Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

Наравно, еталон поштења и демократије. Сигурно су питали савезе да благослове рад ових љигаваца, којима како капирам смета Кнез Лазар, Принцип, Душан и чињеница да нам је окупиран део територије.

 

Pitao si ko je dao mandat, odgovor je jasan: UEFA. Ako se klubovima ne sviđaju njihova pravila i ako je to toliko problematična organizacija (nisam preterani ljubitelj iste, ali su srpski fudbalski savez i srpski fudbalski klubovi otprilike poslednji koji imaju pravo da drugima nešto sole pamet po tom pitanju), mogu i da ne učestvuju.

 

A za bold, umesto da ,,kapiraš" mogao bi da pročitaš ceo tekst:

 

 

Minutes before kickoff on Thursday, for example, Partizan’s ultras unveiled an enormous graphic banner depicting Lazar Hrebeljanovic, a Serbian ruler who was killed in 1389 in the Battle of Kosovo while fighting an invading Ottoman army. As it fluttered across the stands, the fans belted out an old Serbian war march.
 
It was the sort of abstruse display that reinforced the value of observers who possess expertise in local politics, history and culture. The observer determined that while the display was clearly meant to provoke the Albanians, it did not cross the threshold of discrimination.
 
“It’s provocative, but if it’s not amplified by a further message, then it’s not enough,” Pavel Klymenko, the coordinator of Fare’s observer program, said of the banner. “We can report what we think things mean, but in strictly legal terms, we have to prove what the intention was, what the motive was, how the victims were affected.”

 

Pazi, i meni je inicijalna reakcija na ovu priču bila negativna, ali nakon čitanja teksta mislim da je cela stvar OK: niti to oni rade na svoju ruku, niti je stvar arbitrarna, niti su previše ,,široki" sa definicijom neprihvatljivog ponašanja, naprotiv.

Link to comment

Како бих ти рекао, откако постоји навијање у свет( а знамо да га макар има организованог од Констанитнопоља), оно је политичко. Није конзумеристичко срање, где се сви добро забаљамо, купујемо мајице и прескупо, а лоше пиво. Ако им политика толико смета могли би одмах да угасе Селтик,Барселону, Атлетик, Палмериас...Да сведемо све на безличне америчке франшизе што се селе из града у град.

едит: Не постоје зли левичари је ли тако?

 

Ovaj, opet iz teksta:

 

 

The fruits of this principle of deterrence were on view Thursday night. The Partizan ultras yelled the phrase “Kosovo is Serbia!” repeatedly, at one point engaging the entire stadium in a booming, call-and-response rendition of the chant. But this, too, was deemed within the bounds of acceptability, as it was seen to fall within the realm of political expression. Otherwise, there was nothing. Partizan scored in each half, the minutes ticked off the clock, and the observer seemed slightly dumbfounded, and a bit delighted, that no incidents occurred.
 
At the final whistle, the crowd detonated a euphoric shout, and the home players left the field to joyous singing and applause. Minutes later, they reappeared, half-undressed, and waved their arms around as the fans continued to sing. It was an affecting tableau, and the Fare observer looked content.
 
“Look at them,” he said. “This is perfect. This is what we want.”
 
Upon leaving the stadium he sent a text message to the UEFA delegate he had called that afternoon. “Dear Delegate, there were no incidents to report,” the observer wrote. “Thank you for your cooperation.”

 

Dakle nije problem u političkim porukama na tribinama, nije problem skandirati ,,Kosovo je Srbija". Zabranjeno je ubi zakolji i slično. I na kraju zaključak u tekstu je da posmatrač iz Fare-a poslao izveštaj u kome je napisao da je sve bilo u redu i da nema šta da se zameri ponašanju navijača. Dakle nije problem ni Knez Lazar, ni Kosovo je Srbija, ni ništa.

Link to comment

da

Borota!!

jel njemu jedno vreme zamena bio Zalad?

sad sam se setio Mladinića.Biće Mladinić! pade mi na pamet taj naš splićanin

Đelmaš me izgledom podsećao na Šustera iz nemačke reprezentacije

..

Link to comment

da, zalad je nešto mlađi od pitera

 

 

tri brata đelmaša, mika automobilista, raša bubnjar yu grupe i miloš

mene miloš nervirao jer je stalno šutirao panjenjke, a moj ga ćale zvao mrtvak jer je po njemu bio indolentan čekao loptu uz aut pa dribling i centaršut i to je bilo sve od njega

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

on beše vihorno krilo?

daa

kao da je preskakao prepone..

a Smajić?

on je bio umjetnik

Varga i Živković su bili gotiva. i Stevanović

a jedan od težih trenutaka kad su me ubacili u neki autobus i sad pregled prvenstva na radiju a Rojević dao autogol glavom i bio je neki šaljivdžija komentator i nešto je rekao da se ovom pokvario žiroskop a i meni bilo smešno na tren ali miško je bio enemi i odma sam se namrštio i ćutao do kraja..a Rojević bio smešan ko neki vodnik iz jna..

Link to comment

da, zalad je nešto mlađi od pitera

 

 

tri brata đelmaša, mika automobilista, raša bubnjar yu grupe i miloš

mene miloš nervirao jer je stalno šutirao panjenjke, a moj ga ćale zvao mrtvak jer je po njemu bio indolentan čekao loptu uz aut pa dribling i centaršut i to je bilo sve od njega

 

Moj ćale Sašu Ilića zove mrtvak.

Link to comment

da, zalad je nešto mlađi od pitera

 

 

tri brata đelmaša, mika automobilista, raša bubnjar yu grupe i miloš

mene miloš nervirao jer je stalno šutirao panjenjke, a moj ga ćale zvao mrtvak jer je po njemu bio indolentan čekao loptu uz aut pa dribling i centaršut i to je bilo sve od njega

 

Uvek u uglu gde je hladovina: 'Nije loše, Miloše...'

 

Mika i Raša su rođena braća, a Miloš im je burazer od strica. U Partizan je došao iz podmlatka OFK u kom je igrao sa Mitom Mrkelom, Majstorovićem, Krkićem, Zelenovićem, Zekićem, itd. U Beogradu je, video sam ga, pre mesec-dva. Izgleda kao pre 35 godina, poređenje sa Šusterom stoji.

Link to comment
  • teacher locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...