Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

3 hours ago, W.F.C. said:

Nije bila stabilna u smislu kao od raspada zemlje da je konstantno pri vrhu, bila je top 10 ko i Radnicki i ostala ta grupa vecih klubova onolike zemlje. Tek su se posle pozicionirali pri samom vrhu. Uzeli dve titule u doba one konkrencije, a tek dva kupa sada za 30 godina. To kazem samo da mi ne stima. Izgubljena finala, bolna, prekid s Partizanom itd. 

Imali su masovna gostovanja u Bg na te utakmice i tek 2014. uspeli da uzmu prvi kup uz onaj poraz na stogodisnjicu kluba kad su se svi nalozili itd. Tacno na njihovom primeru sam pratio koliko je nemoguce da se nesto vise uradi ovde. 

Navijacka baza je poznata, tamo su opstenarodno za Pfc, ovde su za Cz, tradicionalno. Medjutim isto tako cim krene uspon FKRN masovno se ljudi okrecu klubu, slicno i kod Vose, snimci sampionske sezone 1989. itd. To isto dosta govori, mnogo vise zapravo. 

 

2 hours ago, pbg12345 said:

pa dobro to je i razumljivo

veca drzava, vise klubova

vojvodina je i tad bila 3 srpski klub, tu negde u grupi onih odma iza "velike cetvorke"

vi 4ti srpski

 

ostali, osim ofka, a i to u bas davnoj proslosti daleko iza

 

mrzi me da trazim onu vecnu tabelu, ali sam siguran da je sledeci srpski klub na njoj dosta daleko od od ova 4, odnosno 5 sa ofkom

 

 

a ovo posle, pa naravno da ne stima, o tome i pisemo :)

 

ali jbg vojvodina, ni vi, ni bilo ko drugi prosto nije dovoljno popularna da bi vlast imala interes da baca para u taj bunar i ponovo i ponovo izdize sa dna kad se neko dovoljno napljacka i dovede "odredjene" klubove na niske grane

 

http://www.strategija.org/vecna-lista-fudbalskih-prvenstava-sfr-jugoslavije/

Link to comment

Ne znam o kakvom dinamu i reci pricate, ali meni su "gostovanja" u Srbpskoj Atini devedesetih bila omiljena destincija (uz iznimna putovanja sa mojom Budusnocu u Kekendu, Smederevo, Kragujevac...). Uvek sam uzivao da budem deo vecine u domacem gradu (iako kao Valjevac sam mogao da razumem novosadjane koji odistinski navijaju za Vojvodinu, kao i ja za svoj lokalni klub), mada sam vise uzivao u odbojkasim odmeravanjima, kad je nas bilo daleko manje a domacina vise,e  to je bila prava atmosfera!!!!!!!

 

 

 

Uostalom, kolike me lepe uspoemene vezu za NS, ja sam poslednju Srpspku NG u Serbiji docekao upravo u NS sa tadasnjom BG curom, dva meseca kasnije vinucu se putem NYCa...

Link to comment
7 hours ago, pbg12345 said:

sad bih ti postavio snimak jednog kornera, ali ne smem jbg

oduzeo mi haprer potvrdu da sam posten srbin iskreni delija ciganin

pa bi bio baniran zbog patkometrije, a onda bi ti harper bio kriv

:fantom:

 

Link to comment
9 hours ago, W.F.C. said:

Radnickom fale trofeji, jedna jesenja titula i 7 polufinala kupa je malo. Jebala nas ta polufinala... Po tim tabelama jeste u top 10 ali su Velezi, Rijeke, Borci, Vardari osvajali. Vojvodina i Sarajevo po dve titule, Zeljo jednu plus Videoton gde su trebali da igraji finale s Realom. OFK ima dosta kupova takodje. 

I da, za Dinamo dodje nekoliko desetina cutljivih vojnika na sever prema zapadu, a za Hajduk Torcida sa zastavama pojacana Torcidom Nis, znao sam par drugara koji su navijali za njih najnormalnije, jesu guran klub bili to stoji ali su fenomen regiona po navijackoj bazi. 

 

Kad je Radnički bio jesenji prvak, koja sezona?

Link to comment
10 hours ago, pbg12345 said:

@pt 2.0 ?

 

bas cudno

 

nikad nju ne bih mogao zamisliti na fudbalskoj utakmici u novom sadu jos :blink:

verovatnoća da budem na fudbalskoj utakmici u NS otprilike je jednaka verovatnoći da pišem na sportskom PDF PPP.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

oh, fuck. :fantom:

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

bili jesenji prvaci, a na kraju sezone 15.mesto, samo bod iznad borca koji je ispao? zanimljivo.

inace u toj sezoni je razlika izmedju prvog i poslednjeg bila samo 18 bodova, kakav fudbal.

Edited by Nikodije
Link to comment

imali su 9 4 4 na polusezoni

dal je bilo dovoljno za prvo mesto nemam pojma, mrzi me da racunam :D

 

na kraju 11 9  14

verovatno je bilo neke rasprodaje :fantom:

 

vidim da je sampion hajduk u polusezoni imao 7 6 4

 

 

jbg. izjednacena liga

Edited by pbg12345
Link to comment

stvarno zanimljivo, prvi na polusezoni, 15. na kraju, verovatno jedinstven slucaj u istoriji fudbala.

a sto se tice izjednacenosti, veca je razlika sada izmedju prvog i treceg nego tada izmedju prvog i poslednjeg  :)

Edited by Nikodije
Link to comment

Dobro tada se davalo samo 2 boda za pobedu, ima malo i do toga. Ali da je kvalitet SFRJ lige bio ujednaceniji nego ovo sto imamo sada, to je fakat.

Link to comment
50 minutes ago, Radoye said:

Dobro tada se davalo samo 2 boda za pobedu, ima malo i do toga. Ali da je kvalitet SFRJ lige bio ujednaceniji nego ovo sto imamo sada, to je fakat.

 

Naravno da je bio ujednaceniji, zaboga. Liga u drzavi od 22 miliona sa nekoliko jakih regionalnih centara naravno da ce biti neuporedivo jaca i samim tim ujednacenija od lige u drzavi od 7 miliona sa jednim centrom i dva-tri nekakva regionalna centra. I sada da napravis ligu od 18 klubova od trenutno najjacih klubova iz drzava naslednica SFRJ liga bi izgledala isto kao nekadasnja SFRJ liga. Kvalitet bi bio manji zato sto danas igraci mogu da idu u inostranstvo kad hoce a tada su morali da cekaju da napune 28 godina (pre toga 30, posle toga jedno kratko vreme 26) ali bi sa stanovista ujednacenosti liga izgledala manje-vise isto. Bilo bi nekih pojedinacnih promena jer su u medjuvremenu neki klubovi (Hajduk, Vardar, sarajevski dvojac, Buducnost, Velez) zglajzali a neki (Maribor, Rijeka, Osijek, Shkendija) se podigli ali ko zna sta bi se desavalo kad bi postojala kompetitivnija liga. Mozda neki klubovi ne bi propali ili bi bilo vece interesovanje za ulaganje u njih, ako nista drugo onda iz politickih razloga. Zapravo bi najvecu razliku u odnosu na to vreme cinila propast BiH kao drzave, oni su nekad davali veliki broj relativno stabilnih prvoligasa i klubova koji su stalno bili tu negde izmedju prve i druge lige (Sarajevo, Zeljeznicar, Velez, Borac Banja Luka, Celik Zenica, Sloboda Tuzla) a danas ne znam da li bi mogli da isporuce vise od jednog kluba za takvu ligu.

 

I da, nekadasnja Velika Cetvorka, sada Velika Trojka, bi uzimala 95% titula, isto kao sto je uzimala i tada.

Link to comment
17 hours ago, radisa said:

Ona Balaševićeva priča sa "Santraču pizdo" .

 

Sacu da izguglam..ako ne nadjem, dodjes mi :)

 

 

edit - Nasao :kecman:

 

Isto se i u mom malom mistu ponasala domicilna publika. 

Marija Terezija nas dizala..nobles :)

Edited by SNARC
Link to comment
8 hours ago, Nikodije said:

bili jesenji prvaci, a na kraju sezone 15.mesto, samo bod iznad borca koji je ispao? zanimljivo.

 

Zato se i pričalo na tribini "u jesen Radnički - na proleće Trgovački"....a zašto, jbm li ga...:rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

Jeste zanimljivo to sa sezonom 73/74, slazem se.

Inace dobar skor protiv velike cetvorke, posebno u Nisu, naci cu to negde, padali su Dinamo i Hajduk kao kruske ali i veciti. Samo jedno ispadanje, 85. Vosa 86. Bilo je u om periodu i odlazaka nasih igraca u Ns, bilo je nekih sukoba sa upravom, o tome ne znam. 

Sezdesetih se dobro krenulo, 70-tih recimo ta sezona od sjaja do ocaja ali onda osvajanje tog Balkanskog kupa protiv nekih Turaka. 80-tih tri evro kampanje i najveci rezultat, titula jako blizu u tim sezonama (umeli smo i prolece da odigramo 🙂), a onda ispadanje 85. Titula omladinaca 1991. pred raspad zemlje, igralo se kao neki finalni turnir 8 najboljih klubova. Onda srozavanje. 

Znaci bilo je publike, jako puno. Bilo je jako tesko uci u prvi tim. Ko to uspe morao je bas da se pomuci. Bila i ta zabrana odlaska u inostranstvo. Plate nikad nisu bile jake, navodno malo vece nego fabricke, po Pantinim recima (golman). 

Svasta bilo, gore - dole. Za dve godine - jedan vek... 

Edited by W.F.C.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...