Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

djurovski je godinama saradjivao sa piksijem, pa makar da je svo to vreme samo sedeo pored njega i otvarao mu flasice s vodom, o fudbalu je naucio vise nego svi ovi batadjoristi zajedno. ne znam kakav je ovaj zabar, al tamo se ozbiljniji fudbal igra u trecoj ligi nego kod nas u prvoj, pa bih jedino njega (uz djurovskog) uzeo u razmatranje: da se ja nesto pitam, kao sto se ne pitam...

 

Daj bre ne zezaj... Cuj bio pomocnik... Bio je pomocnik, pa je probao da bude prvi trener i ne zna se gde je bio gori i gde je brze stizao do otkaza. Bukvalno nigde se nije zadrzao duze od par meseci sem u repki Makedonije jer ciklus traje malo duze. 

 

Ne razumem tu famu da ce igrac biti dobar trener ako je bio dobar igrac. To je ko da uzmes Pipa Inzagija i stavis ga da igra stopera pod parolom - bio je odlican spic, zna fudbala vise nego svi mi ovde zajedno... Koliko vrhunskih igraca je dobilo priliku da budu treneri i na otm mestu su kurton na kvadrat. Ima i izuzetaka, ali takvi poput Simeonea, Pepa, Enrikea, pa i Zidana, uglavnom odmah pokazu da li imaju slifa ili ne, a ne desi se cudo da u 55. godini prvi put nesto i naprave... 

 

Biti trener znaci ucenje, rad, i konstantno usavrsavanje, a kod nasih trenera se praksa uglavnom svodi na sedenje u kafani sa starijim kolegama i prisecanje kako su to nekad radili njihovi slavni preci...

 

Bole je veliki Zvezdas, bio dobar fudbaler, los je trener i to je to. 

Edited by adasevic
Link to comment

Živa opet zaboravljen, o tugo jesenja

 

Mita vam je najbolji SD još od Ilije Ivića, samo ne znam kako misli da radi pored dr Terzića

Link to comment

Kako je moglo da bude dobro je. Dva normalna lika umesto Bože i Blaže

 

Da li je to dovoljno dobro za našu kaljugu, ne bih znao za sada -_-

Link to comment

OFK Zvezda. 

 

Da li je Milojevic dobar trebner i Mrkela dobar SD ne mogu da cenim jer se u te struke ne razumem.  Secam se da je Mrkela vec jednom bio u Zvezdi u svojstvu nekakvog rukovodioca (direktor omladinske skole ili tako nesto) pa onda otisao bez mnogo uspeha/neuspeha.  Uostalom, tako je bilo sa svim prethodnim rukovodiocima i prethodnim trenerima.  U postojecem sistemu u domacem fudbalu i stanju u kome se nalazi FKCZ, tesko je biti uspesan i neuspesan jer ne postoje kriterijumi ni za jedno ni za drugo. Jedini kriterijumi su emocije, ostrascenost i nadri-znanje. Sve prethodne epizode sa miljenicima (Prosinecki, Zenga, Bozovic), osporavanima (Jankovic, Dostanic, Pizon) i onima sa pedigreom (Bajevic, Zeman) uvek su se zavrsavale brzo i manje-vise isto, uz vise psovki i pomalo suza.  Neko je usput grabnuo titulu, neko kup, neko ni jedno ni drugo, ali klub u celini je uvek pravio korak unazad sto se tice kvaliteta ige, kvaliteta igraca i kvaliteta prikazanog fudbala. 

Link to comment

S tim sto jos uvjek ni Milojevic ni Karbone ni ovi sto se pominju nisu bolji treneri od njega.

 

Po kom osnovu? Jedino ako mu racunas duplu krunu, a Miloje ima samo kup :D

 

Bosko je i bolji pomocnik :)

Link to comment

OFK Zvezda. 

 

Da li je Milojevic dobar trebner i Mrkela dobar SD ne mogu da cenim jer se u te struke ne razumem.  Secam se da je Mrkela vec jednom bio u Zvezdi u svojstvu nekakvog rukovodioca (direktor omladinske skole ili tako nesto) pa onda otisao bez mnogo uspeha/neuspeha.  Uostalom, tako je bilo sa svim prethodnim rukovodiocima i prethodnim trenerima.  U postojecem sistemu u domacem fudbalu i stanju u kome se nalazi FKCZ, tesko je biti uspesan i neuspesan jer ne postoje kriterijumi ni za jedno ni za drugo. Jedini kriterijumi su emocije, ostrascenost i nadri-znanje. Sve prethodne epizode sa miljenicima (Prosinecki, Zenga, Bozovic), osporavanima (Jankovic, Dostanic, Pizon) i onima sa pedigreom (Bajevic, Zeman) uvek su se zavrsavale brzo i manje-vise isto, uz vise psovki i pomalo suza.  Neko je usput grabnuo titulu, neko kup, neko ni jedno ni drugo, ali klub u celini je uvek pravio korak unazad sto se tice kvaliteta ige, kvaliteta igraca i kvaliteta prikazanog fudbala. 

 

postoje kriterijumi i ovoj kaljuzi. uspesnost u takmicarskim utakmicama (evropa, partizan), nacin igre tima, napredak igraca  kod trenera, posebno sposobnost trenera da istrpi mladog igraca i da od njega napravi realan kvalitet.

 

po tim kriterijumima, izdvojio bih robija, zengu i donekle muslina kao uspesne trenere u poslednjih cetvrt veka, a svi ostali su neuspesni. naravno, nisu svi imali jednake uslove za rad, ali dobar trener ce i u losim uslovima ostaviti pecat, kao sto je to robi uspeo.

Link to comment

Znam da vi mislite da postoje (kriterijumi) i da verujete da ste za njih merodavni.

 

kriterijumska komisija koja je nadlezna da propisuje kriterijume jos se nije sastala da prodiskutuje o kriterijumima za uspesnost zvezdinih trenera, a ja sam naveo neke svoje kriterijume koji mi se cine sasvim logicnim. naravno, vi mozete da zamaglite stvar kako bi se tu nesto mistifikovalo, ali ne vidim potrebu za tim.

Edited by Nikodije
Link to comment

postoje kriterijumi i ovoj kaljuzi. uspesnost u takmicarskim utakmicama (evropa, partizan), nacin igre tima, napredak igraca  kod trenera, posebno sposobnost trenera da istrpi mladog igraca i da od njega napravi realan kvalitet.

 

po tim kriterijumima, izdvojio bih robija, zengu i donekle muslina kao uspesne trenere u poslednjih cetvrt veka, a svi ostali su neuspesni. naravno, nisu svi imali jednake uslove za rad, ali dobar trener ce i u losim uslovima ostaviti pecat, kao sto je to robi uspeo.

 

Valjda, Muslina, a donekle Robija...ne znam cime je Prosinecki zasluzio ovu ocenu, imao je vrlo pristojne igrace, strance posebno i uzeo je od cetiri trofeja samo jedan kup. Kopiranje tikatake ne znaci i "ostaviti pecat".

 

Muslin je pored domacih trofeja imao jasnu koncepciju igre i bio blizu ulaska u LS.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...