Jump to content
IGNORED

Roland Garros, 28. maj - 11. jun 2017


Ros

Osvajaci Roland Garrosa  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    56

  • Timmy

    53

  • Ros

    38

  • Arkadija

    36

Top Posters In This Topic

Ma, on je sam izjavio da mu tenis vise nije prioritet u zivotu, u skladu sa tim i igra. Mene nimalo ne cudi ovaj brodolom u trecem setu, vidi se vec neko vreme da snage da igra svoj tenis ima za oko set i po i da kako se turnir blizi kraju njemu sve vise pare nedostaje. I dok je bio na vrhuncu moci Novak nije igrao tenis kojim je mogao na vr' gasa da zatvara meceve protiv boljih igraca, kad god bi pokusavao tako nesto upao bi u rezultatski rolerkoster. Tek sada nema teorije da takvim igrama prolazi cetvrtfinala GS turnira protiv najboljih igraca.

 

Udarci su tu, nista drugo nije, to je ocigledna posledica dozivljavanja tenisa kao usputnog hobija. Moze on da se vrati ako bude hteo da radi, pitanje je samo da li uopste zeli da ponovo prolazi kroz sve to i, ako zeli, koliko je uopste realan u svojim planovima. I da se ne vrati na vrh ionako je uradio mnogo, tako da se ne treba mnogo brinuti oko toga. Ako sada ne potone potonuce za par godina, nista ne traje vecno.

e da, zaboravih da odgovorim na ovo

zapravo, htela sam reći da se potpuno slažem sa svim napisanim,

jedino što je za nas navijače bolno da gledamo ovakvog novaka i što bi (opet za nas) bilo bolje da ne igra uopšte (bar za mene)

opet, razumljivo je zašto igra, tu su obeveze, sponzorski ugovori etcetera

 

opet ću se vratiti na ono radikalno rasturanje tima (ne dominika, već svog tiiiiima   :D )

može on da se mlati sa agasijem do mile volje, dok god ne vrati gebharda (cara) i miljana, to znači da nije spreman ozbiljno da se bavi tenisom

e ako se to desi, počeću ponovo da gledam novaka, do tada ništa, prosto mi je tuga da nekada velikog šampiona gledam u ovakvom izdanju

Link to comment

Novaku bi bilo najbolje da igra samo beton i tempira formu za podlogu koja mu je uvijek najviše i odgovarala. Onda kao povreda i odmor 3-4 mjeseca pa onda opet polako dizanje forme. A i da se uželi tenisa. Ovako ne ide, bezvoljnost je evidentna.

Link to comment

Novaku bi bilo najbolje da igra samo beton i tempira formu za podlogu koja mu je uvijek najviše i odgovarala. Onda kao povreda i odmor 3-4 mjeseca pa onda opet polako dizanje forme. A i da se uželi tenisa. Ovako ne ide, bezvoljnost je evidentna.

 

 

Verovatno da ne bi smeo to da radi zbog sponzora. Jedan Federer je to poceo da radi tek sa 34-35. Nema tu sta mnogo da se prica, i sam Novak i Beker su rekli da mu tenis nije vise na prvom mestu u zivotu. Minuli rad i telenat mu omogucavaju da i sa poluprofesionanim pristupom bude u prvih deset. Realno, sta ga briga, kao da je neka sramota bit na primer 8 na svetu i zaradjivati milione od sponzora i nagrada i to sve uz lagani trening i putovanje po svetu sa zenom, burazerom i burazerovim deckom. Mozda nekad i resi da ponovo trenira ozbiljno, ko zna.

 

Inace ne delim nadu da ce Agasi mnogo toga da promeni. Covek je sam rekao da radi volonterski a ne profesionalno, a Novak i vecina njegovih takmaca su celu karijeru okruzeni timom surovih profesionalaca. Jeste rekao da je tu za Novaka kad god treba, ali tesko da je mislio na svakodnevni trening jer to ne bi radio besplatno. Mislim da ce mu se ponovo pridruziti tek na Vimldonu, a do tada Marko i Pepe. Cini mi se da je i Beker imao slican komentar.

Link to comment

menscini da je novakov glavni problem jeca i da ce se vratiti kad/ako je odjebe ili postavi na njeno mesto, kao sto je onomad uradio sa srdjanom.

Edited by nenad
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...