Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

osijek je bio redovan clan i prve lige sfrj. uz dinamo, hajduk i rijeku najusesniji hrvatski klub tog doba, onda slede zagreb, vinkovci...

stari velez je jedan od najuspesnijih klubova sfrj, mozda i najveci mali klub. starog veleza vise nema, zrinjski igra na njegovom stadionu i vecina preostalog stanovnistva tog kraja koja je nekad bila usmerena na velez danas je na zrinjski

skendija je iz tetova, grada koji je vec imao prvoligasa u sfrj 81/82, te 81 za ulazak u prvu ligu sagradjen je i stadion i to onaj pravi fudbalski sa tribinama uz igraliste, jedna tribina natkrivena, nekad primao 15 000. iz tetova su dva sadasnja makedonska prvoligasa, drugoligas + najstariji klub makedonije

i mladost podgorica ili ofk titograd, nekadasnji redovan clan druge lige sfrj

 

poenta je da si (ste) promasili klubove. u pitanju su klubovi sa solidnom tradicijom iz vremena sfrj

ako se vec htelo naglasiti kako bi u toj zamisljenoj regionalnoj ligi bilo manje atraktivnih klubova, ima mnogo boljih primera

ali, sasvim je normalna stvar da se i manji klubovi ponekad kvalifikuju za najkvalitetnija takmicenja, desava se u svim ligama sveta

Не кажем да набројани клубови немају своју историју, мада је историја Зрињског нешто о чему се може дискутовати. Поента је: Маракана или ЈНА ће бити имати више публике него сад само за Динамо и Хајдук. Зашто би публику привлачио Жељо више од Војводине? Или Вардар више од нишког Радничког? А знамо како изгледају стадиони кад они гостују. Баш ће публика у Београду да се обрадује што им долази најстарији македонски клуб из Тетова или некадашњи редован члан друге лиге Југославије, ајде молим те. Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 iz Hrvatske (po svim kriterijumima su to Hajduk, Dinamo, Rijeka i Osijek), 4 iz Srbije (Partizan, Zvezda, Vojvodina i makar na račun stare slave Radnički N, tj neko drugi ako zasluži), 3 iz BiH (Željo, Sarajevo, Zrinjski), 2 iz Slovenije (Maribor i Olimpija), 2 iz Makedonije (Vardar i Škendija) i 1 iz CG (Budućnost). 

To je 16 klubova, i to mislim da je prava mera. Neka za prvu sezonu budu pozvani istorijski i/ili klubovi sa potencijalom, a to su ovi gore iz velikih centara, a kasnije naravno da bi ušao i neki Spal i Eibar ako to zasluže.

 

Ovo je potencijal za top 10 europskih liga. Sa druge strane, znamo kako kod nas prolazi potencijal, tako da ništa od toga.

Link to comment

Не кажем да набројани клубови немају своју историју, мада је историја Зрињског нешто о чему се може дискутовати. Поента је: Маракана или ЈНА ће бити имати више публике него сад само за Динамо и Хајдук. Зашто би публику привлачио Жељо више од Војводине? Или Вардар више од нишког Радничког? А знамо како изгледају стадиони кад они гостују. Баш ће публика у Београду да се обрадује што им долази најстарији македонски клуб из Тетова или некадашњи редован члан друге лиге Југославије, ајде молим те.

 

Privlačiće Željo više od Vojvodine zato što neće u 10 utakmica biti skor 10-0-0  za Zvezdu.

 

Znamo kakva je bila poseta na Rajku one sezone kad je Zvezda uzela titulu posle 5-6 godina. Sad bi takvih perioda bilo znatno češće.

Link to comment

4 iz Hrvatske (po svim kriterijumima su to Hajduk, Dinamo, Rijeka i Osijek), 4 iz Srbije (Partizan, Zvezda, Vojvodina i makar na račun stare slave Radnički N, tj neko drugi ako zasluži), 3 iz BiH (Željo, Sarajevo, Zrinjski), 2 iz Slovenije (Maribor i Olimpija), 2 iz Makedonije (Vardar i Škendija) i 1 iz CG (Budućnost).

To je 16 klubova, i to mislim da je prava mera. Neka za prvu sezonu budu pozvani istorijski i/ili klubovi sa potencijalom, a to su ovi gore iz velikih centara, a kasnije naravno da bi ušao i neki Spal i Eibar ako to zasluže.

 

Ovo je potencijal za top 10 europskih liga. Sa druge strane, znamo kako kod nas prolazi potencijal, tako da ništa od toga.

To bi vec bilo sigurnih 15 dobrih utakmica na marakani, plus eventualno neka evropa, i ti kao klub imas sta da ponudis ljudima, a ja kao gledalac imam sta da kupim. postojao bi razlog da dam 100 evra za sezonsku kartu, a sada takav razlog ne postoji. Verujem da su po klubovima u regionu svesni da im je to jedina sansa za razvoj i napredak, ali su spremni da se te sanse odreknu zbog sake ludaka u srbiji i hrvatskoj.

Edited by Nikodije
Link to comment

istine radi, sezonska + clanarina za Istok je 50e, a ne 100e.

 

Drugi problem je sto ni klubovi iz Slo, Hrv, CG. BiH  i Srb ne zele regionalnu ligu... cak i da zele UEFA to ne bi dozvolila jos uvek.

Link to comment

istine radi, sezonska + clanarina za Istok je 50e, a ne 100e.

 

Drugi problem je sto ni klubovi iz Slo, Hrv, CG. BiH i Srb ne zele regionalnu ligu... cak i da zele UEFA to ne bi dozvolila jos uvek.

50 evra je sada jer nemaju sta da ponude. Al ja im ne ne bih kupio sezonsku ni da je 20 evra. A kada bi se igrala reg.liga mogli bi da naplate istok komotno 100 evra, i ja bih to platio bez razmisljanja.

Link to comment

Kako nema? Pa dobio sam na poklon 50e za LE... sledece godine ce biti jos bolji tim, jos bolja infrastruktura... mozda opet uletimo u LE,... Gledanje Zelje ili Zrinjskog koji su na nivou ili ispod Cuke ili Vose, ne vidim da poboljasava kvalitet fudbala

Link to comment

Kako nema? Pa dobio sam na poklon 50e za LE... sledece godine ce biti jos bolji tim, jos bolja infrastruktura... mozda opet uletimo u LE,... Gledanje Zelje ili Zrinjskog koji su na nivou ili ispod Cuke ili Vose, ne vidim da poboljasava kvalitet fudbala

Ti kada si davao tih 50 evra ocekivao si da dajes za usranu jsl, a te utakmice ne vrede nista. Evropa je slucajno uletela, i fer je sto je klub vlasnicima sezonskih dao da gledaju i evropu. Al to je cista sreca da su usli u evropu, dogodine mozda nece. Sa regionalnom ligom ti imas siguran kvalitet koji mozes da ponudis ljudima, taman i da ne udjes u evropu. I nemoj da smarate sa tim zrinjskim i skendijom, ima tu mnogo jacih klubova. Pride zrinjski i skendija nisu iz te burazerske jsl price od koje mi je muka. Mada ne zelim opet da ulazimo u pricu o raznim neregularnostima u jsl, posto smo se vec bavili time, a ti recimo mislis da one ne postoje, i nema potrebe da se preganjamo oko toga.

Link to comment

Dao sam za bar 3 utakmice u LE, posto sam ocekivao da ce ih biti toliko i za usranu JSL...

 

Gde sam ja napisao da neregularnosti u JSL ne postoje? Ajde da diskutujemo normalno, a ne da se sluzis neistinama

Link to comment

Ni tri utakmice u le nisu bile garantovane. Mogli su i od irtisa da ispadnu, kao sto su ispali od kairata pre dve godine. Da bi postojalo opravdanje za kupovinu sezonske, mora da postoji SIGURNIH 15 dobrih utakmica u ponudi. Kao sto takva ponuda postoji u kk, pa zato tamo i kupujem sezonsku. Za fk takva ponuda ne postoji, pa zato sezonsku ne kupujem. Prosto.

Link to comment

istine radi, sezonska + clanarina za Istok je 50e, a ne 100e.

 

Drugi problem je sto ni klubovi iz Slo, Hrv, CG. BiH i Srb ne zele regionalnu ligu... cak i da zele UEFA to ne bi dozvolila jos uvek.

Итекако би дозволили када бисмо успут договорили по једног директног учесника ЛШ и ЛЕ и два тима који крећу ЛЕ од квалификација.

 

Фудбал се променио од '90/'91. године и било би више гледалаца и неупоредиво више новца. Интерес за рекламирањем је пропорционално већи када је у питању три или четири пута веће тржиште, а проценат кинте који остаје клубу је повећан чак и у том већем колачу јер неки други локални трошкови падају (агенције и други посредници на пет-шест тржишта).

 

Једини проблем је систем испадања, а и то би се дало решити локалним националним лигама, па да најслабијег представника неке земље мења првак локалне националне лиге.

 

Наравно, боље би било да се сви системи такмичења споје, па да буде меритократија, али то је већ стварно научна фантастика.

Link to comment

Ne znam zašto se porede Željo/Škendija sa Vošom/Čukom, kad je tu zapravo poređenje šta bi pre gledao Hajduk/Dinamo ili Voša/Čuka?

Željo/Sarajevo/Vardar bi gledao umesto Surdulice i Bačke.

Edited by tangodelta
Link to comment

Ni tri utakmice u le nisu bile garantovane. Mogli su i od irtisa da ispadnu, kao sto su ispali od kairata pre dve godine. Da bi postojalo opravdanje za kupovinu sezonske, mora da postoji SIGURNIH 15 dobrih utakmica u ponudi. Kao sto takva ponuda postoji u kk, pa zato tamo i kupujem sezonsku. Za fk takva ponuda ne postoji, pa zato sezonsku ne kupujem. Prosto.

 

Protiv Irtisa nisu postojale sanse da ispadnemo, ali bas nikakve. Ako si gledao utakmicu, to je bilo jasno posle pola sata. Kairat od pre 2 sezone i Irtis nisu ni za poredjenje, a kamoli za diskusiju.

 

Necu insistirati na neistini koju si napisao, ali me zaista zanima, zasto o FKCZ pises kao da je neki klub za koji ne navijas?

Link to comment

:lolol:

 

Zamisli, rezultat u sportu nije garantovan. Pa, ja sam sokiran.

Ovo je neko glupo spinovanje, ne znam cemu. Ni rezultat kkcz nije siguran, mogu sve utakmice da izgube, ali je sigurno da ce biti 25 dobrih utakmica u sezoni, u slucaju fk ne postoji garancija da ce biti dobrih utakmica mimo jednog ili dva derbija.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...