Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Imaju po dva igrača na svakoj poziciji maltene osim u špicu. Po meni su dosta bolje pokriveni po pozicijama nego roma. A plus, januarski prelazni rok je tu.

Što sarri ne koristi rotaciju dovoljno, druga je stvar.

Ghoulam jeste bolji od ruija, ali ne mislim da će im biti problem u Serie A. Pri tom, Ghoulam je bio na klupi dobar dio prošle sezone. A hamsik je vjerovatno u najlošijoj sezoni u karijeri. Ne brinem se nešto posebno za njih. Jbg, 2 nerješena na 10 utakmica, vrlo vjerovatno u istoriji nisu imali tako jak start sezone

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Ulaze u kritican deo sezone u kom se Juventus zahuktava a ovamo se bezveze prica o Hamsikovom 115. i 116. golu, a vec imamo ispadanje iz LS i Juventus na bodu zaostatka. Treba im jaci fokus za ovu sezonu, napada se skudeto. Juventus i Roma imace i ozbiljne utakmice u Evropi i to do marta, pa cak mozda i aprila, sto za ove prve je rutina zadnjih sezona, Roma vec duze nije ovako gurala u Evropi, pa ce verovatno krizirati. Inter i Lacio medju prva 4 i puna kapa, ali za Napoli ponovo drugo, trece mesto i neko osvajanje kupa nece biti bas pravi rezultat.

Link to comment

Imaju po dva igrača na svakoj poziciji maltene osim u špicu. Po meni su dosta bolje pokriveni po pozicijama nego roma. A plus, januarski prelazni rok je tu.

Što sarri ne koristi rotaciju dovoljno, druga je stvar.

Ghoulam jeste bolji od ruija, ali ne mislim da će im biti problem u Serie A. Pri tom, Ghoulam je bio na klupi dobar dio prošle sezone. A hamsik je vjerovatno u najlošijoj sezoni u karijeri. Ne brinem se nešto posebno za njih. Jbg, 2 nerješena na 10 utakmica, vrlo vjerovatno u istoriji nisu imali tako jak start sezone

 

 

I Garcia je otvorio sa 10-0-0 pa znamo kako se zavrsilo. Ko se ne seca - 17 bodova iza Juvestusa. Ja se secam :dry:

 

Napoli ima jednog dobrog beka i dva uzasna za obe strane.

Rui je nikakav igrac, ma koliko Sarri njemu vec bio trener u Empoliju on sem toga sto ume da odigra brzih 1-2 u guzvi ne poseduje maltene niti jedan kvalitet, a ni za to trenutno nema samopouzdanja. Pritom je fizicki jako limitiran, izgleda kao ultrasirotinjska verzija Florenzija. Jebi ga, imao sam tu nesrecu da mi kljuje dzigericu prosle sezone.

Maggia ne treba uzimati u racunicu za ozbiljno, covek je odigrao poslednju dobru utakmicu jos kod Mazzarija i na nekoj drugoj poziciji, pritom ima gazilion godina. Mislim da ce im se slositi od rotacije ove dvojice.

 

Stoperi su koliko toliko ok, s tim da Maksimovic i Tonelli ne dobijaju nikakve minute, a Chiriches je zalutao u profesionalni fudbal. Ako ih zaobidju povrede Albiol i Koulibaly mogu fizicki da izguraju sezonu, ali da li ce ih zaobici? Ako uporedis sa Romom, nije da Roma ima nekakvu prednost cisto igracki, verovatno ni nema, ali pogledaj minute - Fazio 10 nastupa, Manolas i Jesus po 7, Moreno 5. Kad bude stani-pani mozes da ubacis tog sa klupe i on ce odraditi posao. Kako ce to isto Tonelli kada ne igra?

 

Sredina je ok, iako su prezavisni od startne trojke i rotacija im se svodi na to da Zielinski zameni Hamsika u 75-om minutu. Ali barem imaju opcije.

 

Alternative u napadu ne postoje. Ounas je njihov Iturbe, Milik je povredjen, dalje nemaju. Pritom njihova napadacka superiornost dolazi iz toga sto su bas ta tri igraca na bas te tri pozicije kliknula fenomenalno. Izbaci jednog iz racunice i moras da izmislis tocak ponovo.

 

Prednost Rome i Juventusa je sto su to sistemi takvi da su igraci zamenljiviji. Zavisi Juventus od Dybale, ali ce moci da dobija Chieva i Genoe i bez njega. Zavisi Roma od Dzeka, ali... Jebem li ga, sta, bilo bi neposteno da Schicka racunam kao opciju kada je odigrao 15 minuta za sada. Bilo bi ultranedosledno. Ali mozemo da prezivimo bez bilo koga drugog, posebno sada kada se Emerson vratio.

Link to comment
I Garcia je otvorio sa 10-0-0 pa znamo kako se zavrsilo. Ko se ne seca - 17 bodova iza Juvestusa. Ja se secam

 

To stvarno nema nikakve veze, odigrali su 10 utakmica, od toga vecinu na jako visokom nivou, imaju 2 nerjesena i ostalo pobjede. Nisu mogli da osoje titulu u Novembru kako god okrenes, niti da ostave Juve 15 bodova iza. Kako god okrenes, iz ovog prvog dijela sezone tesko da se moze naci bolji tim od Napolija. U januaru gotovo sigurno dovode jos barem jednog spica, vjerovatno i nekog za odbranu. Sta ce biti do maja ne mozemo znati, ali oni su do sad posao odradili kako treba. 

 

Najveci problem je, sto se mene tice, koriscenje Callejona. On igra maltene svaku utakmicu, bez pauze. To, i slab forma Hamsika. Ali za Hamsika imaju alternative u Zielinsko / Rogu / Diawari zavisno od toga da li Sarri hoce tehniku ili misice na sredini. Ima i za Callejona, Ounas sigurno moze da odigra nesto protiv slabijih ekipa Serie A, ali Sarri mu jos uvijek ne vjeruje, ocigledno. 

Link to comment

Ma, niko ne tvrdi da Napoli nije odigrao suludo dobro pocetak sezone, kapa dole i sve sto ide uz to, al prica je pocela od WFC-ovog lamenta. Za koji ja smatram da je krajnje opravdan, ubedjen sam da nema sanse da izguraju celu sezonu na ovaj nacin. Sto ce sigurno biti pogubno u situaciji gde 4 ili 5 ekipa ide na preko 80 bodova, a za titulu treba 90 i kusur.

 

Defanzivne sisteme je mnogo lakse odrzavati u funkciji od ofanzivnih, ako Napoli hoce da uzme scudetto (a od toga sve nanize je jbg razocarenje kada gledas odavde) onda u januaru bolje da potpise Dr Fuentesa. Pogledaj koliko se trose u presingu, nema sanse da im trident izgura sezonu bez povreda.

 

I ne da se ne slazem da su dublji od Rome no si me i naljutio malo :D

 

Alisson/Skorupski

 

Kolarov Emerson*

Fazio Manolas Jesus Moreno

Florenzi Peres

 

De Rossi Gonalons

Radja Strootman Pellegrini Gerson

 

Perotti Shaarawy Defrel Under

Dzeko Schick

 

Slabijih prvih 11, mnogo bolja i dublja klupa. Jedino mesto gde je Roma osetno tanja je desno krilo, ali nije da ne mozemo ako popunimo nekim drugim igracem, Gerson je zabio 2x sa te pozicije za vikend.

 

edit

* Sarri bi dao u dupe celom stadionu da ima ovoga kao alternativu na levom beku

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Za mene jeste razocarenje da ne uzmu skudeto, ali tako je svake sezone jos od Mazarija, zbog trilinga Hamsik - Lavezi - Kavani sam i poceo vise da ih pratim. Tim i klub su sazrevali i uvek je bilo sad ili nikad, to je ta sezona i tako to. Tako da su Hamsik i Madjo omaz tom vremenu, a cekanje te jedne titule (koju prvi od njih dvojice mislim da zasluzuje da podigne) mi od tad preslo u jedan od hobija... :lol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Palermo jako blizu bankrota, u minusu su 70 miliona. Uprkos tome što su prodali gomilu igrača tokom godina za velike pare.

 

Mislio sam da su u zvezdi najveći idioti, ali očigledno ne..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...