Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Ruxin vežba kontriranje, i to je ok na temama gde postoji neki osnov za debatu. Ali ovde nema o čemu da se diskutujue, apsolutno su nemerljive konkretne koristi od Var, i izmišljeni subjektivni nedostaci, kao šta znam malo mi ubija draž :D

Ima i te kako o objektivnih manjkavosti, prekidi igre na po nekoliko minuta, ne baš toliko rjetko pogrešne odluke .. Sve ukupno jeste korisno, ali da je bez mana, jebiga, nije.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Plus su švabe čini mi se već stigle da smene glavnog i odgovor za pitanja VAR-a, što će reći da ljudski faktor nije baš uspešno eliminisan.

Kod Švaboa je problem bio u tome što je Krug htio uticati na VAR. Malo duža priča koja uključuje i Webbovu ribu. :D

Link to comment

Ni ja ne razumem sto bi iko pisao o komentatorima za koje svi znamo da su krs, ali sudije jbg mogu da sjebu komplet sve.

 

U suštini sam već provukao šta mislim o sudijama na početku prošle strane. Sumnjam da su gore ili bolje nego ikad, mislim da im je sad jednostavno posao pod lupom jer će svaku i najsitniju grešku uhvatiti jedna od 48 kamera, u full hd-u i supersloumoušnu. Jako zeznuto radno mesto, a fudbal brži nego ikad.

 

Ajde da ne idem u to romantičarenje kako ljudski faktor doprinosi draži™ fudbala, ali ne bih uopšte uzimao masovnu primenu VAR-a u obzir dok mi neko ne dokaže da je moguće koristiti ga potpuno transparentno i bez uticaja na flow igre.

Edited by Ruxin
Link to comment

Ne mislim da su sudije bolje ili gore nego ikad i slazem se da im je sad posao pod lupom. Ono sto jeste drugacije su dve stvari:

 

- ofsajd je neuporedivo teze odrediti golim okom sa novim pravilima

- tehnologija je sada u stanju da poboljsa fer sudjenje

 

Legitimno je i raspravljati o prekidima igre, to jeste veoma lose. Ono sa cim se ne slazem je da je "interesantno" da sudije grese.

Link to comment

Koji flow, polovina svake utakmice i onako prođe u prekidima. Ako u hokeju ne ubija flow, neće ga ubiti ni u fudbalu

 

Uopšte nema dileme da li je važnije da se situacija pravilno proceni ili da se odluka donese momentalno. A vremenom će se i Varovci uhodati i biće protočnije

Edited by levi
Link to comment

- tehnologija je sada u stanju da poboljsa fer sudjenje

Nije još uvek, ili makar nije u stanju da to uradi bez negativnih posledica po igru. Kad/ako bude verovatno ću korigovati stav.

 

Ovakav VAR kakav je sad definitivno ne bih voleo da vidim kod nas na ostrvu dogodine.

Link to comment

Koji flow, polovina svake utakmice i onako prođe u prekidima. Ako u hokeju ne ubija flow, neće ga ubiti ni u fudbalu

 

Uopšte nema dileme da li je važnije da se situacija pravilno proceni ili da se odluka donese momentalno. A vremenom će se i Varovci uhodati i biće protočnije

Ubija ga i te kako. Kad prekines utakmicu na dva minuta ili više, to je i te kako bitno. No dobro...
Link to comment

Koji flow, polovina svake utakmice i onako prođe u prekidima. Ako u hokeju ne ubija flow, neće ga ubiti ni u fudbalu

 

Hokej je sport koji je makar izuzetno brz. U fudbalu koji je prepun taktiziranja cesti prekidi jesu problem.

 

 

Nije još uvek, ili makar nije u stanju da to uradi bez negativnih posledica po igru.

 

Da li si gledao neku utakmicu sa VAR-om? Posto ne pratis ni Serie A ni Bundes.

Link to comment

Ubija ga i te kako. Kad prekines utakmicu na dva minuta ili više, to je i te kako bitno. No dobro...

 

Bese ima ona statistika po kojoj se efektivno vreme igranja sve vise smanjuje, i to bez VAR-a.

Link to comment

Hokej je sport koji je makar izuzetno brz. U fudbalu koji je prepun taktiziranja cesti prekidi jesu problem.

 

Pa ok, bejzbol je još sporiji pa i tamo ima var :)

 

U svim sportovima ga ima, i nigde ne postoji dilema da li je dobro da se ispravi sudijska greška ili ne

Link to comment

 

Da li si gledao neku utakmicu sa VAR-om? Posto ne pratis ni Serie A ni Bundes.

 

Iskreno nemam pojma, gledao sam nešto od italijana verovatno. Video sam svakako kako sistem funkcioniše u praksi, ali ne znam da li sam gledao kompletnih 90 minuta neke VARiabilne utakmice

Ali kad god naletim na nešto o tome ja pročitam/pogledam pošto mi je zanimljiva tema. Utisak mi da je eksperiment za sad daleko od uspešnog, ali dozvoljam pogrešan i da je u pitanju samo glasna manjina.

Edited by Ruxin
Link to comment

Pa ok, bejzbol je još sporiji pa i tamo ima var :)

 

U svim sportovima ga ima, i nigde ne postoji dilema da li je dobro da se ispravi sudijska greška ili ne

 

Ne znam sta da ti kazem, rekao bih da je svaki sport prica za sebe. Uostalom, sta ja znam o bejzbolu. Pretpostavljam da se tamo makar uvek nesto desava, poeni su cesti. To je vec skroz drugacija situacija...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...