Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Rahmetli Radnički je bio veliki klub. Polufinalista kupa Uefa, klub u kojem su ponikli neki legendarni fudbaleri, po svemu top8 klub ex yu. Prvi iza ovih 7 koji su osvajali titule prvaka sfrj. Utoliko je tragičnije što je Radnički danas postao ovo što je postao. Ali apsolutno si u pravu da je Radnički samo posledica, ne i uzrok. Nije Radnički tek tako postao ruglo, uostalom čovek koji vodi Radnički pre toga je bio u Zvezdi, i odatle vuče prisnost i konekcije koje su mu omogućile da bude tako moćan i da od Radničkog napravi vicešampiona. Ali već protiv Flore se videlo koliko je cela priča staklena. A voleo bih i da Lalat nekad ispuni svoje obećanje koje je dao prilikom svog poslednjeg boravka u Nišu.

Link to comment

...i nemoj to "prestani sa ovim i onim", tu je moderacija da obriše/banuje ako misli da se sa nečim preteralo i ako treba da se prestane, nema potrebe ti da šerifuješ. Imaš opciju blokiranja ako ne možeš da podneseš to što čitaš.

Link to comment

Ne serifujem, samo sam te pristojno zamolio da prestanes da Radnički provlačiš kroz kontekste "ruglo od kluba" i "obilic iz Nisa". Ja tvoj klub koji god bio niti pominjem niti stavljam u bilo koji kontekst.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Što se mene tiče stavljaj koji god hoćeš klub u koji god hoćeš kontekst, slobodno budi zlurad™. To što navijamo za ovaj ili onaj klub, ne znači da nam je isti ispao iz oka.

Link to comment

20 klubova lol, ja bih insistirao da se po odigranih 38 kola igra i playoff :happy: da se vidi ko je najbolji posle 47 kola

- po 3 meča nedeljno i udri :D

- mada bi mogli da podele prvu ligu na a i b grupu, već smo to imali i da tako koncentrišu kvalitet u 10 prvoligaša, a da mučki pod okriljem noći oduzmu prvoligaški status mačvi, inđiji, radu, napretku, javoru i proleteru ili radniku zavisi ko završi na 11 mestu

- 10 klubova po 4 kola, to je 36 mečeva, liga po našoj meri, tako se igra i u švajcarskoj pa šampion te zemlje ima direktan plasman u lš a vice šampion kreće tek od 3 kola kvalifikacija za lš i ima obezbeđenu grupnu fazu le kao min te sezone

Link to comment

Ma o fss-u i njihovom pristupu zakonima i propisima ne treba trošiti reči jer ne znaju gde udaraju. Oni već imaju donete propise o takmičenju za sezonu 2020/2021 godinu. Mislim da ostaje isti broj klubova, igra se isti sistem sa plejautom i plejofom ali se ne dele bodovi. Ne znam sto komplikuju svake godine i izmišljaju toplu vodu. Ja znam da su se koderi fm-a ceskali po glavi kad su trebali da iskodiraju pravila za ovu sezonu pa da sledeca u igri predje na druga pravila. Uzmeš sistem iz zemlje gde liga funkcionise, dal Svajcarska dal Danska i pusti nek se igra a ne svake godine rulet. Najgore je sto oni objave sistem lige, liga krene a tek posle 5 kola objave zvanični dokument :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Meni je najjace bilo kad je za ovu sezonu prepisan raspored iz prethodne, drugo kolo Zvezda-Radnicki, deveto derbi, deseto Radnicki-Partizan... Tesko da se to igde desilo, bar po Evropi, da se sastajes bukvalno sa istim protivnicima u isto vreme ko prosle sezone... A ovaj ovakav zavrsetak sezone u 20 dana sa sve kupom deluje kao dobra najava za novi nivo raspada u sledecoj, ladno 18 klubova dvokruzno, Rad ponovo ne ispada, mozda ulazi Graficar itd. Mazohisti smo svi koji ovo jos pratimo... 

Link to comment

deset klubova cetvorokruzno je jedini logican sistem za srbiju, ali to je poslednje sto ce probati.

 

ili ajde, 12 klubova trokruzno, moze i to. ako je vec previse da klubovi igraju 4 puta medjusobno u okviru jedne sezone

Edited by Nikodije
Link to comment

Od isprobanih modela meni se najvise svidjao onaj sa 12 ekipa dvokruzno, pa podela na plej of i plej aut opet dvokruzno. Brzo su ga ukinuli jer su se tu svi borili za nesto pa je bilo malo prostora za namestanje.

Link to comment

Ne svidja mi se seca bodova ni u jednom scenariju. Nema potrebe da se vise vrednuje zavrsnica prvenstva od prvog dela. Bolje je onda praviti klasican kosarkaski plej of kao sto je trenutno u toku u Nikaragvi.

Link to comment

Generalni sekretar fudbalskog kluba Novi Pazar Fikret Međedović rekao je da je taj prvoligaš odložio početak priprema za nastavak sezone jer je jedan fudbaler, od 34 testirane osobe, pozitivan na koronavirus.

 

“Pre svih ostalih radnji, igrači, članovi stručnog štaba i svi zaposleni u klubu podvrgnuti su testu na korona virus. Od 34 lica imali smo jedan pozitivan nalaz. U pitanju je fudbaler. Iz tog razloga bili smo prinuđeni da odložimo početak priprema, koji će uslediti u najskorije moguće vreme. Dobro je što su fudbaleri iz drugih gradova po dolasku u Novi Pazar dobili zaseban smeštaj, pa jedni s drugima nisu dolazili u direktan kontakt”, rekao je Međedović za Radio Sto plus.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...