Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

u engleskoj klubovi nemaju izlazne klauzule.

opcija otimanje nije moguca...  :fantom:

 

Ne mora niko da se otima, npr. ako PSŽ opet izduva za CL, može sledeće godine da im padne na pamet da im treba apgrejd na sredini. Izađu i javno kažu da bi vrlo hteli Pogbu i napomenu da su spremni da mu daju Nejmarovu platu (~1.2M evra nedeljno), ponude 200 miliona. Junajted odbije naravno. Onda će ili da mu daju približne pare, što će im napraviti totalni haos u platnoj strukturi, ili će imati nezadovoljnog igrača. Ove Nejmarove gluposti o projektu, CL, i slično veze sa mozgom nemaju, dobio je dva puta veću platu i bog te pita koliki bonus na ruke da potpiše, sve se na to svodi.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Ne mora niko da se otima, npr. ako PSŽ opet izduva za CL, može sledeće godine da im padne na pamet da im treba apgrejd na sredini. Izađu i javno kažu da bi vrlo hteli Pogbu i napomenu da su spremni da mu daju Nejmarovu platu (~1.2M evra nedeljno), ponude 200 miliona. Junajted odbije naravno. Onda će ili da mu daju približne pare, što će im napraviti totalni haos u platnoj strukturi, ili će imati nezadovoljnog igrača. Ove Nejmarove gluposti o projektu, CL, i slično veze sa mozgom nemaju, dobio je dva puta veću platu i bog te pita koliki bonus na ruke da potpiše, sve se na to svodi.

scumsi su vec bili u takvoj situaciji sa ddg-om... :fantom: gde je sad ddg i dal je nezadovoljan?

Link to comment

scumsi su vec bili u takvoj situaciji sa ddg-om... :fantom: gde je sad ddg i dal je nezadovoljan?

 

Pretpostavljam da je De Gea na oko 150K nedeljno, jer mu Real ponudio 600K? Ljudima izmiče da ako FFP ne uspe, a ide ka tome izgleda, sa šeicima niko neće moći da se nosi.

Link to comment

ma to stoji. i ja bih vise voleo da se miljarde koje se godisnje sprcaju u fudbal uloze u neke plemenitije stvari ali previse je mino raiola i sepp blattera koji se ne bi slozili sa nama. zadovoljniji su kad izmedju sebe dele milijarde nego milione...  :fantom:

Link to comment

Ljudima izmiče da ako FFP ne uspe, a ide ka tome izgleda, sa šeicima niko neće moći da se nosi.

To je da je ffp ikad služio kao anti-šeička mera je uglavnom zabluda. Osnova ideja je bila da se onemogući sirotinji samouništavanje zaduživanjem preko svojih mogućnosti, što jeste bio ozbiljan problem jedno vreme (parma, qpr, itd).

 

Ne znam da li je uefa ikad donosila mere usmerene prvenstveno protiv sugar daddy-a, ali plašim se bi se da se odgovor nazire.

Link to comment

To je da je ffp ikad služio kao anti-šeička mera je uglavnom zabluda. Osnova ideja je bila da se onemogući sirotinji samouništavanje zaduživanjem preko svojih mogućnosti, što jeste bio ozbiljan problem jedno vreme (parma, qpr, itd).

 

Ne znam da li je uefa ikad donosila mere usmerene prvenstveno protiv sugar daddy-a, ali plašim se bi se da se odgovor nazire.

 

Bilo je sigurno nešto o sponzorskim ugovorima povezanih firmi, i da se generano proveravaju sponzorstva tipa plaća Katar 300M godišnje pa se kao svode na neku realnu tržišnu vrednost s kojom se posle barata u obaveznoj reviziji.

Link to comment

Bilo je sigurno nešto o sponzorskim ugovorima povezanih firmi, i da se generano proveravaju sponzorstva tipa plaća Katar 300M godišnje pa se kao svode na neku realnu tržišnu vrednost s kojom se posle barata u obaveznoj reviziji.

 

Pa da, ali ne plaća Katar, kao i što ne plaćaju UAE veliki deo. Nego iskoriste svoje političke veze da neka firma, tj mnogo firmi, koje su u vezama sa njima za koje se izlomiš da ih provališ, svi plate po malo (ili malo više) i tako dobiješ neka sumanuta sponzorstva, ali na papiru je sve čisto. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa da, ali ne plaća Katar, kao i što ne plaćaju UAE veliki deo. Nego iskoriste svoje političke veze da neka firma, tj mnogo firmi, koje su u vezama sa njima za koje se izlomiš da ih provališ, svi plate po malo (ili malo više) i tako dobiješ neka sumanuta sponzorstva, ali na papiru je sve čisto. 

 

Jasno je od starta bilo da će to da se izvrdava na svaki mogući način, samo sam odgovorio Ruxinu da je ipak teorijski trebalo da se bavi i sa "šeicima"...

 

"The agreement, which is understood to be back-dated to 2012, is due to increase incrementally on a year-by-year basis to the extent that it will be worth the €200m figure by 2016."

 

btw. ovo je otvoreno potpuno, niko se nije ni trudio da krije.

Edited by Deco
Link to comment

Jasno je od starta bilo da će to da se izvrdava na svaki mogući način, samo sam odgovorio Ruxinu da je ipak teorijski trebalo da se bavi i sa "šeicima"...

 

"The agreement, which is understood to be back-dated to 2012, is due to increase incrementally on a year-by-year basis to the extent that it will be worth the €200m figure by 2016."

 

btw. ovo je otvoreno potpuno, niko se nije ni trudio da krije.

 

dobro, oni izgleda još uvek idu "seljački"...

Edited by MancMellow
Link to comment

Iskreno ne znam ni koliko sam za borbu protiv sugar daddy-a, jer sumnjam da je bilo ko od ovih istorijski velikih takav postao bez ogromne količine privatnog ili državnog novca. Zašto klubovima danas uskratiti tu opciju?

Junajted bukvalno ne bi postojao da nije naleteo na sugar daddya početkom dvadesetog veka...ok, pre 100+ godina, ali ajde onda da vidimo do kad je tačno takva praksa bila ok? Kad smo trebali da podvučemo crtu i kažemo dosta više?

 

Ali poreklo novca i neminovnost implozije ako se ovako nastavi jesu ozbiljna sranja u najavi, svakako se nadam da oni koji treba time da se bave nisu toliko slepi da to ne vide

Edited by Ruxin
Link to comment

Iskreno ne znam ni koliko sam za borbu protiv sugar daddy-a, jer sumnjam da je bilo ko od ovih istorijski velikih takav postao bez ogromne količine privatnog ili državnog novca. Zašto klubovima danas uskratiti tu opciju?

Junajted bukvalno ne bi postojao da nije naleteo na sugar daddya početkom dvadesetog veka...ok, pre 100+ godina, ali ajde onda da vidimo do kad je tačno takva praksa bila ok? Kad smo trebali da podvučemo crtu i kažemo dosta više?

 

Ispravka: United trosi ono sto zaradi jer su skontali marketing jos u sezdesetim godinama 20.vijeka dok su, recimo, Arsenalovi mozgovi zabranjivali reklamne panoe na stadionu jer tradicija. :isuse:

 

Sto se FFP-a tice, dovoljno je reci da je Roman bio "za". U sustini, to je trebalo da bude zatvaranje kluba za one koji su vec upali na zurku, ali su Arapi uspjeli zaglaviti nogu u vratima™.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...