Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Just now, mustang said:

pa ti da ponekad cujes druge znao bi da se odavno zalazem za amnestiju. ali ne mozes...samo sebe ....nije ti lako u toj sobi decace...

 

Eto tu se slazemo. Svima drzavljanstvo.

Link to comment
12 hours ago, Budja said:

 

A za koliko je procenata OPALA stopa kriminaliteta medju ne-ilegalnim imigrantima?

Stopa porasta ilegalnih imigranata uz pad opste stope kriminaliteta nije nemoguc slucaj ako je stopa ilegalne imiegracije u ukupnom stanovnistvu mala i ako je stopa pada kriminaliteta u ne-ilegalnoj imigraciji znacajna.

 

Ocekivan hair splitting kad su u pitanju desnicarske nebuloze.

Teza je: "illegal immigrants drive crime" sto moze da ukljucuje kriminalitet u okviru imigranata ali i lokalaca.

Znas, kriminal ne poznaje granice pa diler iz imigracije moze da ukljuci u posao i lokalce.

Zato onaj prvi grafikon jeste relevantan ali nije dovoljan, jer se radi samo o indiciji ali vaznoj.

A ovo sto ti radis po ko zna koji put da bi branio razne soviniste od zlih liberala, govori samo za sebe.

Link to comment

Da je bar hair splitting, nego sasvim suludo insistiranje na tome da burden of proof snosi onaj koji Trampovu tvrdnju pokušava da ospori, a ne Tramp. Znači, nemoj samo da dokazuješ da crime rates u stvari padaju decenijama unazad, nego dokazuj da nisu ilegalci slučajno ti koji usporavaju taj pad svojim kriminalitetom. 

 

Treba da se pravimo da Tramp u javnost iznosi sofisticirani statistikom podržan stav, po kom OK, jeste da je zločina sve manje, ali moglo bi da ga bude još manje da nije ilegalaca. Umesto što kao dementni degenerik kakav jeste godinama unazad dreči o tome kako je zločina sve više (implicitno zbog imigranata i crnaca, zna se kakvi su oni, codeword Chicago).

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
13 hours ago, ObiW said:

Sta bre 3-4 sata $120, jel to oni kose travu u parku?

 

Niste se tu razumeli, mustang placa 3 osobe, da rade/ciste 4 sata zajedno, ukupno 120$. I to jeste 1h=10$.

to je prevod ovoga:D

Quote

njih 3, 4 sata $120

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Da je bar hair splitting, nego sasvim suludo insistiranje na tome da burden of proof snosi onaj koji Trampovu tvrdnju pokušava da ospori, a ne Tramp. Znači, nemoj samo da dokazuješ da crime rates u stvari padaju decenijama unazad, nego dokazuj da nisu ilegalci slučajno ti koji usporavaju taj pad svojim kriminalitetom. 

Treba da se pravimo da Tramp u javnost iznosi sofisticirani statistikom podržan stav, po kom OK, jeste da je zločina sve manje, ali moglo bi da ga bude još manje da nije ilegalaca. Umesto što kao dementni degenerik kakav jeste godinama unazad dreči o tome kako je zločina sve više (implicitno zbog imigranata i crnaca, zna se kakvi su oni, codeword Chicago).

 

Dobro, kao sto rekoh, nista drugo nisam ocekivao posto se slican sablon selektivne superkriticnosti vs "geostrateskog muka" ponavlja i na drugim temama.

Link to comment
48 minutes ago, Anduril said:

 

Dobro, kao sto rekoh, nista drugo nisam ocekivao posto se slican sablon selektivne superkriticnosti vs "geostrateskog muka" ponavlja i na drugim temama.

 

da, ovo je tačno

Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

 

Ocekivan hair splitting kad su u pitanju desnicarske nebuloze.

Teza je: "illegal immigrants drive crime" sto moze da ukljucuje kriminalitet u okviru imigranata ali i lokalaca.

Znas, kriminal ne poznaje granice pa diler iz imigracije moze da ukljuci u posao i lokalce.

Zato onaj prvi grafikon jeste relevantan ali nije dovoljan, jer se radi samo o indiciji ali vaznoj.

A ovo sto ti radis po ko zna koji put da bi branio razne soviniste od zlih liberala, govori samo za sebe.

 

Ok, ovo jeste validno tumacenje onoga sto Tramp govori.

 

Sto se drugog bolda tice, ako se prihvati prvo tumacenje i to je ok,

 

Treci bold, ucitavanje, nema nikakve veze sa niti sa prethodnim mojim postovima.

 

Da ste se Weenie i ti malo potrudili nasli biste barem dva posta u kome se vidi sta prihvatam kao validan argument, i na koju stranu taj argument preteze, no jednostavnije je nazvati me indirektno sovinistom. Samo napred, nemam nista protiv, ali to je race to the bottom gde necemo imati nikakvu zdravu diskusiju izmedju svetova i gde se biraju oni argumenti koji idu u priog prethondim stavovima, ma kako kilavi bili, a ignorise logika i svi ostali drugi moguci argumenti. U takvom stanju stvari onda nema kukanja o fake news i ignorisanje nauke.

Link to comment
20 hours ago, Budja said:

 

 

Stopa porasta ilegalnih imigranata uz pad opste stope kriminaliteta nije nemoguc slucaj ako je stopa ilegalne imiegracije u ukupnom stanovnistvu mala 

Aha. Ovo je novi momenat, legalci su resili da prestanu da kradu i siluju, a ilegalci jok, samo ilegalaca ima malo pa se to ne odrazava na statistiku. Genijalno.

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Aha. Ovo je novi momenat, legalci su resili da prestanu da kradu i siluju, a ilegalci jok, samo ilegalaca ima malo pa se to ne odrazava na statistiku. Genijalno.

 

Da kopiram samog sebe  iz drugog posta pre dve strane.

Tema: ilegalni i legalni imigranti i Trampova tea

 

https://www.theguardian.com/us-news/2017/mar/03/immigration-crime-donald-trump-fact-check

 

Quote

Step 1: Find out what exactly Trump said

Step 2: Find out which immigrants he is talking about

Step 3: Find out why the president is using his very first speech to Congress as an opportunity to focus on this specific type of crime. To do that, I research correlation: does crime go up when the number of unauthorized immigrants goes up?

Step 4: Correlation isn’t everything. Maybe crime is declining overall despite the fact that unauthorized immigrants are pushing it up. So I find out how often undocumented immigrants in the US commit crimes.

Step 5: But wait. Is that number high or low? I decide to find out how often native-born people in the US commit crimes.

Step 6: Find out if this matters.

Link to comment
19 hours ago, mustang said:

sta hoces ti da kazes svojim stavom? ne razumem...ja govorim da se ilegalci cede maksimalno po kaliforniji a sve preko toga vec mogu da nadju legalce i da ih voze na taksu. zena na bel air cisti kucu svaki dan za 12$/h kesh plus mora sama da plati prevoz do tamo

 

nema veceg iskoriscavanje radne snage nego u cal od svih usa stejtova. 

za ciscenje imam el salvador. za contractors sto seku nedeljno travu i pola dana drkaju sa onin za lisce ne znam koliko su placeni. ali mi u svakom slucaju smeta jer taj posao bi mogao da radi legalac za par dolara vise da ovi ne obarajj cenu radne snage. ali vazno je da ce vlasnik zgrade da se bori protiv republikanaca i da sere protiv ekonomije a isti direktno doprinosi losem sistemu. 

 

teksasani su vise posteni nego kalifornijanci.

mustange, legalci rade isti taj posao ali losije i za vise para i treba im vise vremena da ga obave.

 

ja sam 2 puta iznajmljivao legalce za seljenje. jednom su dosli 5 sati kasnije od dogovorenog vremena, drugi put su mi maznuli video rekorder. kada sam uzimao ilegalce, sve su uradili kako treba za manje para i vremena. naprosto, "mogu to i legalci isto tako al za malo vise para" je netacan iskaz. ne mogu, i nece. legalce uzimam samo kad mi je bitno da imaju osiguranje za posao koji treba urade, tipa treba da se iseku grane na drvetu. 

 

ja ne znam sta znaci rec "posteno" u ovom kontekstu. postoji tarifa koja se placa, sto je refleksija ekonomije u gradu/drzavi. zato mi je tesko da poverujem o ovo sto pises jer je CA bogatija (i skuplja za zivot) nego TX.

 

 

Link to comment
Quote

 Maybe crime is declining overall despite the fact that unauthorized immigrants are pushing it up.

 

Maybe pigs fly. Kad to neko bude ustvrdio, moraće da obezbedi temeljnu statističku podršku kako bi tako egzotičnu ideju obrazložio, pa će se onda tražiti kontraargumenti.

 

Pošto ni Trump niti iko drugi nije izneo tu tvrdnju, apsolutno je suvišno guglati radove u kojima se navodi da je samo 17% šesnaestogodišnjih imigranata skrivilo nešto u poslednjih godinu dana, dok je u ukupnoj populaciji procenat šesnaestogodišnjih kriminalaca oko 25%. (Da ne idemo sad u to koliko bi jedno istraživanje o maloletničkom kriminalu dokazalo ili opovrglo bilo šta u zemlji od 300 miliona ljudi.)

Link to comment
6 hours ago, radnik said:

Niste se tu razumeli, mustang placa 3 osobe, da rade/ciste 4 sata zajedno, ukupno 120$. I to jeste 1h=10$.

to je prevod ovoga:D

 

razumeo sam ja to na keca, ali ko placa njih 3 da kose travu od 8 do 12? jel to kose u parku?

Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

 

Da kopiram samog sebe  iz drugog posta pre dve strane.

Tema: ilegalni i legalni imigranti i Trampova tea

 

https://www.theguardian.com/us-news/2017/mar/03/immigration-crime-donald-trump-fact-check

 

da, za mene 6 steps, a tebi tesko da potrosis 15 sekundi na gugl da vidis koliko je poraslo stanovnisto izmedju 1990 i 2010 pa onda jos 15 da u glavi uradis interpolaciju na 2007 i da to uporedis sa porastom ilegalaca u tom istom periodu, da bi uporedio procente. idi begaj.

Link to comment
×
×
  • Create New...