Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako je tačno povreda Kazinsa ozbiljno poremetila NOP? Igrali su furiozno zadnjih meseci deluje da je veća sloboda Dejvisu baš prijala, kao i uparivanje sa Mirotićem.

Link to comment

Poremetila u smislu pokvarila planove.

 

Jesu igrali sjajno protiv drugih timova al' mislim da su sa Kazinsom mogli propisno da namuče i Golden Stejt i Hjuston. Možda i iznenade, ko zna. A rekao bih da su i sami Pelikansi to mislili. Seti se samo utakmice u kojoj se on povredio, to beše do kraja ostala jedina koju je Hjuston izgubio sa svom trojicom glavnih igrača? Umesto toga su išli onoliko daleko koliko ih je Entoni Čemberlen nosio jer prosto nisu imali drugog izbora. Ja to tumačim više kao teret nego kao slobodu.

 

Posebno pitanje je da li bi bez njegove povrede uopšte doveli Mirotića, al' ukoliko bi to bi bio verovatno treći najbolji tim lige sa ozbiljnim šansama za barem finale konferencije. Ovako su došli do šestog mesta i iskoristili prednosti svoje bekovske linije protiv Portlanda al' to im je bez Kazinsa u principu bio maksimum maksimuma.

 

Link to comment
8 hours ago, pbg12345 said:

deluje da bi moglo biti guzve u bostonu, ali i ne mora

oni su i otvorili sezonu sa hejvordom i tatumom zajedno u petorci

ne znam jedino da li ce smarta zadrzati, njemu je istekao ugovor

ako se sve to uklopi kako treba, pregazice istok sledece sezone. jedino im fila moze parirati donekle

 

a ako uklpanje ne prodje kako treba, hejvard je verovatno najlogicniji izbor da ide, ali pitanje je kakav ce se on vratiti i sta mogu dobiti za  igraca koji je propustio sezonu, a ima garantovanih preko 90 miliona u naredne tri sezone

 

ali vrhunsku transformaciju su prosli

od proslogodisnjeg bostona gde je tomas imao svu slobodu, zadrzali su svega 4,5 graca, dva najbolja pojacanja im propuste sezonu, odnosno jedan celu sezonu, a drugi njen najbitniji deo, a oni igraju fenomenalnu timsku kosarku 

 

uopste prilicno zanimljiva situacija, bostonu ode tomas i sa povredjenim hejvordom i irvingom ocekujes da budu daleko losiji, a oni jos i boljuo, juti ode hejvord, oni igraju bolju kosarku, indijana ostane bez dzordza, ocekuje se raspad, oni se plasiraju u po i umalo izbace klivlend

nju orleans u najmanju ruku nista nije izgubio povredom kazinsa, klipersi takodje odlaskom grifina

 

sa druge strane juta koja je sastavila "sampionsku ekipu" sa tri ol stara nije nista bolja od one kad je igrao "samo vestbruk"

pa ni  pistonsi nisu dobili nista dolaskom grifina, milvoki dolaskom bledsoa, denver milsapom

gomila precenjenih zvezda i zvezdica

gotovo svi transferi tokom leta i ove sezone tih znacajnijih imena su prosla lose, da li zbog povreda da li zbog lose forme/uklapanja u novu sredinu

 

i minesota moze u tu grupu, iako batler igra na nivou ocekivanja

 

osim hjustona i pola, bukvalno nema ekipe koja je napravila iskorak dovodjenjem ol star igraca

 

vi stvarno mislite da boston ne bi bio bolji sa irvingom i hejvordom u timu ili se zezate?

 

karmelo nije ol star igrac, milsap je pomogao denveru al je bio povredjen, minesota bez batlera ne da ne bi videla plejof nego ni blizu ne bi bila sto je pokazao period kad su igrali bez njega. dzordz je pomogao oklahomi, ali je njima najvise odmogla povreda robersona. za nju orleans cemo videti u buducnosti a dovodjenje grifina u detroit je los deal za detroit nema sumnje

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

vi stvarno mislite da boston ne bi bio bolji sa irvingom i hejvordom u timu ili se zezate?

 

+1

 

Istu ovu "glupost" sam cuo od jednog zagrizenog navijaca Klivlenda/Dzejmsa.

Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

 

vi stvarno mislite da boston ne bi bio bolji sa irvingom i hejvordom u timu ili se zezate?

 

karmelo nije ol star igrac, milsap je pomogao denveru al je bio povredjen, minesota bez batlera ne da ne bi videla plejof nego ni blizu ne bi bila sto je pokazao period kad su igrali bez njega. dzordz je pomogao oklahomi, ali je njima najvise odmogla povreda robersona. za nju orleans cemo videti u buducnosti a dovodjenje grifina u detroit je los deal za detroit nema sumnje

gde sam ja to napisao?

ponavljam, ako se uklope (i ne dodje do ozbiljnih promena u ekipama) pregazice istok

naravno da bi u teoriji trebali bolje izgledati bolje sa njima i veca je verovatnoca da hoce izgledati bolje

samo nije kosarka(sport) prosto sabiranje individualnih kvaliteta, njima se u ekipu vracaju igraci koji su projektovani da budu prvi i drugi igrac te ekipe

nije se jednom desilo da u slicnim situacijama stvari krenu losim putem

 

nije karmelo vise ol star igrac, ustvari kurac je od igraca, lako je sad biti pametan, ali da se ne zajebavamo daleko se vise od njih ocekivalo

i tu ne mislim samo na ispadanje u prvom kolu po, vec na celokupnu sezonu

mrzi me da trazim, ali i ovde je za vecinu oklahoma bila top 3 ekipa zapada

i ne samo ovde, generalno se ocekivalo mnogo vise od njih

lose su oni izgledali i sa robersonom, a jbg i sve ostale ekipe zapada su osakacene povredama, oni su tu jos i ponajbolje stajali u odnosu na konkurenciju

 

za batlera i rekoh da je on svoj deo posla odradio, ali su generalno kao ekipa podbacili

a tek u onom periodu pred kraj kad se povredio izgledali su gore nego bez svih ovih pojacanja

jbg nije samo batler doveden, tigi, gibson, kraford, pa i nesrecni rouz mozda (vise) nisu ol star nivo, ali su igraci sa odredjenim rejtingom koji su dovedeni da minesota postane ozbiljna po ekipa, a oni bez batlera izgledali valjda jos i losije nego prosle sezone, ako je to moguce

jbg i oni su projektovani za vise od gole borbe za po

portland, juta,nju orleans, klipersi, denver od svih tih ekipa minesota je imala "na papiru" kvalitetniji sastav

 

Link to comment

I sam si gore napisao da je Minesota zamalo ispala iz plejofa kad se Butler povredio dok je Jokic razbijao tokom Milsapove povrede, ali dobro, nije za ocekivati da ce ga glasati pre KAT-a. Verovatno bi bilo tesnije da su ih dobili u onoj poslednjoj utakmici.

Link to comment

isteklo vreme edita

 

sad vidim da je zavrsio kao 5ti centar ukupno po broju glasova

odlicno, a cini mi se i relano stanje

ustvari 6ti ako se i horford racuna u centre, nije ni bitno

 

a clan je 5te najbolje petorke! :D

 

bzvz mi sto kari nije u drugoj umesto derozana

Edited by pbg12345
Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

I sam si gore napisao da je Minesota zamalo ispala iz plejofa kad se Butler povredio dok je Jokic razbijao tokom Milsapove povrede, ali dobro, nije za ocekivati da ce ga glasati pre KAT-a. Verovatno bi bilo tesnije da su ih dobili u onoj poslednjoj utakmici.

da

a i jbg vece je ime kat

ekipa mu je u po, a i statisticki je bolji u svim ovim osnovnim kategorijama, osim asistencijama od jokare

 

a za posrnuce minesote posle batlera koliko god to suludo zvucalo najmanje je kriv kat

podbacili su skoro svi ostali

 

ok, nije ni bjelica nista kriv, ali njega niko nista nije ni pitao :D

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...