Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Iskreno nemam pojma, gledao sam nešto od italijana verovatno. Video sam svakako kako sistem funkcioniše u praksi, ali ne znam da li sam gledao kompletnih 90 minuta neke VARiabilne utakmice

Ali kad god naletim na nešto o sistemu ja pročitam/pogledam pošto mi je zanimljiva tema. Utisak mi da je eksperiment za sad daleko od uspešnog, ali dozvoljam pogrešan i da je u pitanju samo glasna manjina.

 

Eto. :) Moj utisak je da se nista bitno nije promenilo zbog VARa sto se tice seckanja igre, odnosno osecaj je vise-manje isti. Ali ja sam za razliku od tebe odgledao prilican broj utakmica.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Eto. :) Moj utisak je da se nista bitno nije promenilo zbog VARa sto se tice seckanja igre, odnosno osecaj je vise-manje isti. Ali ja sam za razliku od tebe odgledao prilican broj utakmica.

Pa to zavisi od toga koliko se često pali kompjutor. Švabe su već proširile primenu sa neke 3-4 jasno definisane situacije na svaku neodlučnost, ali ne znam kako se to u praksi odrazilo na seckanje igre.

Postoji i taj strah da bi vremenom sudije postale dovoljno zavisne od mašina da bi im generalno postalo mrsko mnogo lupati svoju glavu, šta kad je tu svakako objektivno oko kamere da presudi.

 

Ja sam generalno uvek za tehnologiju, goal-line je primenjem fantastično i samo je doprineo igri, nikad nisam imao ništa protiv. Oko VAR-a još uvek postoji suviše nedoumica da bi srljalji i posmatrali stvarno tako crno/belo.

Edited by Ruxin
Link to comment

Dinamika igre, pre svega, zavisi od rivala na terenu i kriterijuma sudjenja. Izmedju utakmice visokog ritma gde jedna ili dve sudijske greske odluce pobednika i "seckane" utakmice gde sudjenje ne utice na krajnji ishod, uvek biram ovo drugo.

Irci bi voleli da se VAR koristio u nedavnim kvalifikacionim utakmicama protiv Svajcarske, Englezi bi voleli da se koristio 1986 protiv Argentine, ja bih voleo da se koristio 1982 protiv Spanije.

Lepo je pratiti Calcio ove sezone u kojem nema utakmica gde su sudijske greske resile pobednika, a ne mislim da je sama igra i pracenje iste nesto bitno devalviralo u odnosu na prethodnu sezonu.

Link to comment

Eto, mrdja reko, aj razlaz :)

 

Ruksine, stvarno jebote mis, kako mozes da pricas kad nisi odgledao nijednu utakmicu?

Evo ja gledam BuLi redovno, VAR mi nijednom nije zasmetao. A puno je koristio.

Link to comment

Jbm li ga, naletim na tekstove koji preteruju valjda, poput ovog. Prihvatam poraz svakako, glupo je diskutujem iz pozicije čoveka koji nije pročitao knjigu.

 

Neću pričati o VAR-u dok nam ga ne nametnu u engeskoj ili dalekobilo sad na sveckom -_-

 

 

 

edit - zapravo obično naletim na mnogo bolje tekstove, ovaj je bezbeze ali je pobrojao neke situacije koje se pretpostavljam jesu zaista izdešavale pa nek stoji  :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

 

BTW VAR is a joke and the ref should have counted that blatant offside goal for Lazio in the 5th minute of the game, it wasn't worth the 15 seconds wait to check the replay, totally ruining football.

Link to comment

 

 

BTW VAR is a joke and the ref should have counted that blatant offside goal for Lazio in the 5th minute of the game, it wasn't worth the 15 seconds wait to check the replay, totally ruining football.

Bas jbt, bolje da puste neregularni gol u 2. min (ne 5.), u startu sjebe utakmicu nego da secka (wtf) igru?!?
Link to comment

Bas jbt, bolje da puste neregularni gol u 2. min (ne 5.), u startu sjebe utakmicu nego da secka (wtf) igru?!?

Može i da se tako karikira, naravno. A moze i da se pita zašto se utakmica prekine na po 2 minuta pa se donese pogrešna odluka, kao što se dešavalo (u bundesligi jedno 5 puta).

 

Opet, korisna stvar, svakako, ali daleko od toga da je bez mana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...