Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Potpuno si u pravu...siroti Kutinjo sa svojih mizernih 80 000 funti sterlinga sedmično, nema ni za osnovne potrebe. Umreće od gladi jer mu surovi robovlasnici iz Liverpula ne dozvoljavaju da se materijalno obezbedi sa 90000 funti sedmično u Barseloni. 

 

Ima 200,000 nedeljno u LFC, a koliko bi kod katalonskih secesionista imao nemam pojma :(

Link to comment

Ima 200,000 nedeljno u LFC, a koliko bi kod katalonskih secesionista imao nemam pojma :(

 

Ma ja sam lupio cifru, ali kontam da je poenta potpuno jasna. 

Link to comment

Jeste, mada je meni bliži stav koji iznosi Meazza. Neće se igrač zasititi kad dosegne određenu cifru, nema tu nekog platoa posle kog mogu sebi da kažu "OK, sad mi je stvarno dosta". Karijere su kratke, a njima se sugeriše da budu alavi do poslednjeg dana.

 

Kad bi se (nekako, magično) ukinule stimulacije™ koje agenti dobijaju pri svakom transferu, smanjio bi se kadrovski turnover za jedno 40%.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kad bi se (nekako, magično) ukinule stimulacije™ koje agenti dobijaju pri svakom transferu, smanjio bi se kadrovski turnover za jedno 40%.

 

I cijene transfera bi prestale da probijaju plafon svake godine

Link to comment

Evo ni Mane ne igra danas, Cou, Lallana, Clyne ... ovi imaju 2 ili 3 pobede uzastopno na Anfieldu, mozda nije lose i danas da pobede, pa mozda se kupi neki igrac do kraja meseca. Mnogo me nervira nesposobnost tih ljudi zaduzenih za transfere.

Link to comment

Nema smisla apelovati na igrače da budu umereni i zadovoljni činjenicom što žive bolje nego 95% stanovnika ove planete. Manje-više svako (a pogotovo neko ko od obrazovanja ima par razreda osnovne) će uzeti više para ako mu je ponuđeno, taman i da kompletno ne zna šta da radi sa parama koje u tom trenutku već prima.

 

Rešenje je ili salary cap ili ukidanje obeštećenja. Za prvo ne postoji infrastruktura, drugo će sahraniti hiljade klubova i oterati desetine hiljada igrača na rad u magacinima i lancima brze hrane. Možda bi se neko i ohrabrio da preseče™ ali svi su zadovoljni trenutnim stanjem jer svako uzima svoj deo kolača, pa dokle potraje. U međuvremenu je klubovima koji nisu iz Madrida, Pariza ili Mančestera najbolja opcija da sastavljaju rostere prevashodno od igrača koji prave razliku ali nikada neće doći na radar velikanima™, a ako ipak dođu onda lepo uzmu za njih koliko god mogu, kupe neku zamenu i to je to.

Link to comment

Da li zaista brinemo zbog jadnih mukica igraca, njihovih platica i njihovih ugrozenih prava?  :lolol:  Jedino sto mene zanima je gledalacko iskustvo i uzbudljiva takmicenja, za ostalo mi puca ona stvar. Niko nikog ne primorava da igra fudbal.

Link to comment

Elem, Barselona je redefinisala pojam 'bezobrazluk'.

 

Evo njihove ponude za Kutinja:

 

You know yesterday when we were staggered by the amount of money Barcelona had offered for Coutinho?

Well it turns out the ‘£118m’ offer wasn’t actually £118m at all – unless Coutinho turns into one of the best footballers of all time.

According to the Mirror, the actual offer guaranteed us just £82.1m- with the remaining £36.5m to be paid in add-ons depending on the Brazilian’s performance in Spain.

Here’s the stipulations that would have to be met for Liverpool to have received the full fee:

  • Coutinho winning multiple trophies in the same season
  • Winning multiple Champions League titles
  • Winning the Ballon d’Or as the world’s best player
  • Winning multiple trophies and the Ballon d’Or in the same season
  • Payment of the basic £80m fee staggered over five years

Kakav šljam.

Edited by copkillah
Link to comment

Da li zaista brinemo zbog jadnih mukica igraca, njihovih platica i njihovih ugrozenih prava?  :lolol:  Jedino sto mene zanima je gledalacko iskustvo i uzbudljiva takmicenja, za ostalo mi puca ona stvar. Niko nikog ne primorava da igra fudbal.

 

Da.

 

Ako ti gledalačko iskustvo zavisi od njihove veštine i talenta, onda je logično da oni najviše zarađuju i imaju najveća prava, a ne sumnjivi biznismeni i nesumnivi kriminalci koji se motaju oko njih i obrću milijarde na njihovom radu i talentu

Link to comment

Elem, Barselona je redefinisala pojam 'bezobrazluk'.

 

Evo njihove ponude za Kutinja:

 

 

Kakav šljam.

 

zasto sljam, vecina transfera ima neke slicne bonuse.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...