Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Možda je kod vas u US of A drugačije, ali koliko ja znam razlika između predavanja u gimnaziji i predavanja na fakultetu je neuporediva sa razlikom između treniranja 12. tima na tabeli i treniranja 14. tima na tabeli.

 

Confirmation bias je jako popularna droga, nema ko ne oseti mali bump zadovoljstva kad mu se poklopi preconceived notion (Moyes je trener za timove koji ciljaju negde 6-12 mesto) sa trenutnim stanjem stvari (Moyes trenira WHU). To samo po sebi nije problem; problem nastaje kad čovek tako silno zadovoljan krene da svaku svoju hipotezu tretira kao aksiom, ili bar čvrsto utemeljenu teoriju.

 

Moyes je vodio Everton i imao, sve u svemu, solidne rezultate sa ograničenim timom i budžetom. Punching above the weight etc.

 

Otišao je u United i tamo počeo praviti Everton od njih. Vidiću rekao da proučava Jagielku. :lol: Način na koji je hendlovao Van Persie-Rooney kombinaciju je isto bio epic fail.

 

Otišao je u Sunderland, kaša bila prevruća jer je klub bio u totalnom raspadu koji i sad traje. U West Hamu, klubu koji je ni tamo ni 'vamo, se dobro snašao.

 

Obrazac je ipak malo veći.

Link to comment

Mojes je odlican trener, ali ne i kalibar za world class klubove. Ne znam zasto Weenie ne moze da se pomiri sa tim da ne mogu svi treneri voditi sve klubove.

Jebo fudbal kad je i City poceo da zabija i kornera. Doslo zadnje vreme, sto bi rekli stari.
A Gojko em otvoreno prezire Siti, em je izgleda i navukao neku prehladu pa tesko dise-u zivotu ga odrzava gol Ozila i pomisao na Nikoljdansku trpezu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
 
Možda je kod vas u US of A drugačije, ali koliko ja znam razlika između predavanja u gimnaziji i predavanja na fakultetu je neuporediva sa razlikom između treniranja 12. tima na tabeli i treniranja 14. tima na tabeli.
 
Confirmation bias je jako popularna droga, nema ko ne oseti mali bump zadovoljstva kad mu se poklopi preconceived notion (Moyes je trener za timove koji ciljaju negde 6-12 mesto) sa trenutnim stanjem stvari (Moyes trenira WHU). To samo po sebi nije problem; problem nastaje kad čovek tako silno zadovoljan krene da svaku svoju hipotezu tretira kao aksiom, ili bar čvrsto utemeljenu teoriju.

Ништа те нисам схватио. Мојесара је показао на може да се избори са захтевима у Јунајтеду и Сандерленду који су потпуно различити једи од других, а сасим пристојно функционише у Евертону. Вест Хем је тим сличног калибра и очекивања.
Иначе, Мурињо је потпуно у праву што се тиче прекршаја које Сити прави.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
2 minutes ago, ArleKino said:

To City treba da ne pravi faulove nego da pušta kontre? :huh:

Nepravda!

 

U drugim vestima rouz kupio na popustu jedan penal na svake tri materijalne povrede pravila u protivničkih 16m :(

Link to comment
Just now, gervasius twinkleminkleson said:

Jbt koliko je City bolji od ostalih. Da je englezima kompetitivnost 1 škotske...

Dugoročno će se svi zahvaljivati pepu što je ubzao razvoj fudbala na ostrvu za nekih 20 godina, ali trenutno je stvarno pomalo tužno.

Link to comment
To City treba da ne pravi faulove nego da pušta kontre? :huh:

Не него то треба да се санкционише.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
6 minutes ago, John Coltrane said:

Mojes je odlican trener, ali ne i kalibar za world class klubove. Ne znam zasto Weenie ne moze da se pomiri sa tim da ne mogu svi treneri voditi sve klubove.

 

1 minute ago, porucnik vasic said:

Ништа те нисам схватио. Мојесара је показао на може да се избори са захтевима у Јунајтеду и Сандерленду који су потпуно различити једи од других, а сасим пристојно функционише у Евертону. Вест Хем је тим сличног калибра и очекивања.

 

Šta vam je, nemam ja iluziju da su svi treneri sveta isti, da svako može da trenira svaki klub podjednako uspešno. Postoji gradacija kvaliteta kao i na gotovo svakom drugom poslu - dobri se obično pokažu dobro, slabiji se obično pokažu slabo, osrednji se obično pokažu meh.

 

Smeta mi to intuitivno poistovećenje trenera sa rangom kluba koji je prethodno trenirao, pa još apsurdno precizno definisano. Uspešan trenerski mandat zavisi od milion i jednog faktora, stvari se nekad poklope, nekad se ne poklope. Ali neee, ko je uspeo u Atletiku a fejlovao u Realu, taj ima neku imanentnu karakteristiku duboko u sebi koja ga čini savšrenim za timove oko trećeg-četvrtog mesta, dočim je vođenje tima sa prvog-drugog mesta ipak a whole new ballgame.

 

Kao što rekoh, ljudska je potreba hvatati se za razne slamke u potrazi za smislom, za pravilnošću, za jednostavnim i lako razumljivim konstantama u igri koju pratimo. Lovac se kreće samo dijagonalno, top horizontalno ili vertikalno, Murinjo je trener za velike klubove, Pulis za male, Mojes za srednje, ne živimo uopšte u divljem i nepouzdanom haosu, sve ima svoje predodređeno mesto, za neke je to 4-9, za neke 6-12, kako kome bog da.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...