Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

Klub je demantovao vrlo brzo da je sve gotovo sa Milojevicem, ali sve ide u tom smeru

 

Inace prvi pomocnik mu je i u Grckoj bio Darko Tesovic, ex fudbaler Partizana...

Edited by Milosh76
Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valjda, Muslina, a donekle Robija...ne znam cime je Prosinecki zasluzio ovu ocenu, imao je vrlo pristojne igrace, strance posebno i uzeo je od cetiri trofeja samo jedan kup.

 

Muslin je pored domacih trofeja imao jasnu koncepciju igre i bio blizu ulaska u LS.

 

ne brojim trofeje, to mi uopste nije fokus, jer znamo kako se to ovde osvaja™. po tome bi onda 1 slavisa stojanovic bio bolji trener od robija, a to nema veze sa zivotom.

 

robi je radio u teskim uslovima, npr nisu hteli da mu dovedu stopera za kojim je kukao dugo, pa je to moralo da se krpi malim mijailovicem. mladi igraci su kod njega sjajno napredovali (lazovic, mladenovic, mijailovic, uros cosic...), stranaca je bio malo i bili su anonimusi, ali su bili dobro probrani, i ekipa je rasla vremenom. izgledalo je to jako lose pocetkom 2011. kada je dosao, a vrlo dobro u avgustu 2012. kada je otisao. najblize evropi sto je zvezda bila u poslednjih 10 godina to su oni nesrecni mecevi protiv bordoa. iako je murinjo vodio te utakmice, jasno je da je to robijeva ekipa, koja je, pride, bila fizicki vrlo spremna.

 

ok, moze se muslinu mozda izbrisati to "donekle", ali ja sam manje bio ocaran muslinovom zvezdom nego robijevom.

Link to comment

Sve stoji, jedino stranci nisu bili anonimusi, ali i onako fokus nije bio na njima nego na dobrom radu i dobrim domaćim igračima

 

pa ja se nesto ne secam da su borha i evandro bili neka narocita imena, njih je rambo iskopao i poslao. sada dolaze dosta jaca imena, ali je igra mnogo losija.

Link to comment

Slazem se sto se tice Muslina, neprikosnoveno najuspesniji Zvezdin trener od Barija naovamo.  On je jedini uspeo da osvaja titule u vreme kada je Partizan imao bolji tim i bolje igrace od Zvezde.  Svi ostali Zvezdini osvajaci titula su to uspevali u vreme Partizanovih 'interregnuma'.  Robi je cedo Zvezdinih navijaca.  On je mnogo hteo ali malo uspevao (doduse za to sto je hteo trebalo je mnogo vise vremena i mnogo vise znanja).  Imao je dobre domace igrace, nekoliko dobrih stranaca ali je imao i Stanojevica na klupi Partizana koji mu je uzimao meru isto onako kako je to Nikolic Bozovicu.  Prosinecki je, na zalost, od svih talentovanih igraca u timu najvise forsirao one prosecne, Mijailovica, Bajkovica i Mikica ("ponajobolji branic u Srbiji").

Link to comment

Kako nisu, Borja došao iz Flamenga, a Evando mladi represtativac Brazila

 

borha je valjda nominalno bio igrac flamenga, ali stalno po nekim pozajmicama, a i evandro je lutao pre zvezde. a onda u zvezdi procvetao. cak i onaj mezenga uopste nije bio los igrac

Link to comment

Slazem se sto se tice Muslina, neprikosnoveno najuspesniji Zvezdin trener od Barija naovamo.  On je jedini uspeo da osvaja titule u vreme kada je Partizan imao bolji tim i bolje igrace od Zvezde.  Svi ostali Zvezdini osvajaci titula su to uspevali u vreme Partizanovih 'interregnuma'.  Robi je cedo Zvezdinih navijaca.  On je mnogo hteo ali malo uspevao (doduse za to sto je hteo trebalo je mnogo vise vremena i mnogo vise znanja).  Imao je dobre domace igrace, nekoliko dobrih stranaca ali je imao i Stanojevica na klupi Partizana koji mu je uzimao meru isto onako kako je to Nikolic Bozovicu.  Prosinecki je, na zalost, od svih talentovanih igraca u timu najvise forsirao one prosecne, Mijailovica, Bajkovica i Mikica ("ponajobolji branic u Srbiji").

 

Muslin je 2000. uzeo titulu odlicnim igrama u prolecnom delu, dobio je i derbi na Marakani, ali je Partizan sam sebe ukopao kiksem protiv Zeleznika (tj. Vozdovca™ ;)) kod kuce i onda se raspao. Jbg, trener je bio Jesic. Sledece sezone je Zvezda vidno bila bolja ekipa, kao i 2003/04 kada se Muslin vratio na klupu, mislim da ima 3/3 u sezonama na klupi Zvezde/titulama. Bio je blizu LS protiv Dinama Kijeva, posebno u prvoj utakmici.

 

Stanojevic je bio mali Partizanov "Muslin" za Zvezdu. Potpuno je demontirao Robija, sem kukavickog revansa u Kupu 2011. kada je cuvao 2:0 iz prve utakmice. Jeste Prosinecki dobio Partizan u kupu sledece sezone i dobio (prilicno slucajno, golom u 90. minutu) derbi koji nista nije odlucivao, ali tada je trener Partizana bio raspali Grant kome je Stanojevic ostavio titulu na kraju jesenjeg dela sezone.

 

Prosinecki je radio u tesko vreme sa ozbiljnim dunsterima u klubu, ali nije bas ubedio da je bilo reci o velikom potencijalu od trenera.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Prosinecki je radio u tesko vreme sa ozbiljnim dunsterima u klubu, ali nije bas ubedio da je bilo reci o velikom potencijalu od trenera.

 

pa sad, zavisi sta uzimas kao kriterijum™ za veliki potencijal. ja sam istakao robija u vrlo slaboj ponudi zvezdinih trenera, cini mi se da je on, zajedno sa muslinom i zengom, bolji od ostalih, tj da je nesto ostalo iza njega. kao sto rekoh, zvezda iz januara 2011. i avgusta 2012. su dva sasvim razlicita tima, a to je valjda zasluga trenera. kao i vrednost pojedinaca koji su radili sa njim, a masa njih je bila pogubljena pre nego sto je on dosao, da bi onda nesto postigli u tih godinu i po.

Edited by Nikodije
Link to comment

Pa, ne kazem ja da je Robi promasaj, samo imam utisak da je ipak ostao nedorecen i da mu je uspeh delimican, pre svega zbog unapredjenja igre pojedinaca. Medjutim, Zvezdina igra uglavnom se bazirala na visokom % poseda, ali sa dosta skromnom zavrsnicom, dok je tranzicija iz napada u odbranu bila bolna tacka. Sto se tice utakmica sa Bordoom, mislim da malo gubis iz vida da Bordo u tom delu sezone nije bio najspremniji, a ipak je te utakmice vodio drugi trener, mada je tacno da ih je Prosinecki spremio do tada.

 

Meni je Prosinecki bio osvezenje u nasem fudbalu kao koncept™, ali...

Link to comment

pa ni ren nije bio najspremniji 2011., pa nas je isprasio 6:1, a vec godinu dana kasnije smo bili u stanju da prodjemo bordo da je bilo malo vise srece. ja mislim da je robijeva zvezda bila fizicki najspremnija zvezda u poslednjih mnogo godina, sa najozbiljnijim kondicionim trenerom i sa najvecim igrackim upside-om koji sam ja video, posebno kod mladih igraca (sto je za klubove sa ovih prostora jako bitno). da je ostao nedorecen, jeste, ali tesko da je on kriv za to.

Link to comment

Robi je u Zvezdu dosao da pece zanat.  Pre toga je relativno kratko bio pomocnik trenera hrvatske reprezentacije.  Imao je dobre i velike ideje ali nije uspevao da ih sprovede u delo.  Nasuprot Robiju, Slavisa Stojanovic je covek skromnijih ideja i ambicija (i sa timom skromnijeg ihrackog potencijala i gotovo bez podrske uprave), ali je uspeo da utrenira prekide koji su su donosili golove i rezultate.

Link to comment

pa ni ren nije bio najspremniji 2011., pa nas je isprasio 6:1, a vec godinu dana kasnije smo bili u stanju da prodjemo bordo da je bilo malo vise srece. ja mislim da je robijeva zvezda bila fizicki najspremnija zvezda u poslednjih mnogo godina, sa najozbiljnijim kondicionim trenerom i sa najvecim igrackim upside-om koji sam ja video, posebno kod mladih igraca (sto je za klubove sa ovih prostora jako bitno). da je ostao nedorecen, jeste, ali tesko da je on kriv za to.

 

Koliko se secam, kondicioni trener Zirojevic je dosao sa njim pocetkom 2011, pa je posle skoro godinu dana otisao. Ne secam se bas koliko je Zvezda bila kondiciono spremna u to vreme (utisak u odnosu na Partizan i nije bila nesto spremnija). Slazem se sa Dimitrijem, Stojanovic je bio takticki daleko spretniji trener od Prosineckog, a niti mi je njegova  Zvezda delovala inferiorno na nivou fizicke spreme, dok je igracki imao skromniji sastav.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

To što je bilo do trenera, Robi je sproveo u delo. Ostao je nedorečen jer su ga džukele oterale iz kluba

 

Slaviša je imao drim tim za uslove kaljuge, a dosta je završavala i logistika™, koja nije postojala u vreme Prosinečkog

Link to comment

imam velike rezerve spram te stojanoviceve titule i nacina na koji je osvojena, pa nesto tu sezonu ne uzimam narocito ozbiljno, niti bih rekao da je iza te ekipe ostalo nesto vredno, osim, eto, te titule, niti se igrao neki poseban fudbal, mladih nije bilo nigde...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...