI(12 homera je pak premalo), Russell i Contreras popravili AVG i OBP mada i njima fali powera. Schwarber ima i power i OBP... ma svi su poceli da krljaju. posebno Javi koji je definitivno MVP kandidat. covek je dva meseca udarao 7. ili 8. u lineupu, i ima 72RBI(najvise u NL!!!) uz 19HR i OPS od skoro 900. uz to i krade baze(vec dva home plate je ukrao)... ako se Q i Hendricks vrate u normalu nakon all stara, mislim da postajemo glavni favoriti za WS, jer ovaj tim u napadu izgleda daleko daleko ozbiljnije nego onaj proslogodisnji. na nivou onog iz 2016. naravno, ako ne popravimo pitching, mozemo i da izvisimo za playoff...

 

overall, mnogo interesantnija trka nego u AL, sto se i ocekivalo, uz neocekivano lose Natse, pa i pad Cardinalsa... do kraja, ipak ocekujem da trio Cubs, Dodgers, Nats uzme svoje divizije, dok ce za WC da se bore Zona, Milwaukee, Phila, Atlanta i seronje Cardinalsi(nikad ne otpisuj seronje!!!)

Link to comment

posle all star-a imamo 11 meceva u nizu, 7 od tih 11 sa Cardsima(4 kuci, 3 na strani... jos 4 kuci sa Zonom). posle toga dva meseca ne igramo, i zavrsavamo sezonu sa tri medjusobne kuci. ako ovih 11 odigramo 7-4 npr(5-2 Cardsi, 2-2 Zona), na konju smo. sve bolje od toga ne smem ni da zamisljam :) 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...