Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

Nisi u pravu, aut mora da izvede ekipa za koju je dosudjen.

 

Ne mora, aut je jedini prekid koji može da se dodeli protivničkoj ekipi. Tačno je nabrojano u kojim situacijama se daje žuti karton prilikom izvođenja auta, i odugovlačenje sa izvođenjem nije navedeno, nego stoji - u svim ostalim situacijama dodeljuje se aut za protivničku ekipu. Bar u pravilim koje sam ja gledao. Ako ima neko novije izdanje u el formi, c/p-stujte

 

Kao što je eksplicitno navedeno u kojim slučajevima se daje žuti karton za odugovlačenje, i nije navedeno izvođenje auta. Možda je propust u pravilima, ali sudija mora da sudi po knjizi. I mora da procenjuje celu situaciju i tok utakmice, a ne da traži rzlog da isključi igrača

Edited by levi
Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

Ma uvesti kao basketu 5-10 sekundi da se izvede prekid (od trenutka kada izvodjac prihvati loptu) ,u suprotnom  indirektan udarac za protivnicku ekipu i svi problemi bi bili reseni ----

 

p.s. Naravno, to ne bi vazilo za prekide gde sudija daje znak za izvodjenje ...

Link to comment

Ma uvesti kao basketu 5-10 sekundi da se izvede prekid (od trenutka kada izvodjac prihvati loptu) ,u suprotnom indirektan udarac za protivnicku ekipu i svi problemi bi bili reseni ----

 

p.s. Naravno, to ne bi vazilo za prekide gde sudija daje znak za izvodjenje ...

Nemoj porediti taj pederski sport sa fudbalom.

 

U kosarci pravila postoje 39 minuta i onda se u poslednjem minutu ne sviraju faulovi sem mozda da se pistolj izvadi na protivnika. :lolol:

 

Koji debil je tek to smislio majko mila! :isuse:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Ne mora, aut je jedini prekid koji može da se dodeli protivničkoj ekipi. Tačno je nabrojano u kojim situacijama se daje žuti karton prilikom izvođenja auta, i odugovlačenje sa izvođenjem nije navedeno, nego stoji - u svim ostalim situacijama dodeljuje se aut za protivničku ekipu. Bar u pravilim koje sam ja gledao. Ako ima neko novije izdanje u el formi, c/p-stujte

 

Kao što je eksplicitno navedeno u kojim slučajevima se daje žuti karton za odugovlačenje, i nije navedeno izvođenje auta. Možda je propust u pravilima, ali sudija mora da sudi po knjizi. I mora da procenjuje celu situaciju i tok utakmice, a ne da traži rzlog da isključi igrača

 

Istina, ali to se odnosi na ostale situacije u kojima se aut izvede. Ovde je utkamica zaustavljena pre nego je doslo do izvodjenja auta, tako da lopta nije u igri. Postupio je sudija po PFI. 

 

Sto se tice kartona, eto Radonjic je dobio zuti za gol Krasnodaru (skinuo dres, kesao se na tribinu, nesportsko ponasanje po UEFA) a protiv BATEa nije (Sve isto samo bez skidanja dresa). Gledao sam i utakmice gde se kartoni daju i bez skidanja dresa, tako da je to opet na sudiji da proceni. 

 

Konkretno ja sam video samo snimak sa mocarta. Kaze Kums da je decko 2minuta drzao loptu pa sam pogledao snimak utkamice. Loptu je uzeo u 27:20, sudija je u pistaljku dunuo okruglo 10 sekundi kasnije (27:30) i zatrcao se do njega u 27:32. Pride je par puta hteo da baci nekome loptu, ali se na snimku lepo vidi da su svi pokriveni. Stvarno nemam utisak da je namerno odugovlacio, a 10 sekundi bas i nije nesto sto govori u prilog tome...

Edited by adasevic
Link to comment

Konkretno ja sam video samo snimak sa mocarta. Kaze Kums da je decko 2minuta drzao loptu pa sam pogledao snimak utkamice. Loptu je uzeo u 27:20, sudija je u pistaljku dunuo okruglo 10 sekundi kasnije (27:30) i zatrcao se do njega u 27:32. Pride je par puta hteo da baci nekome loptu, ali se na snimku lepo vidi da su svi pokriveni. Stvarno nemam utisak da je namerno odugovlacio, a 10 sekundi bas i nije nesto sto govori u prilog tome...

rekao sam oko minut

:fantom:

 

aj okači snimak, ja ne mogu da ga nađem

Link to comment

@adašević

30 sekindi je trajalo ubacivanje lopte u igru, golmani dobijaju karton i za manje vremena

 

narušavaš autoritet koji imaš kod mene, prvo ovaj moj neistinit tendenciozni citat, onda ovo sa deset sekundi izvođenja auta. jeste deset, ali od kd je boranijašević preuzeo loptu. prvo je aut pokušao da izvede jedan igrač(simonović). zamahno je jednom, pa je spustio loptu, pa se dogegao boranijšević, pa je tri puta pokušao da ga izvede.

 

zora dobričanin da ti pozavidi

 

:fantom:

Link to comment

Od minute dodjosmo do 10 sekundi... i onda ja zora dobricanin :lol:

 

Al ajde. U 27:05 lopta izlazi u aut. Jedan igrac Napredka je uzima u zelji da je odmah izvede, vidi da nema dobru poziciju i spusta loptu za Boranijasevica (27:10, dakle 5 sekundi), koji dolazi negde iz sredine terena i uzima loptu u 27:20. Zamahnuo je 3 puta ali sumu svi igraci pokriveni u 27:30 sudija svira, au 27:32 se zatrcava da mu pokaze zuti karton. Dakle 10 sekundi je covek drzao loptu.  Sve ukupno, od momenta kada je lopta izasla iz igre do momenta kada je sudija zaustavio igru da da zuti karton proslo je 25 sekundi.

Nije zabranjeno da se promeni izvodjac auta. Ocito je doslo do rotacije i ovo je bila prilika da se svi vrate na svoja mesta. Ovom Boranijasevicu bi isto vremena trebalo da dodje do lopte i da ovaj drugi nije dirao istu. Sve u svemu 25 sekundi ukupno, a od toga 10 u igrama igraca koji dobija karton je izdrkavanje. 

 

Ista utakmica minut 70:04 Korner za Partizan. Jankovic odlazi ka lopti da je izvede i ubacuje je u teren u 70:30 (26 sekundi). Ima posle jos jedankorner gde 35 sekundi treba igracima da vrate loptu u igru. Nisu isto korneri i auti ali poenta je da to bas niej toliko puno vremena. 

 

Evo npr jos jednog skolskog primera kada se daje zuti karton (6:25) a gde sudija nije ni razmislio da da isti. U 29:42 pravi jos jedan nenameran ali jako neoprezan start za koji se lagano dobija zuti karton. Npr Everton ga dobio na pocetku derbija. To pominjem jer pricamo da treba slepo tumaciti PFI. 

 

EDIT: Evo i sminka celog meca 

Edited by adasevic
Link to comment

ovde nije bitno tih 10 sekundi u kojima igrac koji drzi loptu dobija zuti karton, vec ukupnih skoro 30 koliko njegov tim zadrzava igru - tako da objasnjenje o rotaciji ili markiranosti igraca prosto ne stoji.

 

da dodam da je igra nastavljena u 29:35, dakle od momenta kada je dosudjen aut, trebalo je 2 i po minuta da se nastavi sa igrom.

 

nadam se da ce isti kriterijum za sprecavanje ocigledne opstrukcije igre, poput ove, biti sprovodjen na svakom mecu jsl - prvenstveno prema zvezdi i partizanu. u suprotnom, garantujem da cemo se i jedni i drugi naci u ulozi napretka u evropskim mecevima.

Link to comment

Nije zabranjeno da se promeni izvodjac auta.

trebao je da pokaze karton i tom prvom sto je dao loptu do Boranijasevica, ako cemo po pravilima,

Одлагање наставка игре
Судије морају да покажу жути картон играчима који одлажу
наставак игре тактикама као што су:
долажење да се изведе убацивање, а затим изненадно
препуштање лопте једном од својих саиграча да изврши
убацивање
Link to comment

Nije zabranjeno promeniti izvodjaca auta. Nastavljebo je na 29:35 jer je iskljucio igraca ne zato sto su odugovlacili. Pogledao sam i prethodne aute napredka i nije bilo odugovlacenja. Ovde jeste taman toliko sto je ovom boraniji trebalo 10 sekundi da dodje do lopte. Preterano je bilo. Sudija nije mogao da zna da ce ovaj da frljne loptu posle toga, ali mislim da je pogresio, tj pozurio sa tim prvim kartinom.

 

Ako je ovo nova politika saveza vlede odugovlacenja slazem se, al znamo da nije na zalost. Samo ove sezobe sam vudeo daleko ociglednija odugovlacenja za koia niko nije bio ni opomenut a kamoli sankcionisan

 

Tom promenom su hteli da dobiju vreme da se lepo postave. Sudija je ocito hteo da odmah da primer da to mora brze a onda je sebe doveobu situaciju da iskljuci igraca u 20. Minutu za nesto sto se u nasoj ligi prosto ne sankcionise.

 

S druge strane ova dva faula jevtovica (a bilo ih je jos) nije uopste sankcionisao pa je isti mec zavrsio bez kartona.

 

Opet ponavljam da mi kums to ne uzme za zlo, imao je i te kako pravo da da oba kartona ali ovaj prvi je bio ishitren.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
  • teacher locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...