Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

uvek mi bude komicno kada tako navataju neku sirotinju (pa cak ni njih ne kazne) a igranje protiv svoje filijale se ne vodi kao namestena utakmica, posto, jelte, nema dokaza. najgora liga na svetu. a uefa mafiosi saucestvuju u svemu sto se ovde dogadja.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, arkonada said:

To znači da je do 25 .kola sve bilo regularno? Pa dobri smo.

Rad uvek pred kraj ima serije da se izvuče, nema tu ništa sumnjivo.

 

naravno da ne znači. kao što ne znači da bilo šta od gore navedenog dobiti bilo kakav epilog

 

zahtev za uvođenje regularnosti, u bilo koju oblast kod nas, je zahtev revolucionarne prirode. podrazmeva radikalnu promenu sistema koji funkcioniše od početka postojanja moderne države. sa aspekta onih koji su se ušemili, to je kao neko zadiranje u intimu. njihove lične stvari u koje nema šta ko drugi da se meša i koje će da se brane životom. pored ove grupe ušemlljenih, stoje dve grupe. jedna, brojnija, koja nije ušemljena, ali joj je životni cilj da to bude/postane. druga, malobrojnija, koja želi promenu sistema. kad sabereš ušemljene i ušemljene u najavi, nasuprt njih stoji golema manjina, koja realno ne može ništa da promeni

 

potreban je podsticaj. koji, po prirodi stvari, mora doći spolja. jer nema šanse da se dovoljna sila generiše iznutra

 

 

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Nikodije said:

uvek mi bude komicno kada tako navataju neku sirotinju (pa cak ni njih ne kazne) a igranje protiv svoje filijale se ne vodi kao namestena utakmica, posto, jelte, nema dokaza. najgora liga na svetu. a uefa mafiosi saucestvuju u svemu sto se ovde dogadja.

 

Koji klub ima svoju filijalu u LLSL?

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

uvek mi bude komicno kada tako navataju neku sirotinju (pa cak ni njih ne kazne) a igranje protiv svoje filijale se ne vodi kao namestena utakmica, posto, jelte, nema dokaza. najgora liga na svetu. a uefa mafiosi saucestvuju u svemu sto se ovde dogadja.

 

upetljali su se u posao kladionicama a to je vec ozbiljan razlog za brigu. kakva crna regularnost, nijedno prvenstvo, najmanje od 1991. naovamo, nije bilo regularno.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, W.F.C. said:

Ma od 1986. Lepo je to Moca napisao skoro. Tad je jos puklo. Od Sajbera. 

 

Nije nista tada puklo, prvenstva su bila neregularna mnogo pre Sajbera. Uostalom, Sajber nije nikakav paragon neregularnosti vec covek koji je, istina naivno i glupo, pokusao da se s neregularnoscu obracuna. Tek kasnije su "grobari" od njega stvorili sliku nekog zlog cike koji je pokusavao da im uzme nesto sto su posteno osvojili na terenu, a onda su ono sto im je taj zlikovac oduzeo kradjom povratili na krajnje sportski i regularan nacin, tako sto su otvorili i povoljno zatvorili sudski proces pred sudom ciji je predsednik bio clan uprave Partizana.

Link to comment

Kako je odmicalo vreme liga je bivala slabija, vrhunac je mozda bio do sedamdsetih, bar po posecenosti meceva. Imali smo prepune stadione. Za regularnost se slazem u principu, tj. tesko da je ikad bilo skroz cisto. 

Link to comment

ma gde regularno

mene je otac okoreli zvezdas, koji je redovno prelazio 400km da gleda zvezdu, a inace fudbalom se bavio preko 20 godina i imao svoj fudbalski tim kasnije, ucio da je cetvorka favorizovana u sfrj, a opet unutar 4ke zvezda i navodio mi primere kad su uzimali titule na itekako sumnjive nacine

i to kad me je "navodio" da navijam za zvezdu,a ne hajduk :D

 

 

ali to je ipak bio jedan drugi nivo od ovog sto se radi poslednih godina

godinama unazad kod nas se namestaju utakmice opstinske lige, to je protiv zdravog razuma i uopste sporta kao takvog

Link to comment

trazim sad prvu utakmicu na koju me cale vodio (prvu zvezdinu) znam da smo izgubili od dejove buducnosti kuci 2:1 :D 

jbt zvezda je tu sezonu krenula sa skorom 3 5 6 posle 14 kola

to je nezamislivo danas

 

inace, sad vidim, trrener buducnosti je bio bard :D

 

 

edino sto sam bio ubedjen da je za zvezdu gol dao piksi iz penala, a ono stoji jankovic ako je tacno ovo sto sam nasao

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

godinama unazad kod nas se namestaju utakmice opstinske lige, to je protiv zdravog razuma i uopste sporta kao takvog

Rizikujem da zvučim kao Duci Simonović, ali sport kakav sad imamo je u mnogo čemu postao negacija samog sebe...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Kako je odmicalo vreme liga je bivala slabija, vrhunac je mozda bio do sedamdsetih, bar po posecenosti meceva. Imali smo prepune stadione. Za regularnost se slazem u principu, tj. tesko da je ikad bilo skroz cisto. 

 

Cim su usle velike pare u fudbal bilo je cao, zdravo. I kod nas i svuda na svetu. Poslednji ekser u kovceg su udarile kladionice.

  • +1 3
Link to comment
17 hours ago, W.F.C. said:

Kako je odmicalo vreme liga je bivala slabija, vrhunac je mozda bio do sedamdsetih, bar po posecenosti meceva. Imali smo prepune stadione. Za regularnost se slazem u principu, tj. tesko da je ikad bilo skroz cisto. 

 

"tesko da je ikad bilo skroz cisto" je nesto drugo u odnosu na "celo prvenstvo je neregularno od samog pocetka". poredjenje sa sajber sezonama nikako ne stoji, tada smo imali komedije u poslednjih kolo - dva, sada je celo prvenstvo komedija.

Link to comment

Nije to uporedivo. Čak i kada bi svo nameštanje iskorenio, ostala bi ti liga koja po kvalitetu ne može ni da prismrdi Prvoj saveznoj ligi iz SFRJ. Čak ni Drugoj, a kamoli Prvoj.

 

Čak i kada bi posle par godina "očišćenog" takmičenja malo podigao kvalitet sa ligom od deset klubova i šta ti ja znam, opet bi sve trofeje uzimala dva kluba. Čak i da dovedeš takmičenje na nivo Premier lige Škotske, opet bi samo dva kluba uzimala sve trofeje i gubila možda jednu utakmicu od 10, baš kao i u Škotskoj. To tako ide kada se tržište usitni a domaća proizvodnja svede na masovan izvoz sirovina i poluproizvoda.

 

U SFRJ je to sve bilo drugačije, i fudbal kao sport je bio drugačiji, pa si zato imao četiri glavna pretendenta na trofeje a iz drugog ešelona su uvek vrebali neka Vojvodina, Vardar, Sarajevo, Velež...

 

Da je Jugoslavija nekim čudom opstala i da se danas igra ista ta liga, sa Bosmanovim pravilom i ovim turbokapitalističkim fudbalom koji danas vlada u Evropi, cenim da bismo imali nešto slično kao u Francuskoj. Prvo bi deset godina žario i palio npr. Dinamo u stilu Liona, a onda bi neki šeik ušao u Zvezdu pa bi onda žarila i palila narednih 20 godina kao što će sada da radi PSG. Ostali bi, kao, nešto igrali, liga bi bila veoma neizvesna u svim aspektima osim prvog mesta, vrtela bi se neka lova i to je to.

 

Tako da, te tri pobede u prvih 14 utakmica više nikada nećemo videti, bilo takmičenje regularno ili neregularno.

Link to comment

neka se smenjuju dva kluba, nije problem, ali neka na terenu odluce ko je bolji, a ne da od politickih prilika u zemlji zavisi ko ce biti prvak, i od toga ko ima vise burazerskih klubova u ligi.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...