Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

tri najpristojnija kluba u srbiji su cukaricki, tsc i metalac. tamo se zna titular™, posluje se domacinski™, igraci se postuju i placaju na vreme (npr cukaricki je isplatio svoje igrace u potpunosti, nisu im prilagodjavali™ plate s obzirom na pandemiju), i kada nam ligu bude sacinjavalo 10 takvih klubova imacemo normalno takmicenje.

a ovaj stadioncic je bas lep, kao i novi stadion metalca, primer kako treba graditi stadione po srbiji.

Edited by Nikodije
Link to comment

mislim da jesu. ne znam kakvi su oni, ali klub je dobar. samostalno funkcionisu, nisu nicija filijala, koliko znam ne namestaju mnogo, sredili su stadion, placaju igrace, samoodrziv klub...

Edited by Nikodije
Link to comment
7 hours ago, Nikodije said:

tri najpristojnija kluba u srbiji su cukaricki, tsc i metalac. tamo se zna titular™, posluje se domacinski™, igraci se postuju i placaju na vreme (npr cukaricki je isplatio svoje igrace u potpunosti, nisu im prilagodjavali™ plate s obzirom na pandemiju), i kada nam ligu bude sacinjavalo 10 takvih klubova imacemo normalno takmicenje.

a ovaj stadioncic je bas lep, kao i novi stadion metalca, primer kako treba graditi stadione po srbiji.

 

Primer kako treba graditi u arhitektonskom smislu?

Ali ovo posmatrati odvojeno od toga kako se finansira?

Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

mislim da jesu. ne znam kakvi su oni, ali klub je dobar. samostalno funkcionisu, nisu nicija filijala, koliko znam ne namestaju mnogo, sredili su stadion, placaju igrace, samoodrziv klub...

sta su sredili? ja i u proslom postu htedoh da napisem da im je stadion sramotan

drugi veliki problem je sto za sve ove godine nisu uopste uspeli stvoriti svoju publiku

cak ni za srpski nivo

a kao klub sa odredjenom istorijom i kao predstavnici jednog dela grada imaju preduslove

medjutim eto oni iako su decenijama prvoligasi, godinama pri vrhu tabele imaju mizernu posetu

 

imali su oni dosta afera i raznih sporova sa drugim klubovima, uopste nemam utisak i da namestaju manje od drugih

 

sa druge strane, ocigledno imaju i poyitivnu stranu, cim su godinama reyultatski pri vrhu i imaju solidnu produkciju mladih igraca

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

E kad cujem da je Cuka "zdrava prica" i da je 1 od retkih "normalnih klubova" stomak mi se okrene.

 

 

 

ok, moguce da imas jako visoke standarde za "zdravu pricu", podrzavam to. i meni je dosta srpskog ludila na svim poljima, pa tako i u sportu. ali za nase uslove cukaricki je dobra prica. ili ja samo preuvelicavam znacaj privatnog vlasnistva i odgovornog rukovodjenja koje vlasnik ima prema svom vlasnistvu.

Link to comment
15 hours ago, pbg12345 said:

sta su sredili? ja i u proslom postu htedoh da napisem da im je stadion sramotan

drugi veliki problem je sto za sve ove godine nisu uopste uspeli stvoriti svoju publiku

cak ni za srpski nivo

a kao klub sa odredjenom istorijom i kao predstavnici jednog dela grada imaju preduslove

medjutim eto oni iako su decenijama prvoligasi, godinama pri vrhu tabele imaju mizernu posetu

 

imali su oni dosta afera i raznih sporova sa drugim klubovima, uopste nemam utisak i da namestaju manje od drugih

 

sa druge strane, ocigledno imaju i poyitivnu stranu, cim su godinama reyultatski pri vrhu i imaju solidnu produkciju mladih igraca

 

nije im stadion sramotan, zasto to mislis? bio sam tamo par puta na nekim evropskim utakmicama, meni ono deluje ok. posebno  nova tribina koja izgleda vrlo moderno. ona stara nije nista posebno, ali ima stolice i pregledno je. moglo bi to jos da se doradi, ali ne vidim da u beogradu imamo bolji mali stadion.

dobro je sto nisu "stvarali" svoju publiku, posto znamo sta u nasim uslovima to znaci. grupa nekih placenih huligana. njih gleda onaj ko to zeli svojom voljom i ko za svoj novac kupi kartu.

Link to comment
21 minutes ago, Nikodije said:

 

ok, moguce da imas jako visoke standarde za "zdravu pricu", podrzavam to. i meni je dosta srpskog ludila na svim poljima, pa tako i u sportu. ali za nase uslove cukaricki je dobra prica. ili ja samo preuvelicavam znacaj privatnog vlasnistva i odgovornog rukovodjenja koje vlasnik ima prema svom vlasnistvu.

cini mi se da zanemarujes da su ti vlasnici iz krimogene sfere + "menadzeri"

16 minutes ago, Nikodije said:

 

nije im stadion sramotan, zasto to mislis? bio sam tamo par puta na nekim evropskim utakmicama, meni ono deluje ok. posebno  nova tribina koja izgleda vrlo moderno. ona stara nije nista posebno, ali ima stolice i pregledno je. moglo bi to jos da se doradi, ali ne vidim da u beogradu imamo bolji mali stadion.

dobro je sto nisu "stvarali" svoju publiku, posto znamo sta u nasim uslovima to znaci. grupa nekih placenih huligana. njih gleda onaj ko to zeli svojom voljom i ko za svoj novac kupi kartu.

preterao sam sa sramotan (za srpski nivo)

ali eto i ta "nova" tribina je zapravo loza prilagodjena toj krimi ekipi plus minijaturni deo za obicne gledaoce

 

naravno da ne mislim na huligane, vec na to da je banovo brdo u velikoj meri gradska celina za sebe, kojoj "gravitira" dosta naselja, odnosno opstina cukarica

uzgred nosi i ime tog dela grada

plus ima odredjenu istoriju, osnovan 1926

ocekivao bi covek da na osnovu svega toga imaju neku svoju lokalnu publiku, a oni su po pravilu na samom dnu kad je poseta u pitanju

pisali su i ovde neki ljudi da su imali ranije naviku da gledaju cuku i  to bas u tom nekom "lokal patriotskom tripu" ali toga odavno nema

 

vozdovac je daleko bolji stadion, da nije na tc ili da je bolje reseno

sad kad si pomenuo, razmisljam, bg stadionu su bas krs

zemunski decenijam nista ulagano, ofkov je tek odavno spreman za rusenje

radov, ne znam, onakav je valjda bio jos u kraljevini

oni su valjda imali probleme sa vlasnistvom pa zato ama bas nista nije radjeno, a ona montazna tribina postavljena skorijih godina

ovo sve ostalo je mahom na takvim mestima da je i nemoguce nesto smisleno uraditi

lion sa onom zgradom na terenu maltene, obilicev slicno plus je ruglo u onom stanju

sindjelic je isto sprcen, bask...

radnicki nbgd je nesto slicno kao zemun/ofk tu nije problem prostor vec sto su ostali u 1960toj

beograd ima cini mi se bas dosta fudbalskih terena, steta sto bar neki nije uredjen

Link to comment

ne poznajem dovoljno vlasnike, ali moze se pretpostaviti da nisu neke majke tereze cim bilo sta petljaju u srpskom fudbalu. imam informacije od igraca da su bili zadovoljni tretmanom tamo, i da to nije "arkan" tip vlasnistva, vec vrlo korektan, a cuo sam i da su isplaceni u potpunosti uprkos pandemiji. cak i na zapadu klubovi gledaju da zakinu igrace pod izgovorom pandemije. ali moguce da ti znas nesto vise o samim vlasnicima.

Link to comment
40 minutes ago, Nikodije said:

 

ok, moguce da imas jako visoke standarde za "zdravu pricu", podrzavam to. i meni je dosta srpskog ludila na svim poljima, pa tako i u sportu. ali za nase uslove cukaricki je dobra prica. ili ja samo preuvelicavam znacaj privatnog vlasnistva i odgovornog rukovodjenja koje vlasnik ima prema svom vlasnistvu.

 

Nemam, pogotovu u nasem fudbalu, ali na pomen Cuke mi na pamet pada Zika Mustikla. Iako je on proslost, ni o Obradovicu se puno lepog nisam nacitao/naslusao.

Price o tome da klub nema dugove, da je stabilan prvoligas, da gradi pomocne terene, da ima besplatnu skolu za klince - pa jbt odakle sve pare?! Od prodaje dresova ili ulaznica? Koji je interes Obradovica da sipa pare u klub?

Ono malo sto su prodali (Stojiljkovic Braga, Pavlovic Kopenhagen, onaj mali Bosanac u Briz) u zadnjih par sezona, koliko je to islo samo u klub, a koliko trecim licima™

Link to comment
18 minutes ago, Nikodije said:

ne poznajem dovoljno vlasnike, ali moze se pretpostaviti da nisu neke majke tereze cim bilo sta petljaju u srpskom fudbalu. imam informacije od igraca da su bili zadovoljni tretmanom tamo, i da to nije "arkan" tip vlasnistva, vec vrlo korektan, a cuo sam i da su isplaceni u potpunosti uprkos pandemiji. cak i na zapadu klubovi gledaju da zakinu igrace pod izgovorom pandemije. ali moguce da ti znas nesto vise o samim vlasnicima.

ma ok, ima svakako pozitivnih strana

 

ispada da ti po svaku cenu zelim kontrirati, nije uopste to, nego sam vec vodio ovakve razgovore kad je u pitanju publika/stadion

uostalom i sam sam sad 1 cukaricanin :D

 

a "model poslovanja" me donekle podseca na covica u fmpu

iza takvih projekata sve i kad su rezultati dobri, a plate prvom timu stizu na vreme se po pravilu kod nas kriju lose stvari

jos je covic medju takvima svetao primer, plus u kosarci ima manje para pa i kriminala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...