Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

jel možete ta patkometrijska sranja dole na sport za decu? šta me briga za koga navija legalno izabrani predsednik valde kosova koga je nas predsednik podrzao? 

 

ne moze, ne postoji vise szd

Link to comment

nije fer komentarisati nesto sto ocigledno nisi gledao.

 

evo objasnjenja zasto je igrac napretka dobio crveni: covek izvodi aut... jedan, drugi, treci cim, pet koraka napred, par nazad, glava levo, glava desno, prolazi 30 sekundi, sudija prilazi i daje mu zuti... lik krece da se buni, kao zbog cega, te zavali loptu 10 metara u znak protesta, a zasta odmah dobija drugi zuti. meni to posteno i nadam se da ce isti tretman u slicnim situacijama imati i zvezdini i partizanovi igraci.

 

ofsajd je naravno ocigledan (edit: nakon sto se pogleda snimak), ali da neko moze 100% da tvrdi da namerno nije dosudjen u onoj guzvi - ne moze. n slicnih situacija vidjamo maltene svake nedelje po mnogo jacim ligama.

 

ono sto jos nisi video je klasicno odugovlacenje igraca napretka skoro pri svakom prekidu tokom celog meca, nesto slicno betis sinoc radio protiv reala. da li je ogavno, moze da se raspravlja, da li je nesportski - apsolutno jeste.

 

Glede kartona... kad se striktno postuju pravila sudija je skroz u pravu. Ali ne postuju nase sudije ni mnogo bitnija pravila, pa bih rekao da je ovo cisto izdrkavanje. Moguce da je od pocetka smarao sudiju, pa ovaj docekao da mu zabiberi corbu. Harper lepo napisa neki dan da je sjajno sto je za tako nesto dobio crveni kada bi to od sad pa na dalje bila praksa. Ali nece biti. Ja bih bio srecan i da makar samo Andjelovski zadrzi taj kriterijum, ali necemo taj film da gledamo. Intresantan je i trenutak kada se sve to desava. Obicno se za odugovlacenje kartoni dele kad prodje malo utakmica, a ne u 20. minutu. Moj utisak je da on prosto nije znao kome da doda loptu jer su mu svi bili pokriveni. Zanimljivo je da posle toga nije dao ni jedan karton za odugovlacenje (ili gresim?) a nema leba da ga nije bilo.  

 

Sto se tice ofsajda on je ocigledan. Tu jeste guzva, ali nije toliko teska situacija za pomocnika jer za razliku od neki situacija, ovde se izvodi kroner i on ne mora da u punom trku drzi liniju, vec je od starta dobro postavljen i jedini posao mu je da prati tog posednjeg igraca. Everton je gotovo na stativi, to nije ofsajd jednom u 1000 situacija. Jedini slucaj da nije ofsajd bi bio da je loptu udario igrac napredka a ne PArtizana (Tavamba ili Stojke). Iskren da budem sumnjam da je postojala namera, pre bih rekao da je prosto los sudija u pitanju. 

 

Ovde se previse poklanja paznja svakoj odluci sudija a ne postoji sudija koji sve svira ispravno. I sve se posmatra iz perspektive namere. Nikada se ne uzima u obzir mogucnost da je sudija pogresio ili da naprosto ne zna, vec se uvek aludira na kradju A liga je takva da fudbaleri ne znaju sa 2 metra da ga ture u praznu mrezu, pa me cudi da ljudi ocekuju perfektne sudije. Problem je kada se desi neki apsurd poput ovog crvenog kartona (to smo realno prvi put videli u JSL, a nije se sigurno desilo prvi put, i nece se desiti opet, a bice tih situacija), ili kad se napravi neka ocigledna greska poput ovog ofsajda. Onda krecu teorije zavere. Najgore je sto me ne bi cudilo ni da jeste ni da nije navlacenje. Toliko je sporan nas fudbal.

Link to comment

Glede kartona... kad se striktno postuju pravila sudija je skroz u pravu. Ali ne postuju nase sudije ni mnogo bitnija pravila, pa bih rekao da je ovo cisto izdrkavanje. Moguce da je od pocetka smarao sudiju, pa ovaj docekao da mu zabiberi corbu. Harper lepo napisa neki dan da je sjajno sto je za tako nesto dobio crveni kada bi to od sad pa na dalje bila praksa. Ali nece biti. Ja bih bio srecan i da makar samo Andjelovski zadrzi taj kriterijum, ali necemo taj film da gledamo. Intresantan je i trenutak kada se sve to desava. Obicno se za odugovlacenje kartoni dele kad prodje malo utakmica, a ne u 20. minutu. Moj utisak je da on prosto nije znao kome da doda loptu jer su mu svi bili pokriveni. Zanimljivo je da posle toga nije dao ni jedan karton za odugovlacenje (ili gresim?) a nema leba da ga nije bilo.  

 

Sto se tice ofsajda on je ocigledan. Tu jeste guzva, ali nije toliko teska situacija za pomocnika jer za razliku od neki situacija, ovde se izvodi kroner i on ne mora da u punom trku drzi liniju, vec je od starta dobro postavljen i jedini posao mu je da prati tog posednjeg igraca. Everton je gotovo na stativi, to nije ofsajd jednom u 1000 situacija. Jedini slucaj da nije ofsajd bi bio da je loptu udario igrac napredka a ne PArtizana (Tavamba ili Stojke). Iskren da budem sumnjam da je postojala namera, pre bih rekao da je prosto los sudija u pitanju. 

 

Ovde se previse poklanja paznja svakoj odluci sudija a ne postoji sudija koji sve svira ispravno. I sve se posmatra iz perspektive namere. Nikada se ne uzima u obzir mogucnost da je sudija pogresio ili da naprosto ne zna, vec se uvek aludira na kradju A liga je takva da fudbaleri ne znaju sa 2 metra da ga ture u praznu mrezu, pa me cudi da ljudi ocekuju perfektne sudije. Problem je kada se desi neki apsurd poput ovog crvenog kartona (to smo realno prvi put videli u JSL, a nije se sigurno desilo prvi put, i nece se desiti opet, a bice tih situacija), ili kad se napravi neka ocigledna greska poput ovog ofsajda. Onda krecu teorije zavere. Najgore je sto me ne bi cudilo ni da jeste ni da nije navlacenje. Toliko je sporan nas fudbal.

za prvi pasus, tom boranijaševiću je do trenutka kada mu je pokazao karton trebalo oko minut da ubaci loptu u igru što nije učinio. minimum 4-5 puta je "moširao" krene, zamahne, pa stane. sad zamisli golmana koji tako krene da ispuca loptu. pa dobio bi karton sve da je bufon u pitanju. drugi karton, zbog bacanja lopte je sasvim opravdan i tu nema diskusije. nadam se.

žuti zbog zadržavanja je dobio i golman napredka početkom drugog poluvremena. na prvom ili drugom ubacivanju lopte u igru.

rezon nije imao kom da doda :lolol: , pa šta, da se čeka do sutra, dok mu se neki igrač ne otvori za prijem?

 

drugi pasus, ofsajd ko vrata. bez bilo kakve diskusije.

 

za treće, od domaćih sudija se očekuje bezgrešno suđenje, a oni mučenici su na nivou nekog buzdovana iz npr radnika. koliko on zna fudbal, toliko oni znaju i o suđenju. možda i znaju, ali prevashodno vode računa o svojim karijerama i o tome kako da dođu do najvišeg nivoa u sudijskoj organiaciji, pa i kako da zašiju onaj uefa amblem na dres. znaju oni jako dobro odakle veatr duva, i shodno tome i sude.

 

 

 

 

 

 

a kojotovo nije ni za szd

:isuse:

Link to comment

Nisam pisao da bih ulazio u to dal je crveni opravdan ili nije (jeste po PFI) kao ni da li je ofsajd (jeste). Vise sam analizirao situaciju u kojoj se to desava u prvom slucaju, kao i polozaj i mogucnost sudije u drugom. Intresantne situacije, gde se moze analizirati da li ce ovaj sudija to da ponovi, ili nece, i da li se to radi u 20. minutu ili ne. 

 

Inace bas se vidi da je ispizdeo kad je ovaj bacio loptu :) 

Link to comment

da li raspravljamo o prvom žutom? ili drugom?

prvi nategnuto može da bude diskutabilan, dok se za drugi, mahnito bacanje lopte dobija se žuti i na gibraltaru. tu valjda nema dvojbe

 

jeste bio 25-6 min. ali je isto tako i aut bio na polovini napretka, nema tu govora o presingu i da nije imao kome da doda loptu. ne možeš ni da zamisliš kako je to komično izgledalo na stadionu.

isti taj je posle stajao kod tunela, još jedna povreda pravila, pa posle nekog ispucavanja kad je publika vraćala loptu na teren ista ga je pogodila u glavu. onda se ovaj žalio žandarmu pored i tek su ga tad izbacili sa terena

:lolol:

Link to comment

Inače mislim da je za odugovlačenje kod auta kazna aut za protivničku ekipu, a ne žuti karton, ali to može adašević da proveri

 

Ne zbog ove situacije, nego više kao kuriozitet. ovde je jasno da ne sme da izbaci igrača zbog ovoga

Link to comment

Nisi u pravu, aut mora da izvede ekipa za koju je dosudjen. To je prekid igre i nastavak igre kao i u slucaju dosudjenog prekrsaja mora biti izveden od strane za koju je dosudjen.

P.s odugovlacenje je nesportsko ponasanje(zuti karton), a kada je lopta u igri tehnicka kazna je indirektan udarac, posto je ovde bio prekid igre tehnicka kazna ne moze da se donese vec samo disciplinska kazna

 

Sent from my .... using Tapatalk

Edited by sekretar
Link to comment

Jeste, ali u tom slucaju je lopta vracena u igru na nepravilan nacin i zbog toga se oduzima,

ono sto ja hocu da napisem kada je lopta u autu i recimo u sesnaestercu golman udari napadaca naocigled svih, nastavak igre bice izvodjenje auta a disciplinska kazna crveni karton

Link to comment

Nisi u pravu, aut mora da izvede ekipa za koju je dosudjen. To je prekid igre i nastavak igre kao i u slucaju dosudjenog prekrsaja mora biti izveden od strane za koju je dosudjen.

P.s odugovlacenje je nesportsko ponasanje(zuti karton), a kada je lopta u igri tehnicka kazna je indirektan udarac, posto je ovde bio prekid igre tehnicka kazna ne moze da se donese vec samo disciplinska kazna

 

Sent from my .... using Tapatalk

 

Da, bas tako. 

 

Intresantno je i da je sudija 2 puta pokazao drugi zuti karton. Prvo je pokazao zuti za odugovlacenje, a onda kad je ovaj bacio loptu, jos dva puta mu je pokazao zuti pa onda crveni. Tu se vidi da ga je bas iznervirao ovaj Boranijasevic :)

 

EDIT: Lopta nije bila u igri, tako da nema nepravilnog izvodjenja auta. Da je izveo (pa makar i nepravilno) onda ne bi dobio zuti, pa ni crveni...

Edited by adasevic
Link to comment

nevezano za ovu tekmu, sudija ne bi smeo da dozvoli sebi da se iznervira, tj. da to bude razlog za davanje kartona. ok, živi smo ljudi, svako može da se iznervira, ali jbg. ako si profi, onda moraš pre svega da budeš u stanju da izbrojiš do deset, a pogotovu moraš da budeš u stanju da sakriješ svoju iznerviranost od oka javnosti. nije lako, znam, ali ako hoćeš da budeš profi....

Link to comment

Meni bas super sto je popizdio. :D

 

Adasevicu, pokazi mi pravilo dje pise da je minut utakmice bitan kod dobosenja odluka?

 

Nema vece gluposti nego kad sudija (da ne bi upropastio mec) ne postuje pravila jer je utakmica tek pocela. Vidjeti pod Veb i De Jong u finalu 2010.

Link to comment

Meni bas super sto je popizdio. :D

 

Adasevicu, pokazi mi pravilo dje pise da je minut utakmice bitan kod dobosenja odluka?

 

Nema vece gluposti nego kad sudija (da ne bi upropastio mec) ne postuje pravila jer je utakmica tek pocela. Vidjeti pod Veb i De Jong u finalu 2010.

 

Nema. Pricam o praksi. Vec sam napisao da nema greske sto je igrac Napredka iskljucen. Samo bih voleo da ovo postane praksa, a ne incident u JSL jer je dobar broj utakmica negledljiv kad krene odugovlacenje.

Link to comment
  • teacher locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...