Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

6 minutes ago, Nikodije said:

ok, dobili su opomenu™. henes je dobio 4 godine robije, a veliko je ime u istoriji bajerna.

 

Nisu dobili opomenu, presudjeno im je i kaznjeni su novcano. Sto i ima smisla jer teska posla da su njih dvojica sa po dva razreda osnovne skole, ako imaju i toliko, kontrolisali kako se u njihovo ime placa porez, docim je dobri Uli bio sam svoj majstor pa je sam i zaglavio robiju.

Link to comment
24 minutes ago, harper said:

Tu izuzimam pojedine klubove istocnog bloka u doba Sovjetskog Saveza koji su napravljeni i vodjeni od strane svojih drzava da bi se omogucio diskontinuitet sa slavnim klubovima iz proslosti i kroz njih promovisala superiornost komunisticke ideologije ali to je vec deo fudbalske istorije.

zar nisu partizan i zvezda osnovani sa ciljem promovisanja novih vrednosti?

 


veliki su bili i bsk i jugoslavija pre njih. fudbal je ovde bio zlatna koka raznih vrsta kriminala i u ovom i u prethodnom sistemu, samo je u prethodnom postojao kakav takav sistemski odnos prema sportu, a sada je on ostavljen na milost aktuelnoj političkoj garnituri

Link to comment
34 minutes ago, harper said:

 

Imaju i Osasuna i Atletik (iz teksta nije jasno koji, pretpostavljam da je Bilbao u pitanju), bar sudeci po tekstu koji si citirao. Da li to znaci da i Osasuna osvaja titule pored nesrecnih i mucenih Sevilja i Valensiji? Nesto se ne secam da je Osasuna bas toliko veliki klub. La Liga nije drzava i nije pod neposrednom kontrolom drzave tako da je taj argument besmislen u kontekstu ove rasprave. Da je to argument onda bi i cela Premijer liga bila protezirana od strane drzave imajuci u vidu to koliko para od medija svake godine ulupava u klubove.

 

Pitao si me da na koji su tacno nacin Real i Barselona protezirani od strane drzave i odgovorio sam ti. Povlascen = ima privilegovan status u odnosu na vecinu. To sto pored Reala i Barse jos dva kluba od ukupno 42 profesionalna kluba u Spaniji imaju protekciju ne osporava tezu da su Real i Barsa protezirani. 

 

Drugi argument ni najmanje nije besmislen u kontekstu rasprave jer ako te proteziraju i drzava i liga onda je problem jos veci nego da je samo u pitanju protekcija drzave. 

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

odavno nemacki klubovi kukaju kako nemaju iste uslove za takmicenje u ligi sampiona posto su spanski velikani protezirani jer se u njih sipa neograniceno, dok nemci posluju po trzisnim principima i trose koliko zarade.

I da bude ironije u Real i Barsu se pumpaju nemačke pare od eu fondova za razvoj 

Link to comment
39 minutes ago, harper said:

 

Kakve veze ima gde spada? Real je jedinstven slucaj, u tome je poenta. Simbol spanske kraljevske porodice i najveci klub na svetu. Sta god ja mislio o tome i o tom klubu generalno, Real Madrid je spanska drzava koliko i spanska zastava i himna. Real je veci od La Lige, veci je i od Lige Sampiona, za taj klub ne vaze pravila koja vaze za sve druge klubove. Moze to nama koji navijamo ili simpatisemo neke druge klubove da se svidja ili ne, to je prosto tako.

 

Kako kakve veze ima gde spada? Trazis da pokazem na koji nacin spanska drzava protezira Real i Barsu a onda sam u nastavku rasprave navodis primere takve protekcije. Da bi na kraju zakljucio da protekcija itekako postoji (pravila ne vaze za Real Madrid) ali "to je prosto tako i moze da nam se svidja ili ne svidja". Pa svestan sam i ja da je prosto tako, upravo to i pisem - protekcija postoji. 

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Pitao si me da na koji su tacno nacin Real i Barselona protezirani od strane drzave i odgovorio sam ti. Povlascen = ima privilegovan status u odnosu na vecinu. To sto pored Reala i Barse jos dva kluba od ukupno 42 profesionalna kluba u Spaniji imaju protekciju ne osporava tezu da su Real i Barsa protezirani. 

 

Drugi argument ni najmanje nije besmislen u kontekstu rasprave jer ako te proteziraju i drzava i liga onda je problem jos veci nego da je samo u pitanju protekcija drzave. 

 

Pitao si me u kontekstu dominacije odredjenih klubova, o tome se vodi rasprava. Sasvim je razumno da ja tebe pitam zasto u tom slucaju Osasuna nije dominantna u Spaniji i da li to znaci, kao sto mislim da znaci, da Osasuna s jedne i Real i Barselona s druge strane nisu isti nivo klubova. Pri cemu se argument sastoji iz oblika vlasnistva, kako ni ja ni ti ne poznajemo spanske zakone ne znamo ni da li je taj oblik vlasnistva dozvoljen, kome je dozvoljen a kome nije, ako nekom uopste nije dozvoljen, i sta taj oblik vlasnistva uopste znaci. Drzavno proteziranje bi dokazao samo pod uslovom da je svim ostalim klubovima zakonom zabranjeno da se registruju na nacin na koji su ova cetiri kluba registrovana i tako sebi umanje poreske obaveze, jer mi uopste ne znamo zasto bas ta cetiri kluba imaju oblik vlasnistva kakav imaju.

 

Drugi argument je u kontekstu ove rasprave savrseno besmislen. Lige na razne nacine tretiraju razlicite klubove u zavisnosti od velicine i realne snage tih klubova. Pogledaj Evroligu, na primer. Ne moras ni toliko daleko da ides, pogledaj Premijer ligu gde se na osnovu tabele klubovi dotiraju razlicitim nivoima sredstava od TV prenosa. Sad ti meni reci kako je posteno da inace najbogatiji klubovi, koji po prirodi svog bogatstva mogu razumno ocekivati bolja mesta na tabeli, od lige dobijaju veca sredstva od siromasnijih koji ne mogu rezultatski da ih isprate. Ispravljate krivu Drinu na tipican radikalski nacin isprazne pseudomoralne uravnilovke, fazon tipa "tolike pare odose na fudbal a gde su tu skole i bolnice". Svet nije fer za sve podjednako, nikad nije bio niti ce ikada biti.

Link to comment
10 minutes ago, Meazza said:

 

Kako kakve veze ima gde spada? Trazis da pokazem na koji nacin spanska drzava protezira Real i Barsu a onda sam u nastavku rasprave navodis primere takve protekcije. Da bi na kraju zakljucio da protekcija itekako postoji (pravila ne vaze za Real Madrid) ali "to je prosto tako i moze da nam se svidja ili ne svidja". Pa svestan sam i ja da je prosto tako, upravo to i pisem - protekcija postoji. 

 

Barselona nema nikakve veze s tim. Uzimas Real za primer da bi dokazao nesto sto se navodno tice Reala i Barselone. Da li ti zaista mislis da sa mnom mozes tako da diskutujes? Za Barselonu ne vazi ono sto vazi za Real, ne vazi ni za jedan drugi klub na svetu. Real je jedinstven slucaj.

Edited by harper
Link to comment
Just now, harper said:

Lige na razne nacine tretiraju razlicite klubove u zavisnosti od velicine i realne snage tih klubova. Pogledaj Evroligu, na primer. Ne moras ni toliko daleko da ides, pogledaj Premijer ligu gde se na osnovu tabele klubovi dotiraju razlicitim nivoima sredstava od TV prenosa. Sad ti meni reci kako je posteno da inace najbogatiji klubovi, koji po prirodi svog bogatstva mogu razumno ocekivati bolja mesta na tabeli, od lige dobijaju veca sredstva od siromasnijih koji ne mogu rezultatski da ih isprate.

 

Premijer liga ti je najgori mogući primer :D 

 

Quote

 

Each club is given an equal share of £31.8m from the domestic TV deal, with an extra facility fee depending on how many times they are broadcast.

 

They also receive a £5m share of commercial revenue each and equal share of £43.2m each from overseas TV rights.

 

 

Ali u Španiji je ta podela kolača izuzetno asimetrična, bilo je pre par godina neko poređenje gde (lupam) petnaesti WBA dobija od lige istu sumu koliku i trećeplasirani Atletiko.

Link to comment
23 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zar nisu partizan i zvezda osnovani sa ciljem promovisanja novih vrednosti?

 


veliki su bili i bsk i jugoslavija pre njih. fudbal je ovde bio zlatna koka raznih vrsta kriminala i u ovom i u prethodnom sistemu, samo je u prethodnom postojao kakav takav sistemski odnos prema sportu, a sada je on ostavljen na milost aktuelnoj političkoj garnituri

 

Apsolutno. Neki od tih komunistickih klubova su se transformisali i opstali, neki su nestali ili potonuli u prosecnost. Ali, kao sto rekoh, to je istorija.

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

 

Premijer liga ti je najgori mogući primer :D 

 

 

Ali u Španiji je ta podela kolača izuzetno asimetrična, bilo je pre par godina neko poređenje gde (lupam) petnaesti WBA dobija od lige istu sumu koliku i trećeplasirani Atletiko.

 

Moguce, hvala na ispravci. Bio sam uveren da bolje plasirani klubovi Premijer lige dobijaju vise novca. Ali ne menja na argumentu, takvih primera ima sijaset.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

Ispravljate krivu Drinu na tipican radikalski nacin isprazne pseudomoralne uravnilovke

 

S tobom stvarno nesto ozbiljno nije u redu. Ove divljacke manire ces da zajebes u raspravi sa mnom.

Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

S tobom stvarno nesto ozbiljno nije u redu. Ove divljacke manire ces da zajebes u raspravi sa mnom.

 

Sa mnom je sve u redu, ta "svi smo isti, svi treba da imamo iste uslove, svi treba da pocnemo iz iste startne pozicije" pseudomoralna uravnilovka je karakteristicna za taj radikalni, levi ili desni svejedno, nacin razmisljanja i argumentacije. Time ne kazem da si ti Seseljev radikal ili tako nesto slicno, izvinjavam se ako si tako shvatio, takvoj vrsti argumentacije smo svi ponekad skloni. U sportu nema mesta takvim uravnilovkama, nikad nije ni bilo, to je cista utopija. Od anticke Grcke do danas svi slavni sportisti ili klubovi su imali povoljniji status u javnosti od ovih drugih prosecnih, najcesce su taj status i zasluzivali.

Link to comment
16 minutes ago, harper said:


Pitao si me u kontekstu dominacije odredjenih klubova, o tome se vodi rasprava. Sasvim je razumno da ja tebe pitam zasto u tom slucaju Osasuna nije dominantna u Spaniji i da li to znaci, kao sto mislim da znaci, da Osasuna s jedne i Real i Barselona s druge strane nisu isti nivo klubova.

 

Naravno da je problem upravo u tome sto se radi o protekciji za dva najveca kluba. Kad drzava protezira neki sitan tim to se i ne primeti, ali kad dva najveca i najjaca kluba povrh svega dobiju jos i protekciju onda je to veliki problem.

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Naravno da je problem upravo u tome sto se radi o protekciji za dva najveca kluba. Kad drzava protezira neki sitan tim to se i ne primeti, ali kad dva najveca i najjaca kluba povrh svega dobiju jos i protekciju onda je to veliki problem.

 

Ne, to uopste nije nikakav problem. Prvo, nisi dokazao da je u pitanju proteziranje, to sam vec objasnio u jednom od prethodnih postova. Drugo, sta znaci to da nije problem ako se protezira manji a jeste ako se protezira veci klub? Je li ovde problem u drzavnom proteziranju ili ko se protezira? Mislio sam da ti zastupas neke teze iz principijelnih razloga, ispada da samo imas nesto protiv odredjenih klubova.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...