Jump to content

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

A da vam voljeni savez ukine besmislena kup takmičenja? Barem ono drugo.

 

Ne igraju se kvalifikacije u sredu između dva premijerligaška vikenda, već su to sedmice oslobođene klupskih obaveza. Dakle šanse za povrede su jednake kao i bilo kog drugog vikenda, štaviše ritam liga - LŠ - liga u 6 dana je sigurno daleko gori.

 

 

No na stranu sve to jasno je da je reprezentativni fudbal u strahovitom padu, očajan kvalitet na gotovo svim utakmicama. I tako je već čitavu deceniju jedino su neki kvalitet pokazivale Španija i Nemačka jer igračima koji se dobro poznaju nije bio problem preslikati igru iz Barse i Bajerna u repstaciju. Kad ni toga ne bude zavladaće totalno mediokritetstvo

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Mozda, ali je Svetsko prvenstvo najgledaniji sportski dogadjaj u galaksiji.

 

A i nisi odgovorio kako mislis da to moze da se izvede ako imas problem da bi klupska sezona svake druge godine bila nuzno kraca. To je nemoguce izvesti.

 

 

koji je ovo rezon? kad završi prvenstvo aj svi u kvale sabijene u mesec-dva i odma zatim u novo prvenstvo? i onda se niko neće povrediti?

 

wtf?

 

Da, sezone bi se ranije završavale (ne bi bile kraće) jer ne bi bilo ovih pauza. I sa tih nekoliko utakmica iz kvalifikacija, raspoređenih u te dve godine, bi opet imali letnju pauzu iste dužine kao i do sada. To mu dođe recimo po pet utakmica posle svake klupske sezone i eto.

 

I valjda je jasno da je razlika ako se neko povredi u sred sezone i na kraju sezone, jelte.

Link to comment

A da vam voljeni savez ukine besmislena kup takmičenja? Barem ono drugo.

 

 

Slažem se, LK je gotovo besmislen kao prijateljske međunarodne u sred sezone.

Link to comment

A sad se inače povređuju jer ih dušmani teraju da odigraju 2 tekme u 10 dana što je na klupskom nivou nezamislivo

 

Ali klubovi su ti koji ih plaćaju i od kojih oni žive. 

Link to comment

Da, sezone bi se ranije završavale (ne bi bile kraće) jer ne bi bilo ovih pauza. I sa tih nekoliko utakmica iz kvalifikacija, raspoređenih u te dve godine, bi opet imali letnju pauzu iste dužine kao i do sada. To mu dođe recimo po pet utakmica posle svake klupske sezone i eto.

 

I valjda je jasno da je razlika ako se neko povredi u sred sezone i na kraju sezone, jelte.

 

Postoji jos jedan problem - ucesnici ne smeju biti poznati tek u junu.

 

Uostalom, meni su kvalifikacije sto puta zanimljivije od predvidive, dugacke i dosadne grupne faze LS koju ne gledam bas nikad. Svakom svoje...

Link to comment

No na stranu sve to jasno je da je reprezentativni fudbal u strahovitom padu, očajan kvalitet na gotovo svim utakmicama. I tako je već čitavu deceniju jedino su neki kvalitet pokazivale Španija i Nemačka jer igračima koji se dobro poznaju nije bio problem preslikati igru iz Barse i Bajerna u repstaciju. Kad ni toga ne bude zavladaće totalno mediokritetstvo

 

Ovo ti slabo ima smisla. Ako je reprezentativni fudbal u padu, pa jos strahovitom, u nista manjem padu bi morao da se nalazi i klupski fudbal. Isti igraci igraju i tamo i ovamo.

 

Meni je reprezentativni fudbal kudikamo zanimljiviji od recimo evropskih takmicenja jer je mnogo vise nepredvidiv i ujednacen.

 

Link to comment

Pa nije tačno, reprezentacije su užasno spore i neuigrane, naspram vrhunskih klubova. Gledanje Francuske Argentine Brazila a o nekoj tamo Ukrajini ili Srbiji da ne pričamo, pravo je mučenje.

 

Razumljiv proces, klupski ritam uzima danak, igrači u reprezentacijama se smenjuju ko na traci i nemaš vremena nikakav sastav da uigraš

Edited by dillinger
Link to comment

Ali klubovi su ti koji ih plaćaju i od kojih oni žive. 

 

Pa verujem da postoji i soliidan broj koji bi bez reprezentacije sad dosta gore živeli.

 

Ne znam uopšte šta je tvoj argument iskreno. Sistem koji si predložio je gori u svakom pogledu, ali eto osigurava da se igrači u toku sezonu povređuju isključivo igrajuči za klub. Oke valjda bi tebi bilo lakše da se sadio sad skrljao u melvudu, ali to nije dovoljno dobar razlog...

Edited by Ruxin
Link to comment

Не прди.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Поручниче, бојим се да су у праву сви што кажу да је систем са репрезентацијама анахрон. Нема тржишне логике да клубови плаћају стотине милиона евра за неке момке који онда играју у репрезентацији за џ. Најчешће ни неки патриотизам ту не постоји, него су утакмице репрезентације само пијаце. Уосталом, ено га Едуардо што је играо у Хрватској или сви њему слични. Какве то везе са мозгом има?

 

Код нас је већ генерацијама традиција да разни агенти убацују своје пулене и избацују конкуренцију. Је л’ Фаљи Рамадани неки патриота? Шта њега и њему сличне вози осим кинте? И онда ми, као, нешто скачемо и нервирамо се и радујемо се, а они фрит-фрит-фрит и сјебавају успут цео концепт примењујући пословне стандарде на нешто што би требало да је част и не знам шта не.

 

Или, ако ће ти бити лакше: на репрезентације се пале они којима је то ново искуство, а нама што смо играли квалификације против аријевског тима које су предводили лево крило Веда и десно крило Упанишада, нама би требало да је досадило. 

 

Моја номинација за начин квалификација је фантази: направи се тим од свих репрезентативаца што играју по разним лигама, национални селектор одреди првих једанаест, ови скупе бодове и вози. Сваке четири године се нађе десетак најбољих, гледамо фудбал лети и ћао.  

Link to comment

Postoji jos jedan problem - ucesnici ne smeju biti poznati tek u junu.

 

Uostalom, meni su kvalifikacije sto puta zanimljivije od predvidive, dugacke i dosadne grupne faze LS koju ne gledam bas nikad. Svakom svoje...

 

siguran sam da bi moglo da se nađe rešenje i za to

 

a slažem se za LŠ, dosadna je do eliminacione faze

Link to comment

Da, sezone bi se ranije završavale (ne bi bile kraće) jer ne bi bilo ovih pauza. I sa tih nekoliko utakmica iz kvalifikacija, raspoređenih u te dve godine, bi opet imali letnju pauzu iste dužine kao i do sada. To mu dođe recimo po pet utakmica posle svake klupske sezone i eto.

 

I valjda je jasno da je razlika ako se neko povredi u sred sezone i na kraju sezone, jelte.

 

To bi pilo vode u slucaju da klubovi ne idu (vec pocetkom i sredinom jula)  na turneje po raznim Amerikama i Kinama gde igraju prijateljske tekme u zelji da zgrnu jos vise novca i podignu popularnost. Mogu misliti nivo forme i kurcobolje u vrelim junskim danima.

Link to comment

Pa verujem da postoji i soliidan broj koji bi bez reprezentacije sad dosta gore živeli.

 

Ne znam uopšte šta je tvoj argument iskreno. Sistem koji si predložio je gori u svakom pogledu, ali eto osigurava da se igrači u toku sezonu povređuju isključivo igrajuči za klub. Oke valjda bi tebi bilo lakše da se sadio sad skrljao u melvudu, ali to nije dovoljno dobar razlog...

 

Da, slažem se da reprezentacije imaju uticaja na prodaju igrača, ali to i dalje ne znači da je sistem dobar.

 

Ovo boldovano je i poenta, jebe mi se i za reprezentacije Senegala i Brazila i Egipta i mene zanima tu samo klub. Naravno da je dovoljno dobar razlog jer, vratiću se na pomenuto, plaća ga klub, on živi bogato od kluba, ne od reprezentacije. Arle je imao savršeno poređenje, to je kao da ti uzmu auto, pa ga razbiju, a ti si taj koji plaća gorivo, popravak, registraciju, održavanje... i onda ga opet uzmu kada to požele. Naravno da ćeš da se smoriš ako sam slupaš auto, ali nije isto kao da ti ja uzmem auto, vratim ti ga slupanog i boli me dupe što je tebi neupotrebljiv.

Link to comment

Pa nije tačno, reprezentacije su užasno spore i neuigrane, naspram vrhunskih klubova. Gledanje Francuske Argentine Brazila a o nekoj tamo Ukrajini ili Srbiji da ne pričamo, pravo je mučenje.

 

Razumljiv proces, klupski ritam uzima danak, igrači u reprezentacijama se smenjuju ko na traci i nemaš vremena nikakav sastav da uigraš

Ne mislim da su reprezentacije spore i neuigrane. Utakmice u grupnoj fazi SP i EP su najcesce odlicno gledalacko iskustvo, i mnogi timovi igraju i pozrtvovan i takticki pismen fudbal. Problem nastaje u eliminacionoj fazi kad se vecina zatvori i ceka penale jer je ulog preveliki. Edited by Meazza
Link to comment

Ukinuti Liga-kup? Odmah potpisujem.

 

Ukinuti repstativni fudbal? Ako ne dodje do neke normalne reforme - odmah potpisujem.

 

Nije se Hrvatska imala sta zaliti za Eduarda, zaposlenika Arsenala, nego se Arsenal imao razloga zaliti za, recimo, lom Van Persieja protiv Italije u prijateljskoj 2010. Van Persie je bio zaposlenik Arsenala. Uzmes moj auto, slupas ga, ja ga popravljam, lakiram, odrzavam, sipam gorivo, placam registraciju...a onda ti dodjes ponovo i uzmes auto kad hoces.

 

Elem, zato je ovo MVukoticevo pitanje glupo do bola.

 

Klupski nogomet je dozivio reformu (da li zbog slucajeva Foe i Feher, nemam pojma) 2003. kad je Liga prvaka skracena za 4 utakmice. Reprezentativni fudbal se u medjuvremeno prosirio (EP sa 24 ucesnika, kvalifikacije sa najmanje 10 utakmica i slicno).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...