Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, ZokiAsov said:

U toj kategoriji je cenim najbolji izbor puma

 

Samo da nije 1.0 Ecoboost:

 

 

Pre nego što Valk otkaže venčanje, nije Ford jedini. Stelantisov 1.0 i 1.2 trocilindaš, (isto kaiš u ulju :isuse:) su iz prve ruke (firmina flota) još veće đubre, mnogo veće. Sa Ecoboostom smo u Fiestama i Focusima lagano izguravali 80 i 100kkm, što je bio i neki max pre vraćanja dileru/prodaje, a ova govna masovno riknjavaju na nekih 20-30kkm.

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, beeva said:

Hyundai bayon? Imao neko iskustva? 

Moje staraije dete vozi Bayona 1.4 benzin 2022. Simpatican auto, lepo ide i ima puno opreme. 

Vozio sam njegov auto par puta - lepo iskustvo :)

 

  • +1 1
Link to comment

Nikada nisam kupio polovna kola. Prvi auto u SFRJ (mada sam imao sluzbeni auto Renault 4) bio mi je "kec", novi.
Iz Japana, bio sam dopisnik Toyota Club, gde su ljudi pricali o japanskim i koreanskim kolima, koliko god da su ta kola pouzdana i ne kvare se, delova nema i postaje skupo.
Nisu se ti prodavci i serviseri u Srbiji nesto klali, cak su se i solidarisali. 

Link to comment
6 hours ago, zorglub said:

Pre nego što Valk otkaže venčanje, nije Ford jedini. Stelantisov 1.0 i 1.2 trocilindaš, (isto kaiš u ulju :isuse:) su iz prve ruke (firmina flota) još veće đubre, mnogo veće. Sa Ecoboostom smo u Fiestama i Focusima lagano izguravali 80 i 100kkm, što je bio i neki max pre vraćanja dileru/prodaje, a ova govna masovno riknjavaju na nekih 20-30kkm.

 

Misliš na PureTech 1.2? 

 

Ako je on, šta znam - evo me na 40k i nisam imao baš ni jedan jedini problem do sada. Znam da se ti kaiševi krune u ulje i da prave probleme onda, ali je mene to skroz zaobišlo za sad.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ZokiAsov said:

 

Kolko para? U toj kategoriji je cenim najbolji izbor puma, ona je nesto preko 20ak na ovim sad akcijama

 

Tu negde je i novi Captur techno mild hybrid TCe 140 (oko 22k), slabiji motor i slabija oprema ima i za 19k

Link to comment
1 hour ago, Guuundogan said:

Ja sam cak video preporuke za te francuske malisane trocilindrase da se menja ulje na 5000 km :ph34r:

 

mild hybrid TCe 140 ima 4 cilindra, 103kW, 260 Nm

Link to comment
1 hour ago, Guuundogan said:

Ja sam cak video preporuke za te francuske malisane trocilindrase da se menja ulje na 5000 km :ph34r:


Ih, kao da ce auto da stane ako ulje ne promenis posle 5,000km. To je prepruka proizvodjaca, nije obaveza, osim prvi servis. Nikada ne treba da promenis ulje, auto ce isto dobro ici.
Kada auto preprodajes ili ga dajes pod racun za novi auto, oni nadju (ne trebaju ti servisne knjizice) kako je auto bio servisiran. Onda to nesto (malo)  znaci.

Za moj prvi auto u Japanu, nov, Toyota Yaris 14,000 EUR, star 2.5 godine, servisiran po Toyota email i papirnim pozivima, dobio sa, za njega 3.5 K EUR. pod racun za sledeci nov auto.

Link to comment

Na Ladama osamdesetih su ulje mijenjalo na 5000. To liči na pokušaj da se modernim trocilindrasima produži životni vijek češćim intervalima zamjene ulja.

 

Osnovni problem tih motora su vibracije.

Link to comment
10 hours ago, BWA said:

Na Ladama osamdesetih su ulje mijenjalo na 5000

U to vreme na trzistu su bila mineralna ulja koja su brze gubila viskoznost usled zagrevanja. Takodje, preciznost u obradi metala, hilzne, klipovi, karike i radilica, je bila slabija pa je bilo vise "opiljaka" u ulju.

 

Mislim da je zamena ulja na savremenim vozilima na 5000km vise "urbana legenda", a manje stvarna potreba.

  • +1 1
Link to comment

- takumo kurosawa, bivši šef proizvodnje nisan gtr motora, ne filmski reditelj, pak savetuje zamenu ulja na svakih 5k km, po njemu za motor je bolje kupiti najjeftinije ulje i menjati ga na svakih 5k km nego skuplje i koristiti ga 10k km

- ako planirate da vozite ta kola pola miliona km, ako planirate da ih zadržite 5-6 godina ili 100-150k km onda možete menjati na većoj kilometraži, generalku će platiti naredni vlasnik :happy:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, BWA said:

To liči na pokušaj da se modernim trocilindrasima produži životni vijek češćim intervalima zamjene ulja.

 

Osnovni problem tih motora su vibracije.

 

Balansiranost im nije toliki bauk, evo lepe liste na temu.

 

Trocilindraši mogu biti pouzdani i dugovečni, npr. onaj 1.0 iz starog Charade-a, ili stari 0.8 Suzukijev koji je išao u svašta od raznih marki - ti motori ako se normalno voze i održavaju prelaze ogromne kilometraže.

 

Ovde je problem u samom dizajnu/konstrukciji. Nemam drugo objašnjenje osim da je sa namerom - muža korisnika preko servisa, planirana zastarelost i tako to.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...