Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

6 hours ago, svashtabezneshto said:

the crown, u kojoj tačno sezoni je serija postala potpuni PR projekat kraljevske porodice?

Zvanično, od druge sezone. Nemam sad vremena da gnjavim (imam grip :sad:) pa ću samo da parafraziram Vasu*, dakle koristim priliku da poželim sve najgore pripadnicima britanske kraljevske porodice, u ličnom i profesionalnom životu, uključujući siromaštvo, glad, ljubavne poraze, saobraćajne nesreće i telesne deformitete.
 

 

 


 

 

 

*Da, imam negde zapisane omiljene Vasine postove, nije to sad bitno.

 

 

Edit: napisala sam britanska kraljevska porodica velikim slovom, pripisaću to temperaturi i malaksalosti, ne može veliko slovo mrš

 

 

 

Edited by Patty Lee
  • +1 1
  • Wub 4
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

citajuci ove ogorcene komentare ppp auditorijuma, kreator crown-a moze samo da - parafraziram jednog forumasa - zapali cigaru, sipa viski i kaze: koji sam ja car!
odradili su sjajnu stvar posto nigde na internetu, barem gde sam ja ispratio kritike i komentare, sem u prethodnih nekoliko postova, nema jedinstvenog stava po pitanju naklonosti serije kraljevskoj porodici ili ne.
moj dozivljaj serije je bio potpuno drugaciji, barem u vezi ove pr konstatacije iznad - ne vidim kako ista moze da bude "potpuni pr kraljevske porodice" ako je "kruna" kao institucija prikazana kao jedna potpuno anahrona, polu-autisticna i sumanuto skupa organizacija i da se za svih 70ak godina koje serija pokriva, maltene svo vreme, na jedan ili drugi nacin, preispituje smisao postojanja iste?
u poslednjoj sezoni je mozda napravljen mali kompromis, gde je stidljivo (i nespretno) pruzena ruka ka viliamu kao buducem kralju, ali samo njemu jer je npr hari prikazan kao klasican tupadzija s neznamkakvimsve kompleksima, a kejt, tj. majka joj (u izvedbi fenomenalne iv best, btw) upravo onako kako je iznad lepo opisano - dakle, nimalo afirmativno.
uostalom, ni za jedan obradjeni lik, clana kraljevske porodice ne moze da se kaze da je predstavljen savrsenim. naravno da je kraljica tome najbliza, ali ima toliko stvari koje su ili provucene izmedju redova ili su direktno prikazane, a koje direktno podrivaju taj zamisljeni ideal: pocevsi od princa filipa kao naci potomka i siledzije najzasluznijeg za sve carlsove nesigurnosti, preko potpunog useravanja u zivot rodjenoj sestri, do, realno, (nepo)cinjenja istog sopstvenom detetu, koji je na kraju pre docekao da bude deda nego kralj (inace, najstariji ustoliceni u istoriji kraljevstva - mukica).

Edited by Nebojsa
Link to comment

Nije Hari prikazan kao Tupadžija, po meni naprotiv, Vilijam je često pričao sa njim o nekim stvarima pa i dobijao savete. Razlika je što Vilijam ima Royal-sku odmerenost, a Harija boli patka, duva, pije, vija cice i ne vodi baš računa da li adekvatno predstavlja kraljevsku porodicu.

 

Čarls je kroz celu seriju prikazan odvratno u pogledu varanja Dajane, što je kulminiralo onim njihovim razgovorom kada se ona pojavila kao duh i rekla mu nešto tipa "to ti je sve olakšalo, priznaj (što je više nema)", i deca su ga krivila (barem po seriji, to su te stvari koje ne znamo kako su se odvijale u RL) da je doveo do njene smrti svojim postupcima, a opet, ljudi misle da je serija izrazito pro Charles, nisam baš istog utiska. 

 

Ne treba previše lupati glavu, na kraju krajeva, nikad nećemo znati pravu priču™, treba sve shvatiti kao jedan mali uvid u život Kraljevske porodice jedne tako velike sile kakva je velika Britanija. Barem je stori lajn kroz sezone pratio aktuelne istorijske događaje, krize i važne momente što UK što kraljevske porodice, po nekad i celog sveta i sa te strane serija ima edukativnu i informativnu vrednost. 


Sa tehničke strane, fenomenalno je snimljeno sve, tako da i u tome može da se uživa. 

 

 

 

 

Link to comment

@Nebojsa ne znam zašto bih morao da pratim kritike i komentare o seriji da bih utemeljio svoj sud o istoj

 

drugo, ne znam gde i koje si komentare čitao ali verujem da ima znatne razlike kada ga napiše neki pripadnik britanskog kraljevstva ili npr francuz(ovo direktno aludiram na kritike skotovog napoleona), ili nedaj bože neko ko je odrastao u komunističkoj zemlji

 

e

kliknuh na send pre kraja

 

svi oni su predstavljeni kao humanoidi(kao što sam napisao), koji to doživljavaju kao posao što kaže i filip u onoj sceni sa dajanom u škotskoj i da su deo “cirkusa”. ta scena i scena filipa sa harijem na koledžu su možda dve najtoplije scene kojima su slikali neke od njih

 

to da je filip predstavljen kao potomak nacija je vrlo nategnuta teza al da bih se upustio u tu raspravu morao bih opet pogledati tu epizodu što mi se baš i ne mili

 

među svima njima nema klasičnog negativnog lika, pre bi se to moglo reći za ulogu bilo kog premijera. od čerčila do blera. ili dodi al fajed, ili mama midlton…

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
On 28. 12. 2023. at 20:26, Sludge Factory said:

 

Ne naravno. Taj film je odlicna sublimacija zanra i, konkretno, okosnice DC superherojstine, Betmena i Supermena, uz bavljenje i nekim bitnijim temam ispod zita. To je, takodje, redak primerak ovakvog tipa filma koji ne glorifikuje nasilje vec na svakom koraku prikazuje negativne posledice nasilnog delanja, cak i kada sluzi nekoj ultimativno pozitivnoj svrsi i ne obavija sve velom zabave i bezmozgaske razbibrige. Uz standarno lepe pokretne slike.

 

 

Тај филм има срећу да је Шумахер правио Бетмена и Робина иначе би био најгори филм са Бетменом који сам икад погледао. Не знам шта је горе, од изузетно глупе приче и слабе мотивације главних ликова преко очајног Ајзенберга као Лутора до чувене сцене са Мартом.

 

Link to comment
6 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Тај филм има срећу да је Шумахер правио Бетмена и Робина иначе би био најгори филм са Бетменом који сам икад погледао. Не знам шта је горе, од изузетно глупе приче и слабе мотивације главних ликова преко очајног Ајзенберга као Лутора до чувене сцене са Мартом.

 

 

Ne slazem se, upravo mislim suprotno. To je najbolji Betmen na ekranu, konacno svima poznata prica osvetljena iz drugog ugla, a da pritom publici nije prepricana po milioniti put. Prica je jednostavna da jednostavnija ne moze biti, a ne pati od mitomanije i mitizovanja, motivacije su ljudske i psiholoske, a film ne pati od psihologizovanja. I najbolja i meni najdraza stvar je sto u filmu nema mnogo teksta, a svaka izgovorena rec je bitna za razumevanje likova i price, kao i svako njihovo delanje naravno. Ajzenberg je odlicno odigrao bas ono sto je trebalo i kako je taj Lutor zamisljen, kao (jedna od mogucih) antiteza Supermenu. 

 

A scena sa Martom je vrhunac superherojske strpsko/filmske istorije, tu se prelamaju detinjstvo i odraslo doba, ljudsko i bozansko, ljudskost i neljudskost. Akcentovanje majke i kontrastiranje sa ocem je posebna prica. 

  • +1 1
Link to comment

Ja moram da upadnem ovde u odbranu Šumahera, nemojte kriviti njega, krivite Warner Bros.

 

Zajeb je počeo još kod Batman Returns gde je WB utrošio ogromne pare na dečije igračke, HappyMeal i slično, a dobio film u kojem Deni DeVito jede živu ribu.

Onda je umesto Bartona došao Šumaher, snimio poprilično mračan film, sa mnogo ozbiljnijim Brus Vejnom i Artur Dentom, a studio je bio u fazonu - zajebi opet ovo i dobili smo šta smo dobili.


Nakon toga je Džoel za četvrti deo shvatio da ovi ne žele ozbiljan film nego da prodaju igračke pa im je to i napravio.

 

Postoji ta nedovršena verzija njegovog Batman Forever, famozni Schumacher-cut.

  • +1 1
Link to comment

Da, ali nije taj Sumaherov cut mnogo drugaciji od zvanicnog, bioskopskog, imaju da se nadju te scene koje fale na youtubu. Ima taj podzaplet gde Brus ima amneziju na kratko i Harvi Dent malo drugaciji, bio bi film interesantniji i bolji sa tim, uz jos par nekih izmena, ali ne bi bio fundamentalno drugaciji. 

 

Ali taj fim zaista nije bio tragican, da je Harvi Dent malo ozbiljnije uradjen i da se Dzim Keri nije onoliko izmotavao, plus par estetskih stvari :D taj film bi bio skroz kul. 

Link to comment
27 minutes ago, goofs said:

Zajeb je počeo još kod Batman Returns

 

-1

 

I taj mi je filmčina. Kao i svaki do sad. Nevezano za strip, volim da ih posmatram kao evoluciju koja u dobu kad je pravljen. Tako mi i serija iz 60ih odlična, Nolan je Nolan, a da se ne lažemo i Patison je odglumio 10/10.

 

Spoiler

Farel 11/10

 

Spoiler

Serkisa sam prvi put primetio u Andoru što je sramota, odličan Alfred 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...